Vítejte na stránkách Biskupského gymnázia Brno

Matematika

Nové příspěvky v sekci Matematika

Školní kolo soutěže v SUDOKU výsledky

Akce se konala: 21. ledna 2019, 12.45 h – 13.45 h
Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Akce (exkurze, projekty...)
Soutěže
21. ledna 2019
Čas začátku: 
12.45
21. ledna 2019
Čas konce: 
13.45

Školního kola již tradiční soutěže tříčlenných týmů v SUDOKU se zúčastnilo rekordních 26 týmů.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích NIGY a VYGY a vítězné týmy postupují do kola regionálního.

Děkujeme všem účastníkům za vytvoření přijemné početní atmosféry:)

Kategorie NIGY:

MaSo

Akce se konala: 6. listopadu 2018
Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Akce (exkurze, projekty...)
Soutěže
6. listopadu 2018
6. listopadu 2018

V úterý 6. 11. 2018 proběhlo podzimní kolo matematické soutěže MaSo (pro nižší gymnázium), ve které nás reprezentoval tým 4 studentů TA: Šimon Genčur, Tomáš Jurásek, Matyáš Lepka a Matěj Zamazal. Tento tým obsadil skvělé 2. místo mezi 30-ti týmy v brněnském kole, v celostátním měřítku by dosáhl svými výsledky na 14. místo (ze 115 týmů).

Matematická olympiáda a Logická olympiáda 2018/2019

Akce se konala: 16. září 2018
Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Akce (exkurze, projekty...)
Soutěže
16. září 2018
16. září 2018

Pro zájemce o řešení matematické olympiády přikládáme zadání úloh domácího kola pro nižší i vyšší gymnázium.

Zájemci z řad studentů vyššího gymnázia se mohou zúčastnit seminářů pro řešitele. Termíny seminářů najdete také v odkazu.

Přílohy: 
Přílohy: 
Přílohy: 

Úspěchy našich studentů v Pythagoriádě 2018

Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Úspěchy

Kabinet matematiky děkuje našim studentům nižšího gymnázia za vzornou reprezentaci v okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda a gratuluje ke krásnému umístění.

Kategorie 6. třída

1. místo Natalie Morávková (prima A)

Kategorie 7. třída

1. místo Šimon Genčur, Oliver Šimíček (sekunda A)

Úspěchy našich studentů v matematické olympiádě

Akce se konala: 17. dubna 2018
Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Akce (exkurze, projekty...)
Soutěže
17. dubna 2018
17. dubna 2018

V úterý 17. dubna se konalo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6 až Z8.

V kategorii Z6 se umístili:

1.místo  Fejfušová Klára (PA), Mejzlík Jan (PA)

2. místo  Hrůzová Hana (PB)

 

V kategorii Z8 se umístili:

2.místo  Marek Vojtěch (TB)

Matematický klokan doskáče na naši školu v pátek 16. března 2018

Akce se konala: 16. března 2018, 8.00 h – 13.30 h
Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Akce (exkurze, projekty...)
Soutěže
16. března 2018
Čas začátku: 
8.00
16. března 2018
Čas konce: 
13.30

Jako každý rok,  i letos se bude na naší škole konat soutěž

M A T E M A T I C K Ý     K L O K A N

 

Jedná se o soutěž,  při které si můžete vyzkoušet svůj důvtip,

logické uvažování a úroveň svých matematických znalostí.


Účastnit se může kdokoli ze studentů Bigy,  kdo svůj zájem

HOMO ŠPEKULUS 145.kolo výsledky

Akce se konala: 13. března 2018
Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Akce (exkurze, projekty...)
Soutěže
13. března 2018
13. března 2018

Milí soutěžící matematici,

v příloze najdete seznam úspěšných řešitelů 145.kola HOMO ŠPEKULA.

matematika

Přílohy: 

Technoplaneta – šifrovací soutěž pro žáky nižšího gymnázia

Akce se konala: 26. února 2018, 6.00 h – 14. května 2018
Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Akce (exkurze, projekty...)
Soutěže
26. února 2018
Čas začátku: 
6.00
14. května 2018

Technoplaneta je dětská šifrovací hra, kterou pro vás pořádá Klub KAPSA. Hra je určena pro pětičlenné týmy žáků ZŠ a probíhá od 26. února formou pěti internetových kol. Jejich nejúspěšnější účastníci si změří síly v pražském finále v červnu.

Úspěch našich studentů v oblastním kole SUDOKU

Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Úspěchy

Čtyři týmy řešitelů SUDOKU  úspěšně reprezentovaly naši školu v oblastním kole.

Rebelové ( Aneta Králová, Anežka Babáková, Jan František Levíček z kvarty A) se umístili na 2. místě kategorie NIGY.

Vokurek ( Marek Pospíšil, Jakub Daněk, Vojtěch Hranička z oktávy B) se umístili na 3.místě kategorie VYGY|.

Soutěž v SUDOKU 2018 ( opravený přihlašovací formulář:)

Akce se konala: 24. ledna 2018, 14.00 h – 15.00 h
Hlavní kategorie: 
Matematika
Vedlejší kategorie: 
Akce (exkurze, projekty...)
Soutěže
24. ledna 2018
Čas začátku: 
14.00
24. ledna 2018
Čas konce: 
15.00

Školní kolo soutěže v SUDOKU se koná ve středu 24.1.2018 ve 14.00 v sále B5.

Neváhejte, vytvořte 3 členné týmy a registrujte se zde do 20.1.2018:

K registraci je třeba přihlásit se k účtu google.