Elektronový mikroskop Phenom byl na naší škole instalován firmou FEI v dubnu 2014. Od té doby vznikla řada zajímavých fotografií, se kterými bychom vás zde chtěli seznámit. Jak budou vznikat další snímky, budeme je obnovovat.

Od poloviny září 2014 také funguje kroužek Elektronové mikroskopie. Protože nám byla prodloužena zápůjčka mikroskopu i na další školní rok, bude také pokračovat kroužek Elektronové mikroskopie.

application/pdf ikonaZázraky přírody (pdf, 1382.2 kB)
application/pdf ikonaPoslové z vesmíru (pdf, 963.8 kB)
application/pdf ikonaSrst ledního medvěda (pdf, 1202.6 kB)
application/pdf ikonaRozsivky (pdf, 1279.6 kB)
Zařazeno do kategorií:

BIGY opět ve VIDA! centru

Volitelné předměty a kroužky

Ve dnech 3. a 4. listopadu byl elektronový mikroskop Phenom opět ve VIDA! centru. Předváděli jej členové kroužku Elektronové mikroskopie z primy A a z primy B. Patří jim za to dík, protože předváděli mikroskop ve svém volném čase. Z reakcí rodičů dětí, které se na mikroskop přišly podívat (případně si jej zkusit i obsluhovat), můžu říct, že odcházeli všichni spokojení. Zájem projevovali děti i dospělí.

BIGY opět ve VIDA! centru

tisková zpráva │ Brno │23. 10. 2018

VIDA! nabízí dobrodružnou výpravu do mikrosvěta

ELMI-BIGY informuje: Ohlédnutí za DEM 2018

Volitelné předměty a kroužky

Dostali jsme oficiální vyhodnocení druhého ročníku Dnů elektronové mikroskopie v Brně. Tohoto ročníku se aktivně zúčastnili i naši studenti, kteří předváděli elektronový mikroskop ve VIDA centru. Celá akce byla hodnocena velmi pozitivně. Celkem navšívilo všechny akce v Brně 3 270 lidí. Z toho naši aktivitu ve VIDA centru 530 lidí!

ELMI – BIGY: Další zprávy z VIDA centra

Úvahy, bilance, vzpomínky

V pondělí 19. 3. a v úterý 20. 3. předváděli další studenti naší školy elektronový mikroskop Phenom ve VIDA centru. Máte-li předvádět mikroskop skupinám, kde jsou malé děti, větší děti i dospělí, jak jsme psali v minulé zprávě, není to jednoduché. Přesto jsme se setkali s obrovským nadšením a zájmem i těch nejmenších.

ELMI – BIGY slavilo o víkendu úspěch ve VIDA centru

V sobotu 17.3. a v neděli 18.3. slavily naše studentky Gabriela, Markéta, Natálie a Veronika ve VIDA centru obrovský úspěch. Předváděly zde v rámci brněnské akce Dny elektronové mikroskopie elektronový mikroskop Phenom zapůjčený firmou Thermo-Fisher Scientific.

Brnem jezdí tramvaj pojmenovaná po Arminu Delongovi

Volitelné předměty a kroužky

Cestující vozí od pátku 9. března tramvaj pokřtěná po průkopníkovi elektronových mikroskopů Arminu Delongovi. Před šedesáti sedmi lety v Brně pod vedením profesora Aleše Bláhy společně s Vladimírem Drahošem, Ladislavem Zobačem a konstruktérem Janem Speciálným sestrojili první československý elektronový mikroskop.

Volitelné předměty a kroužky

Studenti z kroužku elektronové mikroskopie se zúčastní Dnů elektronové mikroskopie v Brně a budou předvádět mikroskop Phenom ve VIDA centru.

Pane Winklere,

V úterý jsem se při návštěvě v Urban centru potkala s Vašimi studenty a musím velmi pochválit jejich připravenost a znalosti. Dokázali odpovědět i na záludné dotazy týkající se elektronové mikroskopie. Také se mi moc líbí vaše brožurka „Elektronový mikroskop na střední škole“.

Volitelné předměty a kroužky

Členové kroužku elektronové mikroskopie se připravují na spolupráci s Akademií věd. Včera jsme  získali 44 vzorků z paleoekologického profilu Santovka na Slovensku. Naším úkolem bude nafotografovat na elektronovém mikroskopu rozsivky získané z vrtu v této oblasti. Doufáme, že svůj úkol splníme na výbornou.

ELMI-BIGY informuje

Dne 24.11.2016 se tři naši studenti zúčastnili TECHFESTU na VUT Brno, kde vysokoškolákům předváděli elektronový mikroskop Phenom. Patří jim dík za dobrou reprezentaci školy, akce končila až v 17 hodin. Byla to pro nás dobrá zkušenost a i řediteli firmy FEI byl s vystupováním studentů spokojen.