Kontakt
Základní informace o knihovně a infocentru

Vydáno: 13. září 2010, 10.44

 | 

Autorka: Markéta Pavlasová

Školní knihovna Biskupského gymnázia Brno slouží jako studijní a informační centrum školy pro studenty, učitele a ostatní zaměstnance školy.

Knihovnice

Mgr. Markéta Pavlasová, Ph.D.

Kde knihovnu najdete? Kabinet č. 269 – ústřední půjčovna, 2. podlaží

Ptejte se knihovnice: marketa.pavlasova@bigy.cz

Kdo smí využívat služby knihovny a informačního centra?

  • každý student, který zaplatil poplatek za tento školní rok (200Kč – nižší i vyšší gymnázium)
  • pokud má student ve škole sourozence, platí každý ze sourozenců pouze 100Kč
  • výpůjční doba knižního dokumentu je jeden měsíc; po uplynutí této doby lze knihu o další měsíc prodloužit
  • každý čtenář si může půjčit nejvýše pět knih
  • pokud dojde ke ztrátě knihy, je čtenář povinen tuto ztrátu nahradit (zaplatit celou částku za knihu nebo dodat knihu jinou)

Přijďte a ušetřete tak svůj čas, určitě neprohloupíte :-) Těším se na vás! 

 

 

 

Nejnovější články v kategorii Knihovna a infocentrum
Den díkůvzdání

Vydáno: 3. prosince 2013, 12.16

 | 

Autorka: Lenka Valasová

27. listopadu 2013, 23.00 – 28. listopadu 2013, 22.59
3 fotografie

Dne 28. 11. oslavila naše třída kvarta B na Biskupském gymnáziu v Brně Den díkůvzdání v rámci poznávání jiných kultur. Stalo se tak na podnět naší učitelky anglického jazyka Jarmily Sedlákové.
Jde o jeden z nejvýznamnějších amerických svátků, ale v USA jej zavedli puritáni z Velké Británie z vděčnosti k Indiánům. Ti je naučili jak pěstovat různé plodiny, aby tam přežili další krutou zimu. V minulosti se tento svátek slavil různě, ale časem se ustálil na čtvrtý čtvrtek v listopadu.
Abychom jej vůbec mohli slavit, museli jsme si vše přichystat sami. Rozdělili jsme se do pěti skupin. Jedna měla na starosti nakupování a ostatní vaření, výzdobu sálu, divadlo a program. Vybraly se peníze a mohlo se nakupovat. Bylo zapotřebí koupit krocana, brambory, zeleninu na salát, přísady na nádivku a také interiérové doplňky. Toho se ujaly skupiny nakupování a dekorace. V Den D jsme se v osm hodin sešli ve školním sále. Do desáté hodiny se vše muselo dochystat. Skupina dekorace se pustila do výzdoby sálu, skupina divadlo měla generální zkoušku tří představení souvisejících s historií Dne díkůvzdání, skupina vaření mezitím ve školní jídelně připravovala typický slavnostní oběd a ostatní skupiny pomáhaly, kde bylo třeba.
Oficiálně akci zahájil projev paní učitelky, samozřejmě v angličtině. Poté jsme hráli tematické hry a shlédli prezentaci o historii tohoto významného dne. Těsně před obědem se k nám připojila naše třídní učitelka, Ilona Doleželová, a pan Berník, školní technik, aby natočil anglické divadlo, které pro nás secvičili naši spolužáci. Následoval velmi chutný oběd a po něm ještě chutnější dezert, takzvaný Apple Pie s vanilkovou zmrzlinou. S plnými žaludky jsme si zahráli ještě jednu klidnější hru.
Samozřejmě jsme po sobě museli také uklidit, jinak by nám vedení školy další podobnou akci nepovolilo. Když bylo vše v původním stavu, mohli jsme opustit sál a těšit se na následné přespání ve škole.
Byla to velmi vydařená akce, přinesla nám nové zkušenosti a vědomosti. Už se moc těšíme na příští rok, kdy si opět jako třída uspořádáme Čaj o páté.
Dorota Čápová, Petra Doležalová
 

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Celý článek...
Změna v provozní době knihovny

Vydáno: 19. listopadu 2013, 22.00

 | 

Autorka: Lenka Valasová

Milí čtenáři,

chtěli bychom vás touto cestou upozornit na zkrácenou provozní dobu knihovny ve dnech 25.11.26.11. Po oba tyto dny se budou v knihovně a ve studovně konat mezinárodní jazykové zkoušky DELF. Zkoušky proběhnou v pondělí 25.11. od 10 do 17 hodin, v úterý 26.11. od 10 do 16 hodin. Po tuto dobu bude knihovna uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Celý článek...
"Knižní amnestie"

Vydáno: 26. května 2011, 5.05

 | 

Autorka: Lenka Valasová

30. dubna 2011, 22.00 – 31. května 2011, 21.59

Vážené a milé studentky, vážení a milí studenti,
knihovna Bigy vyhlašuje každoroční „knižní amnestii“. Po celý květen můžete vracet knihy, jejichž výpůjční doba již minula, a to bez jakýchkoli sankcí. Prosíme zvláště maturanty, aby po splnění svých studijních povinností vrátili vše, co mají z knihovny zapůjčeno.
Odměnou vám bude dobrý pocit a čistý knihovní rejstřík.
 

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Celý článek...
Proč byl zaveden poplatek za knihovnu

Vydáno: 1. března 2011, 22.00

 | 

Autorka: Lenka Valasová

V tomto školním roce si připomíná dvacet let své činnosti nejen naše škola, ale i školní knihovna. Také ona za dvacet let své existence prošla řadou změn, aby se mohla stát kulturním a informačním centrem gymnázia a mohla studentům i zaměstnancům nabídnout kvalitní studijní zázemí.

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Celý článek...
Čtete? Čtěte francouzsky!

Vydáno: 31. prosince 2001, 22.00

 | 

Autorka: Miroslava Ševčíková

Titulní obrázek článku

Informace pro všechny čtenáře, a hlavně ty frankomilné. Školní knihovna se rozrostla o několik desítek francouzských titulů. Jedná se o díla klasická i moderní nejrůznějších žánrů. A aby se všem četlo lépe, jsou převedena do zjednodušené francouzštiny čtyř různých úrovní.

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Vybavenost
Francouzský jazyk
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo