Studentský parlament

Studentský parlament BiGy se zásadně liší od zažité představy školního parlamentu. Volenou funkcí je předseda a místopředseda parlamentu, kteří jsou spolu s volenou radou přímo zodpovědní za zprostředkování kontaktu mezi studenty, profesory a vedením. Parlament je fórum otevřené komukoli, kdo má nápad a chce ho realizovat.

Vedení Studentského parlamentu

Dne 20.12.2017 byl v celoškolních přímých volbách se ziskem 223 hlasů zvolen předsedou Studentského parlamentu Tomáš Obůrka ze septimy A, místopředsedou se stal se ziskem 160 hlasů Tadeáš Múdry ze 3.C.

Schůze

Schůze parlamentu se konají nepravidelně, proto je dobré sledovat náš Facebook. Na schůzi může přijít každý student, který má zájem pro školu něco udělat. Vítáme všechny zájemce o dlouhodobou i jednorázovou spolupráci.

Kontakty:

parlament [at] bigy [dot] cz

Zařazeno do kategorií:

Výsledky 2. kola Studentských prezidentských voleb

Studentský parlament

Ve dnech 16. a 17. ledna 2018 se konalo 2. kolo Studentských voleb prezidenta republiky! K volbám přišlo 52.23 % studentů. Konkrétněji na VG volilo 57.02 % studentů, na NG pak o něco méně – 40.76 % studentů.
A jak vlastně dopadly výsledky? Podívejte se na grafy níže.

Děkujeme za účast a těšíme se na vás u dalších voleb!
Váš Studentský parlament

application/pdf ikonaVýsledky voleb (pdf, 223.9 kB)

Studentské prezidentské volby 2. kolo

Vážené studentky, vážení studenti,

ve dnech 16. a 17. ledna 2018 u nás proběhne druhé kolo Studentských prezidentských voleb, pořádaných organizací Člověk v tísni. Přijít volit můžete v dané dny, každou přestávku, od 8:45 do 13:35, do Zásuvkárny.

Stanovy Studentského parlamentu

Studentský parlament

Dnes byly schváleny Stanovy SP předsedou Markem Pospíšilem. V příloze najdete plné znění.

Akce SP v listopadu a prosinci

Milé studentky, milí studenti,

blíží se nám další akce. Podpořte je svou účastí!

První akcí je schůze Studentského parlamentu, která se uskuteční toto pondělí 27. 11. o velké přestávce ve studovně. Tématem schůze jsou zejména dvojí (možná i trojí) studentské volby.

application/pdf ikonaPodpisový arch (pdf, 253.5 kB)

Studentské volby do Poslanecké sněmovny 2017

Vážené studentky, vážení studenti,

ve dnech 3. a 4. října na Bigy proběhnou Studentské volby do Poslanecké sněmovny. Tímto způsobem organizace Člověk v tísni ve svém projektu Jeden svět na školách umožňuje studentům vyzkoušet si volby "nanečisto" ještě před dovršením 18 let.