Elektronový mikroskop Phenom byl na naší škole instalován firmou FEI v dubnu 2014. Od té doby vznikla řada zajímavých fotografií, se kterými bychom vás zde chtěli seznámit. Jak budou vznikat další snímky, budeme je obnovovat.

Od poloviny září 2014 také funguje kroužek Elektronové mikroskopie. Protože nám byla prodloužena zápůjčka mikroskopu i na další školní rok, bude také pokračovat kroužek Elektronové mikroskopie.

application/pdf ikonaZázraky přírody (pdf, 1382.2 kB)
application/pdf ikonaPoslové z vesmíru (pdf, 963.8 kB)
application/pdf ikonaSrst ledního medvěda (pdf, 1202.6 kB)
application/pdf ikonaRozsivky (pdf, 1279.6 kB)
Zařazeno do kategorií:

Víkend v mikrosvětě – Bigy opět ve VIDA centru

V rámci akce Víkend v mikrosvětě, kterou pořádalo VIDA centrum v Brně ve spolupráci s firmou Thermofisher, předváděli naši studenti SA a SB elektronový mikroskop Phenom široké veřejnosti. Přicházeli většinou celé rodiny a zájem těch nejmenších byl potěšující. To můžete vidět i na fotografiích.

Dny elektronové mikroskopie – pokračování

Ve dnech 7. – 10. března předváděli naši studenti z kroužku elektronové mikroskopie (z kvinty B a z obou prim) elektronový mikroskop Phenom ve VIDA centru. Ve všední dny probíhal program od 9. do 14. hodin a přicházeli studenti středních škol. Poslední skupinu přivedl jeden z našich bývalých studentů, který při studiu učí fyziku.

Dny elektronové mikroskopie

Ve dnech 7. až 10. března proběhly v Brně opět Dny elektronové mikroskopie. Také naše škola se zúčastnila předváděním elektronového mikroskopu Phenom ve VIDA centru. Dny elektronové mikroskopie začaly již ve středu 6. března ve večerních hodinách.

BIGY opět mezi obry elektronové mikroskopie!

Ve dnech 6. až 10. března 2019 budou v Brně opět probíhat Dny elektronové mikroskopie. Také naše škola se této akce zúčastní. Naši studenti budou opět předvádět elektronový mikroskop Phenom zapůjčený firmou Thermofisher ve VIDA centru.

BIGY opět ve VIDA! centru

Volitelné předměty a kroužky

Ve dnech 3. a 4. listopadu byl elektronový mikroskop Phenom opět ve VIDA! centru. Předváděli jej členové kroužku Elektronové mikroskopie z primy A a z primy B. Patří jim za to dík, protože předváděli mikroskop ve svém volném čase. Z reakcí rodičů dětí, které se na mikroskop přišly podívat (případně si jej zkusit i obsluhovat), můžu říct, že odcházeli všichni spokojení. Zájem projevovali děti i dospělí.

BIGY opět ve VIDA! centru

tisková zpráva │ Brno │23. 10. 2018

VIDA! nabízí dobrodružnou výpravu do mikrosvěta

ELMI-BIGY informuje: Ohlédnutí za DEM 2018

Volitelné předměty a kroužky

Dostali jsme oficiální vyhodnocení druhého ročníku Dnů elektronové mikroskopie v Brně. Tohoto ročníku se aktivně zúčastnili i naši studenti, kteří předváděli elektronový mikroskop ve VIDA centru. Celá akce byla hodnocena velmi pozitivně. Celkem navšívilo všechny akce v Brně 3 270 lidí. Z toho naši aktivitu ve VIDA centru 530 lidí!

ELMI – BIGY: Další zprávy z VIDA centra

Úvahy, bilance, vzpomínky

V pondělí 19. 3. a v úterý 20. 3. předváděli další studenti naší školy elektronový mikroskop Phenom ve VIDA centru. Máte-li předvádět mikroskop skupinám, kde jsou malé děti, větší děti i dospělí, jak jsme psali v minulé zprávě, není to jednoduché. Přesto jsme se setkali s obrovským nadšením a zájmem i těch nejmenších.

ELMI – BIGY slavilo o víkendu úspěch ve VIDA centru

V sobotu 17.3. a v neděli 18.3. slavily naše studentky Gabriela, Markéta, Natálie a Veronika ve VIDA centru obrovský úspěch. Předváděly zde v rámci brněnské akce Dny elektronové mikroskopie elektronový mikroskop Phenom zapůjčený firmou Thermo-Fisher Scientific.

Brnem jezdí tramvaj pojmenovaná po Arminu Delongovi

Volitelné předměty a kroužky

Cestující vozí od pátku 9. března tramvaj pokřtěná po průkopníkovi elektronových mikroskopů Arminu Delongovi. Před šedesáti sedmi lety v Brně pod vedením profesora Aleše Bláhy společně s Vladimírem Drahošem, Ladislavem Zobačem a konstruktérem Janem Speciálným sestrojili první československý elektronový mikroskop.