Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Vydáno: 29. listopadu 2010 11.22

 | 

Autor: Vojtěch Maša

Belgie

  • Lycée Saint-Francois Xavier, Verviers. Se školou dlouhodobě spolupracujeme a organizujeme výměnné pobyty studentů. O škole se více dozvíte na jejích webových stránkách.

Itálie

Německo

Polsko

Rakousko

Slovensko

Španělsko

  • IES Marqués de Suanzes, Madrid. Výměnné pobyty v rámci programu COMENIUS, Individuální mobilita žáků. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročník se zaměřením na humanitní vědy.
    O škole více na jejích webových stránkách.

USA

  • Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

  • Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
    Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
    Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.
Nejnovější články v kategorii
Titulní obrázek článku
4. března 2020

Oznamujeme všem přihlášeným účastníkům a jejich rodičům, že zájezd do Španělska byl v souvislosti s vývojem epidemie onemocnění COVID-19 a v důsledku následných bezpečnostních opatření po celé Evropě zrušen. V případě příznivého vývoje se uskuteční ve školním roce 2021/22. Děkujeme za pochopení.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Odkazy
Španělský jazyk
Celý článek...
Studijní pobyt v Melku

Vydáno: 30. ledna 2020 7.48

 | 

Autor: Petr Koutný

Titulní obrázek článku

V rámci spolupráce s partnerskou školou v rakouském Melku vyjedou ve 2. pololetí na studijní pobyt tři studentky, které byly vybrány na základě ústního pohovoru:

Eliška Mezerová (SPA)

Magdaléna Pučová (3.A)

Markéta Zejdová (3.A)

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Celý článek...
SOUTĚŽ O ČTYŘDENNÍ POBYT VE STUTTGARTU

Vydáno: 19. listopadu 2019 14.18

 | 

Autorka: Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
19. listopadu 2019

Společnost Ackermann - Gemeinde opět vypisuje pro naši školu soutěž o 4 denní pobyt ve Stuttgartu!!!

KDO: všichni, kterým bude v červnu 2020 18 let

CO: napsat esej na téma "Was verändert der Klimawandel"

KOLIK: alespoň 3 strany textu; 1,5 řádkování

KOMU SE PŘIHLÁSIT: Hana Hrochová (163) do konce listopadu

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Soutěže
Tvorba
Žáci
Celý článek...
1. října 2019 – 5. října 2019

Prvním mezinárodním projektovým setkáním v dánském Thistedu jsme zahájili práci na dalším dvouletém evropském projektu s názvem European Challenges in Modern Genetics and Epigenetics, podporovaném z EU v rámci programu ERASMUS+ KA2 Spolupráce škol a Jihomoravského kraje z programu Do světa! 2019. Na projektu budeme pracovat s dalšími pěti evropskými středními školami – koordinátorem projektu je Johana-Wittum-Schule z německého Pforzheimu a dalšími zapojenými potom kromě Biskupského gymnázia Brno jsou Kollegium Kalksburg z Rakouska, Lycée Léopold Sédar Senghor z francouzského Evreux, Thisted Gymnasium STX og HF z Dánska a Istituto Istruzione Superiore S. Boscardin z italské Vicenzy.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Projekty
Biologie
Celý článek...
České sekce ve FRANCII

Vydáno: 9. října 2019 22.00

 | 

Autorka: Martina Tinková

3 fotografie

Ve středu 9.10. 2019 měli možnost studenti kvarty a kvinty vyslechnout a zhlédnout prezentaci projektu ČESKÉ SEKCE VE FRANCII. Jedná se o studijní program podporovaný Ministerstvem školství, kdy čeští studenti vyjíždějí studovat na 3 roky střední školu do Francie a to buď do města Dijonu nebo do Nimes. Prezentaci vedla absolventka tohoto programu, Martina Pavlíková (v současnosti PřF UP v Olomouci). Studenti tak měli možnost položit doplňující otázky a dozvdět se o programu co nejvíce. Uzávěr přihlášek je v únoru 2020. Požadavky na výběrové řízení jsou k dispozici u učitelů francouzštiny. Studentům s přípravou příjimacího pohovoru rádi pomůžeme.  

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Francouzský jazyk
Celý článek...
Stuttgart – PROGRAM

Vydáno: 30. září 2019 5.21

 | 

Autorka: Hana Hrochová

8. listopadu 2018 – 15. listopadu 2018

V PŘÍLOZE TEĎ UŽ NALEZNETE DEFINITIVNÍ PROGRAM. 

 

Několik informací o příjezdu a pobytu hostů z naší partnerské školy ze Stuttgartu:

10 dívek a 3 chlapci v doprovodu dvou vyučujících dorazí ve čtvrtek 8. listopadu 16:36 na Hlavní nádraží v Brně. Odjíždět budou 15. listopadu – sraz 9:00 tamtéž. Prosím rodiny, aby si v uvedenou dobu příjezdu své hosty vyzvedli a ubytovali. Podrobný program pobytu zveřejníme během následujícího týdne. V pátek bude program cca do 15:00 hodin společný a o víkendu zajišťují péči hostitelské rodiny. V pondělí pak bude následovat opět společný program a odpoledne budou hosté opět v rodinách. 

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Celý článek...
20. září 2019

Americké sdružení Global Outreach nabízí katolickým studentům druhých ročníků a sext našeho gymnázia možnost ročního studia v USA ve školním roce 2020/2021. Uchazeči se seznámí s programem GO na několika přípravných schůzkách ve škole, do 15. 10. 2019 zašlou přihlášku a v listopadu absolvují pohovory ke studiu. Kdo má zájem o tento studijní program, zapište se do pátku 20.9. na seznam v kabinetě angličtiny č. 213, popř. napište na email libuse.fediovicova@bigy.cz. První krátká informační schůzka se koná v pátek 20.9. v učebně 212, začátek mezi 13:45 – 14 hod. Další informace viz www.globaloutreachprogram.com

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Anglický jazyk
Celý článek...
Vzpomínky na Belgii

Vydáno: 16. září 2019 2.54

 | 

Autorka: Miroslava Ševčíková

11. listopadu 2013
7 fotografií

Pondělí 11. listopadu 2013
Probudili jsme se do slunečného, leč nepříliš teplého, svátečního dne. Že nevíte, co slavíme 11. listopadu? Nic. Avšak v Belgii na svatého Martina oslavují „Den příměří“ (Jour de l'armistice).
Naše první kroky v Belgii směřovaly do univerzitního městečka Nová Lovaň (Louvain-la-Neuve). Možná víte, že ve starobylé vlámské Lovani (Louvain) byla univerzita už od roku 1425. Nová Lovaň byla roku 1968 založena Valony kvůli neshodám s Vlámy v oblasti vyučovacího jazyka a nachází se asi 30 km jižně od Lovaně. V malebném univerzitním městečku, obvykle velice rušném, byl však na státní svátek klid.
„Na Lví pahorek (La Butte du Lion) vede 226 schodů.“ sdělila nám paní profesorka Ševčíková při cestě k památníku bitvy u Waterloo. Mýlila se. Na Lví pahorek se vystupuje přesně po 225 schodech, jak spočítali někteří z nás. Pokud ovšem nechcete namáhavě stoupat na Lví pahorek, můžete si alespoň prohlédnout impozantní panoramatický obraz slavné bitvy na jeho úpatí.
Slyšeli jste někdy o svaté Gudule? My také ne, tedy až do návštěvy katedrály zasvěcené jí a svatému Michalovi (Cathédrale Saints-Michel-et-Gudule). Tato monumentální stavba zdobí překrásné město v srdci Belgie, Brusel. Po krátké prohlídce města jsme dostali téměř dvě hodiny na to, abychom se nabažili pravých belgických gofrů (vaflí).
S plnými břichy jsme se mohli vydat zpět k domovům našich belgických korespondentů.
(Helena Gricová a Viktor Valíček z kvinty B)
 

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Francouzský jazyk
Celý článek...
Stuttgart 2019

Vydáno: 5. září 2019 7.29

 | 

Autorka: Hana Hrochová

25. září 2019 – 2. října 2019

Milé studentky a milí studenti, uvolnilo se nám jedno místo na cestu do Stuttgartu. Kdo má zájem, hlaste se, prosím, v kabinetě číslo 163, u prof. Hrochové.

 

TERMÍN PRO NAŠI NÁVŠTĚVU ALBERTUS-MAGNUS GYMNÁZIA JE 25. ZÁŘÍ AŽ 2. ŘÍJNA 2019.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno