Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Belgie

• Lycée Saint-Francois Xavier, Verviers. Se školou dlouhodobě spolupracujeme a organizujeme výměnné pobyty studentů. O škole se více dozvíte na jejích webových stránkách.

Itálie

Německo

Polsko

Rakousko

Slovensko

Španělsko

• IES Marqués de Suanzes, Madrid. Výměnné pobyty v rámci programu COMENIUS, Individuální mobilita žáků. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročník se zaměřením na humanitní vědy.
    O škole více na jejích webových stránkách.

USA

• Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

• Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
    Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
    Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.
Zařazeno do kategorií:

A Drop of Water eTwinning projekt sekunda B

Zahraniční spolupráce

Sekunda B se ve školním roce zapojí do eTwinningového projektu A Drop of Water.

Na projektu budeme spolupracovat se školami ve Španělsku, Itálii,Francii, Portugalsku,Makedonii a Turecku.

Cílem projektu je zvýšit naše povědomí o globálních problémech s vodou a vytvoření kampaně na podporu šetření pitnou vodou.

application/pdf ikonaETwinning certificate (pdf, 90.8 kB)

Pen pals on Canary Islands

Zahraniční spolupráce

Studenti sekundy A a B poslali své dopisy v angličtině do školy IES LOS CARDONES ve městě San Isidro na ostrově Tenerife.

Těšíme se, že nám brzy odpoví.

eTwinning tercie A

Zahraniční spolupráce

Tercie A si připomněla Evropský den jazyků účastí v eTwinningovém projektu How many languages can you sing?

link to Twinspace:  https://twinspace.etwinning.net/71128/home

Enjoy:)

Poznávácí zájezd do TOURS

Francouzský jazyk

Milí studenti,

Vítězný pobyt ve Stuttgartu

Akce se konala: 14. června 201817. června 2018
Tvorba
14. června 2018
17. června 2018

Dne 14. 6. 2018 se naše tříčlenná skupina složená z Daniely Bártkové, Sáry Koumalové a Václava Škardy, vydala do německého města Stuttgart, kde na nás čekalo nejen skvělé ubytování a strava, ale také i skvělý program.

MELK – STUDIUM JAKO HYPERMARKET

Akce se konala: 8. února 20188. června 2018
Úvahy, bilance, vzpomínky
8. února 2018
8. června 2018

Studijní pobyt v zahraničí je jako hypermarket – nabízí velmi mnoho, takřka od každého něco a je jen na nakupujícím, co si z něj odnese. Ovšem je tu několik drobných rozdílů, které jej činí mnohem prospěšnějším a záživnějším, než je pouhý týdenní nákup v nejbližším velkoobchodě.

Schůzka k zájezdu do Tours

Akce se konala: 20. června 2018
Francouzský jazyk
20. června 2018

Zveme všechny studenty, zapsané na zájezd do Tours, na krátkou informativní schůzku, která se bude konat ve středu 20. června o velké přestávce ve studovně.

ERASMUS+ KA2 European Challenges in Sustainability by Biotechnology – setkání Hamburg

vlajky zapojených zemí
Akce se konala: 18. února 201824. února 2018
18. února 2018
24. února 2018

Máme za sebou první velké setkání mezinárodního projektu European Challenges in Sustainability by Biotechnology, který realizujeme díky podpoře z programu ERASMUS+ KA2 Evropské Unie.

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaJana Grombiříková SpB (docx, 7.1 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaAnežka Zichová SxA (docx, 14.7 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaMartin Zavřel 3.C (docx, 15.3 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaLucie Burešová SxA (docx, 18.5 kB)
application/msword ikonaVojtěch Bureš SxB (doc, 26.5 kB)

Léto AUF DEUTSCH!

Akce se konala: 21. července 20182. srpna 2018
21. července 2018
2. srpna 2018

Rádi poznáváte nové lidi? Rádi se rozvíjíte? Rádi němčinu?

Pojeďte strávit pár dní v létě k přehradě Orlík, kde se letos již po páte koná mezinárodní Camp pro mládež, která se ráda zabývá němčinou
a zajímavými aktuálními tématy.

Por koho je camp určen?

Prima A - projekt e-Twinning

Knihovna a infocentrum
Zahraniční spolupráce

Studenti primy A se od října 2017 účastní mezinárodního projektu evropských škol – tzv. e-twinningu. V rámci mezipředmětové spolupráce českého jazyka a angličtiny navázali kontakty se třemi evropskými školami, a to se základní školou z Přeštic u Plzně, s ukrajinským lyceem a střední školou z Litvy.