Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Belgie

• Lycée Saint-Francois Xavier, Verviers. Se školou dlouhodobě spolupracujeme a organizujeme výměnné pobyty studentů. O škole se více dozvíte na jejích webových stránkách.

Itálie

Německo

Polsko

Rakousko

Slovensko

Španělsko

• IES Marqués de Suanzes, Madrid. Výměnné pobyty v rámci programu COMENIUS, Individuální mobilita žáků. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročník se zaměřením na humanitní vědy.
    O škole více na jejích webových stránkách.

USA

• Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

• Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
    Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
    Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.
Zařazeno do kategorií:

SOUTĚŽ O ČTYŘDENNÍ POBYT VE STUTTGARTU

Akce se konala: 19. listopadu 2019
Tvorba
19. listopadu 2019

Společnost Ackermann – Gemeinde opět vypisuje pro naši školu soutěž o 4 denní pobyt ve Stuttgartu!!!

KDO: všichni, kterým bude v červnu 2020 18 let

CO: napsat esej na téma "Was verändert der Klimawandel"

KOLIK: alespoň 3 strany textu; 1,5 řádkování

KOMU SE PŘIHLÁSIT: Hana Hrochová (163) do konce listopadu

DO KDY odevzdat esej: 20. 3. 2020

European Challenges in Modern Genetics and Epigenetics – Thisted meeting – ERASMUS+ KA2 projekt

Akce se konala: 1. října 20195. října 2019
Evropské projekty
1. října 2019
5. října 2019

Prvním mezinárodním projektovým setkáním v dánském Thistedu jsme zahájili práci na dalším dvouletém evropském projektu s názvem European Challenges in Modern Genetics and Epigenetics, podporovaném z EU v rámci programu ERASMUS+ KA2 Spolupráce škol a Jihomoravského kraje z programu Do světa! 2019.

České sekce ve FRANCII

Francouzský jazyk
Zahraniční spolupráce

Ve středu 9.10. 2019 měli možnost studenti kvarty a kvinty vyslechnout a zhlédnout prezentaci projektu ČESKÉ SEKCE VE FRANCII. Jedná se o studijní program podporovaný Ministerstvem školství, kdy čeští studenti vyjíždějí studovat na 3 roky střední školu do Francie a to buď do města Dijonu nebo do Nimes. Prezentaci vedla absolventka tohoto programu, Martina Pavlíková (v současnosti PřF UP v Olomouci).

Stuttgart – PROGRAM

Akce se konala: 8. listopadu 2018, 16.30 h – 15. listopadu 2018, 9.00 h
8. listopadu 2018
Čas začátku:
15. listopadu 2018
Čas konce:

V PŘÍLOZE TEĎ UŽ NALEZNETE DEFINITIVNÍ PROGRAM.

Několik informací o příjezdu a pobytu hostů z naší partnerské školy ze Stuttgartu:

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaPROGRAM (docx, 17.2 kB)

Global Outreach: zájemci o studium v USA ze druhých ročníků a sext!

Akce se konala: 20. září 2019, 13.45 h
Anglický jazyk
20. září 2019
Čas začátku:
20. září 2019

Americké sdružení Global Outreach nabízí katolickým studentům druhých ročníků a sext našeho gymnázia možnost ročního studia v USA ve školním roce 2020/2021. Uchazeči se seznámí s programem GO na několika přípravných schůzkách ve škole, do 15. 10. 2019 zašlou přihlášku a v listopadu absolvují pohovory ke studiu. Kdo má zájem o tento studijní program, zapište se do pátku 20.9. na seznam v kabinetě angličtiny č. 213, popř. napište na email libuse [dot] fediovicova [at] bigy [dot] cz. První krátká informační schůzka se koná v pátek 20.9. v učebně 212, začátek mezi 13:45 – 14 hod. Další informace viz www.globaloutreachprogram.com

Vzpomínky na Belgii

Akce se konala: 11. listopadu 2013
Francouzský jazyk
11. listopadu 2013

Pondělí 11. listopadu 2013
Probudili jsme se do slunečného, leč nepříliš teplého, svátečního dne. Že nevíte, co slavíme 11. listopadu? Nic. Avšak v Belgii na svatého Martina oslavují „Den příměří“ (Jour de l'armistice).

Návštěva z Tomsku

Český jazyk a literatura
Ruský jazyk
Zahraniční spolupráce

V pátek 30. března měli studenti ruštiny možnost seznámit se s Bc. Anastázií Leuškinovou, která je studentkou ruského jazyka pro cizince na univerzitě v Tomsku. Tomsk je město v Rusku, administrativní centrum stejnojmenné oblasti a také území, které se nachází na východě Západní Sibiře na břehu řeky Tom. V Tomsku žije 564 910 obyvatel.

Stuttgart 2019

Akce se konala: 25. září 20192. října 2019
25. září 2019
2. října 2019

Milé studentky a milí studenti, uvolnilo se nám jedno místo na cestu do Stuttgartu. Kdo má zájem, hlaste se, prosím, v kabinetě číslo 163, u prof. Hrochové.

TERMÍN PRO NAŠI NÁVŠTĚVU ALBERTUS-MAGNUS GYMNÁZIA JE 25. ZÁŘÍ AŽ 2. ŘÍJNA 2019.

Návštěva studentů z melku v Brně (projekt interreg)

Akce se konala: 28. června 2019
28. června 2019

Již několik měsíců pracuje Biskupské gymnázium spolu s partnerskou školou v rakouském Melku na projektu přeshraniční spolupráce v rámci programu Interreg "Partnerství škol – Biskupské gymnázium Brno – Stiftsgymnasium Melk" (KPF-02-086).

Návštěva studentů z Melku (projekt Interreg)

Akce se konala: 19. června 201922. června 2019
19. června 2019
22. června 2019

Již několik měsíců pracuje Biskupské gymnázium spolu s partnerskou školou v rakouském Melku na projektu přeshraniční spolupráce v rámci programu Interreg "Partnerství škol – Biskupské gymnázium Brno – Stiftsgymnasium Melk" (KPF-02-086).