Celostátní přehlídka církevních škol v zájmové umělecké činnosti v Odrách

Vydáno: 24. března 2015 17.00

 | 

Autorka: Ilona Doleželová

17. března 2015 – 20. března 2015
3 fotografie
video

"Usilujte o vše, co je pravdivé, čestné, spravedlivé, čisté, co je láskyplné a chvályhodné." neslo se nad Odrami, místem, které se již po dvacáté druhé stalo lodí, která v těchto jarních dnech odplouvá od břehů času a reality. Celostátní přehlídka církevních škol je korábem umění, který pluje po moři přátelství a radosti. Tato událost není výjimečná jen samotným nápadem umožnit setkání studentů církevních škol z Česka i Slovenska a vzájemně se inspirovat svými talenty, ale je unikátní zejména svoji atmosférou, která se ve vzpomínkách účastníků nese ještě dlouhý čas. Studenti církevních škol jezdí do Oder, aby svými vystoupeními oslavovali. A to nejen své školy a učitele , kteří je vychovávají a vzdělávají, ale zejména Boha.
Letos naši školu  reprezentovala již tradičně Schola Bigy Brno (tento rok pod vedením Petry Jedličkové), která za své vystoupení Když víru máš získala čestné uznání odborné poroty a vystoupila ve slavnostním galaprogramu v závěru přehlídky. Jako další vystoupila v nočním programu C skupina Break Falls (Alžběta Brothánková a Markéta Chmelíková-CMG) se svými originálními autorskými písněmi a dále hudební skupina Adla (Aleš Fojtík, Daniel Polanský, Vojtěch Chalupa-absolvent, Jakub Marek-Proglas). Obě kapely svými vystoupeními doslova roztančily celý sál.
Jsme vděční, že jsme se mohli znovu oderské přehlídky zúčastnit a těšíme se na další ročník.

Videozáznam z Oder

Jeanette Matoušková


pozn. Záznam ze slavnostního galaprogramu bude k vidění na televizi Noe.

Zařazeno v kategoriích:
Hudební výchova
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno