Tvorba studentů

Můj hrdina

Francouzský jazyk
Tvorba

Nakladatelství FRAUS vyhlásilo v měsíci květnu soutěž pro studenty cizích jazyků MUJ HRDINA. Úkolem bylo popsat a výtvarně ztvárnit svého hrdinu. Text měl být v rozsahu minimálně 100 slov v cizím jazyce. Hodnotila se správnost jazyka, nápad a originalita. Kvartu B tato tématika zaujala a tři děvčata poslala do nakladatelství svůj popis hrdiny i s ilustrací. I když se neumístila na vítězné pozici, přesto se porotě jejich texty líbily.

HULAPALU – na Dni národnostních menšin Jihomoravského kraje

Akce se konala: 19. května 2019
19. května 2019

Velmi skočně pojala letošní vystoupení na Dni národnostních menšin Jihomoravského kraje, konaného v Lužánkách, část sexty A. Zazpívali a na kytary, ukulele, housle i klarinet doprovodili 3 písně v jazyce německém. As de Rebe zingt, Gefällt mir a Hulapalu – již názvy svědčí o širokém záběru v oblasti dialektů a jazykových modifikací.

Chemie kolem nás – projekt PK chemie

Akce se konala: 14. května 2019
14. května 2019

Dne 14. 5. se v prostorech našeho gymnázia podařilo předmětové komisi chemie zrealizovat vzdělávací akci s názvem Chemie kolem nás. Tento projekt, kterého se zhostili studenti kvint, představil všem studentům a zájemcům vybraná témata z oblasti chemie. Studenti se mohli blíže seznámit s vitamíny, energetickými sloučeninami, plasty, jedy, léčivy a mnoha dalšími látkami.

Schola koncertuje v Německu

Live
Akce se konala: 24. května 2019, 8.00 h – 26. května 2019, 21.00 h
Videogalerie
Zahraniční spolupráce
24. května 2019
Čas začátku:
26. května 2019
Čas konce:

Hudba spojuje a láska prochází žaludkem.

Školkáčci v chemické laboratoři – projektový den ve škole

Akce se konala: 24. dubna 2019
24. dubna 2019

Dne 24. 4. 2019 se děti z MŠ BIGY přišli podívat do výukových prostor přírodovědných předmětů a třeba si i něco vyzkoušet v chemické laboratoři.

Žáci MŠ se při návštěvě chemické laboratoře seznámili se základy bezpečnosti práce (zásady pro práci s ohněm a chemickými látkami) a následně si vyzkoušeli některé základní experimenty:

Anglický divadelní festival 2019 fotoreport: pátek PA PB TA QA SXB

Anglický jazyk
Tvorba

Potěšte se dalšími fotkami z Anglického divadelního festivalu, jejichž autorem je Matouš Coufal ze sexty A.

Anglický divadelní festival 2019 fotoreport: pondělí 4.3. (KA,TB)

Anglický jazyk
Tvorba

Fotografie z představení Nets kvarty A a Sexy maths...or is it? tercie B vytvořil Matouš Coufal ze sexty A.

Velvyslanec SRN

Akce se konala: 6. března 2019, 16.45 h
Zahraniční spolupráce
6. března 2019
Čas začátku:
6. března 2019

V rámci naší spolupráce s Německým kulturním spolkem v Brně, který sdružuje německou menšinu, jsme mohli promluvit s velvyslancem Spolkové republiky Německo panem Christophem Israngem. Část třídy SXA jej v prostorách spolku přivítala zpěvem, viz přiložené foto. Pan velvyslanec o nás také twitnul:

Guacamole v hodině španělštiny

Španělský jazyk
Tvorba

Jak jinak se v hodině seznámit s jídlem typickém pro Latinskou Ameriku než zkusit je "uvařit"? Se studenty kvarty B jsme se pustili do guacamole, avokádové omáčky, která se jí obvykle s nachos. Průběh a výsledek můžete vidět na přiložených fotografiích.

Buen provecho!

Krabice od bot Primy B

Akce se konala: 7. prosince 2018
7. prosince 2018

V letošním adventním čase jsme se rozhodli s primou B zapojit do projektu Krabice od bot aneb děti darují dětem na Vánoce 2018. Tento projekt probíhá napříč celou republikou s cílem obdarovat a zpříjemnit čas Vánoc dětem z dětských případně z azylových domovů.