ELMI-BIGY informuje: Ohlédnutí za DEM 2018

Vydáno: 28. května 2018 22.00

Autor: Miloš Winkler

4 fotografie

Dostali jsme oficiální vyhodnocení druhého ročníku Dnů elektronové mikroskopie v Brně. Tohoto ročníku se aktivně zúčastnili i naši studenti, kteří předváděli elektronový mikroskop ve VIDA centru. Celá akce byla hodnocena velmi pozitivně. Celkem navšívilo všechny akce v Brně 3 270 lidí. Z toho naši aktivitu ve VIDA centru 530 lidí! Akce byly prezentovány v pěti brněnských listech, v rozhlase a na webových stránkách (tam bylo celkem 7 750 navštívení). Všichni  zúčastnění (Thermo Fisher Scientific, TESCAN, Delong Instruments, VIDA, Technické muzeum, CEITEC, ÚPT AV ČR, hvězdárna, BIGY) projevili zájem o pokračování DEM v dalších letech, ideálně 1 x za 2 roky, v délce jeden týden, spíše zima/jaro. Myslím, že se naše škola dostala do velmi dobré společnosti.

Miloš Winkler

Volitelné předměty a kroužky