Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Belgie

• Lycée Saint-Francois Xavier, Verviers. Se školou dlouhodobě spolupracujeme a organizujeme výměnné pobyty studentů. O škole se více dozvíte na jejích webových stránkách.

Itálie

Německo

Polsko

Rakousko

Slovensko

Španělsko

• IES Marqués de Suanzes, Madrid. Výměnné pobyty v rámci programu COMENIUS, Individuální mobilita žáků. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročník se zaměřením na humanitní vědy.
    O škole více na jejích webových stránkách.

USA

• Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

• Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
    Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
    Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.
Zařazeno do kategorií:

ERASMUS+ KA2 European Challenges in Sustainability by Biotechnology – setkání Hamburg

vlajky zapojených zemí
Akce se konala: 18. února 201824. února 2018
18. února 2018
24. února 2018

Máme za sebou první velké setkání mezinárodního projektu European Challenges in Sustainability by Biotechnology, který realizujeme díky podpoře z programu ERASMUS+ KA2 Evropské Unie.

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaJana Grombiříková SpB (docx, 7.1 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaAnežka Zichová SxA (docx, 14.7 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaMartin Zavřel 3.C (docx, 15.3 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaLucie Burešová SxA (docx, 18.5 kB)
application/msword ikonaVojtěch Bureš SxB (doc, 26.5 kB)

Léto AUF DEUTSCH!

Akce se koná: 21. července 20182. srpna 2018
Německý jazyk
21. července 2018
2. srpna 2018

Rádi poznáváte nové lidi? Rádi se rozvíjíte? Rádi němčinu?

Pojeďte strávit pár dní v létě k přehradě Orlík, kde se letos již po páte koná mezinárodní Camp pro mládež, která se ráda zabývá němčinou
a zajímavými aktuálními tématy.

Por koho je camp určen?

Prima A - projekt e-Twinning

Knihovna a infocentrum
Zahraniční spolupráce

Studenti primy A se od října 2017 účastní mezinárodního projektu evropských škol – tzv. e-twinningu. V rámci mezipředmětové spolupráce českého jazyka a angličtiny navázali kontakty se třemi evropskými školami, a to se základní školou z Přeštic u Plzně, s ukrajinským lyceem a střední školou z Litvy.

European Challenges in Sustainability by Biotechnology – Bioplastics – Miskolc meeting

Akce se konala: 26. října 201730. října 2017
26. října 2017
30. října 2017

Tak další dvouletý mezinárodní biotechnologický projekt právě odstartoval! Máme za sebou první projektové setkání vyučujících a mentorů – tentokrát jsme se potkali v Miskolci (Maďarsku), kde jsme se seznámili s ostatními zástupci škol do projektu zapojených. Kdo všechno tam byl? Kromě nás – K. Krumpholcová, V.

application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.presentation ikonaFermentace (pptx, 368.2 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.presentation ikonaPolymerace (pptx, 3085.9 kB)

Studenti z Malacek na návštěvě v Brně

Anglický jazyk
Zahraniční spolupráce

Ve čtvrtek 2.11. jsme přivítali studenty z Gymnázia sv. Františka Assiského v Malackách, kteří přijeli v rámci výměnného programu navštívit naši školu a seznámit se s Brnem.

MELK – VÝBĚROVÝ POHOVOR – VÝSLEDKY

Akce se konala: 2. listopadu 2017, 13.00 h
Německý jazyk
2. listopadu 2017
Čas začátku:
2. listopadu 2017

Děkujeme všem, kteří se účastnili výběrového pohovoru na pobyt do Melku za inspirativní rozhovory. Po dlouhém přemýšlení jsme vybrali následující uchazeče/uchazečku:

Vít Pokorný, Vojtěch Horký (SPA) a Pavla Procházková (SXA)

Prosíme uvedené, aby do 13. listopadu poslali "Steckbrief" s fotkou, který pošleme na gymnázium do Melku.

Nový biotechnologický projekt v programu ERASMUS+ KA2 právě startuje!

Akce se konala: 13. září 2017
13. září 2017

I tentokrát se nám podařilo získat dotaci z programu ERASMUS+ KA2 na dvouletý mezinárodní projekt spolupráce středních škol s názvem European Challenges in Sustainability by Biotechnology. Již po šesté budeme po dobu 2 let spolupracovat s dalšími středními školami na přípravě a realizaci zajímavých experimentů a budeme diskutovat o praktických možnostech jejich využití a obecně o&

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaProject description (docx, 15.3 kB)

European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology – projektové setkání v Miskolci, Maďarsku

Akce se konala: 5. února 201711. února 2017
5. února 2017
11. února 2017

Další setkání v projektu European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology je za námi!

Příjezd skupiny z Tours – zpoždění (Arrivée groupe de Tours – retard)

Francouzský jazyk
Zahraniční spolupráce

Upozorňujeme, že francouzská skupina z Tours dorazí do Brna s asi dvouhodinovým zpožděním cca v 21:00 hod. Prosíme proto hostitelské rodiny o vyzvednutí francouzských studentů ve 21:30. V případě dalších změn budeme informaci aktualizovat.

Francouzská strana doplnila, že večer studenti nesmějí vycházet, a to ani ve skupinách.

Partnerství s gymnáziem v Tours – prosba o pomoc s ubytováním francouzských studentů

Francouzský jazyk
Zahraniční spolupráce

Naše škola zahajuje v současné době partnerství s gymnáziem v Tours (Francie). První setkání s francouzskými studenty se uskuteční na začátku dubna, kdy do Brna přijede dětský sbor (věk 10-18 let) tvořený převážně studenty hudební sekce tohoto gymnázia. Dne 4.