Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Belgie

• Lycée Saint-Francois Xavier, Verviers. Se školou dlouhodobě spolupracujeme a organizujeme výměnné pobyty studentů. O škole se více dozvíte na jejích webových stránkách.

Itálie

Německo

Polsko

Rakousko

Slovensko

Španělsko

• IES Marqués de Suanzes, Madrid. Výměnné pobyty v rámci programu COMENIUS, Individuální mobilita žáků. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročník se zaměřením na humanitní vědy.
    O škole více na jejích webových stránkách.

USA

• Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

• Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
    Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
    Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.
Zařazeno do kategorií:

Nový biotechnologický projekt v programu ERASMUS+ KA2 právě startuje!

Akce se konala: 13. září 2017
13. září 2017

I tentokrát se nám podařilo získat dotaci z programu ERASMUS+ KA2 na dvouletý mezinárodní projekt spolupráce středních škol s názvem European Challenges in Sustainability by Biotechnology. Již po šesté budeme po dobu 2 let spolupracovat s dalšími středními školami na přípravě a realizaci zajímavých experimentů a budeme diskutovat o praktických možnostech jejich využití a obecně o&

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaProject description (docx, 15.3 kB)

European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology – projektové setkání v Miskolci, Maďarsku

Akce se konala: 5. února 201711. února 2017
5. února 2017
11. února 2017

Další setkání v projektu European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology je za námi!

Příjezd skupiny z Tours – zpoždění (Arrivée groupe de Tours – retard)

Francouzský jazyk
Zahraniční spolupráce

Upozorňujeme, že francouzská skupina z Tours dorazí do Brna s asi dvouhodinovým zpožděním cca v 21:00 hod. Prosíme proto hostitelské rodiny o vyzvednutí francouzských studentů ve 21:30. V případě dalších změn budeme informaci aktualizovat.

Francouzská strana doplnila, že večer studenti nesmějí vycházet, a to ani ve skupinách.

Partnerství s gymnáziem v Tours – prosba o pomoc s ubytováním francouzských studentů

Francouzský jazyk
Zahraniční spolupráce

Naše škola zahajuje v současné době partnerství s gymnáziem v Tours (Francie). První setkání s francouzskými studenty se uskuteční na začátku dubna, kdy do Brna přijede dětský sbor (věk 10-18 let) tvořený převážně studenty hudební sekce tohoto gymnázia. Dne 4.

European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology – Vídeň, Rakousko

Akce se konala: 17. dubna 201623. dubna 2016
17. dubna 2016
23. dubna 2016

V termínu 17. – 23. dubna 2016 proběhlo projektové setkání projektu European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology na církevním gymnáziu Kalksburg ve Vídni. Naši školu tam reprezentovali Emma Barickmanová z 2.A a Dominika Štefková a Martin Zavřel z 2.C.

European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology – projektové setkání v Pforzheimu, Německu

Akce se konala: 18. února 201627. února 2016
18. února 2016
27. února 2016

Dokážete si představit, že lze v domácích podmínkách vyrobit bioplyn z rostlinného odpadu? Jak to udělat v laboratoři? Které procesy výroba bioplynu zahrnuje? Jak dlouho to trvá? Co je k tomu potřeba? K čemu lze bioplyn použít?

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaT. Zichová (docx, 14.4 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaH. Havelková (docx, 14.3 kB)
application/pdf ikonaM. Bubeník (pdf, 37.8 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaK. Klimánková (docx, 15.6 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaProject meeting report (docx, 17.4 kB)
application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.presentation ikonaProjekt Erasmus+ (pptx, 3390.6 kB)

MELK – STUDIJNÍ POBYT – PŘIHLÁŠKY

Zahraniční spolupráce

První pololetí je skoro za námi a už je čas myslet na to druhé! Zájemci a zájemkyně o půlroční studijní pobyt na Stiftsgymnasiu v rakouském Melku, nechť se přijdou nahlásit! A sice do konce příštího týdne, t.j. do 9. 12. 2016.

Kabinet č. 163 – prof. Hrochová

Záložka do knihy spojuje školy

Knihovna a infocentrum
Zahraniční spolupráce

Studenti naší školy se již podruhé zúčastnili česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy (s podtitulem Čtu, čteš, čteme). Studenti primy A pod vedením prof. Pavlasové a studenti primy B spolu s paní prof. Valasovou vytvořili originální záložky do knih, které odeslali partnerské škole na Slovensko.

Stuttgart 2016 PROGRAM!!!!!

Akce se konala: 18. října 2016, 18.30 h – 24. října 2016, 9.15 h
18. října 2016
Čas začátku:
18.30
24. října 2016
Čas konce:
9.15

PROSÍM NEZAPOMEŇTE SI PŘIJÍT UBYTOVAT SVÉHO HOSTA. 18. října 2016 18:36 PŘIJEDE NA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ návštěva ze Stuttgartu.

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaPROGRAM (docx, 16.4 kB)

Let´s KOCH!!! Kochshow Kvarty A

Tvorba
Zahraniční spolupráce

Od února do června se plynule s běžnou výukou v jedné ze skupin KA vařilo, peklo, ale také seznamovalo se a více, či méně komunikovalo! Studentky a studenti se zapojili do projektu, v němž využili portálu E-twinning pro spolupráci s polskou školou. Projekt byl oceněn 4. místem v soutěži pro nejlepší/ho učitele/učitelku němčiny 2016. Podívejte se, jak to všechno probíhalo a dopadlo!

application/pdf ikonaCertifikát účastníka (pdf, 87.3 kB)