Tvorba studentů

Záložka do knihy spojuje školy

Knihovna a infocentrum
Český jazyk a literatura
Tvorba

Studenti naší školy se již potřetí zúčastnili česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy (letos s podtitulem Tajuplný svět knižních příběhů). Akce proběhla v rámci Mezinárodního dne školních knihoven.

Film Neviditelné (My Street Films)

Základy společenských věd
Tvorba

Film o známých i neznámých legendách na Biskupském gymnáziu v Brně natočili studenti během třídenního workshopu My Street Films pod vedením dokumentaristek Terezy Reichové a Apoleny Rychlíkové. Zachycuje názory a vjemy studentů a profesorů na neviditelné. Víte, o koho jde? Víte, na kterou skříňku zaťukat?

MEETING BRNO – žurnalistický workshop pro studenty/studentky – PROGRAM

Akce se konala: 19. května 2017, 12.30 h – 21. května 2017, 19.00 h
19. května 2017
Čas začátku:
12.30
21. května 2017
Čas konce:
19.00

V příloze je aktuální program workshopu. Prosím všechny zapsané, aby se dostavili cca 10 minut před začátkem do Cityhotelu na ulici Vídeňská, jak je v programu uvedeno.

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaPROGRAM (docx, 14.1 kB)

Vystoupení na Dni národnostních menšin

Akce se konala: 21. května 2017
21. května 2017

V neděli 21. května vystoupí skupina studentů němčiny 2. ročníku na Dni národnostních menšin, který se uskuteční v Brně v parku Lužánky. Reprezentovat budeme Německé kulturní sdružení a zahrajeme tři písně různých německých interpretů. Celý program je uveden v příloze. Also, bis bald :)

Výtvarná soutěž Ibérica creativa

Španělský jazyk
Tvorba

V rámci flamenkového festivalu Ibérica (29.6-2.7, www.iberica.cz) je vyhlášena výtvarná soutěž pro žáky a studenty ZŠ, SŠ a gymnázií. Tentokrát je tematicky zamšřena velice konkrétně, totiž na textilie "mola", které vyrábí ženy z komunity Kuna v Kolumbii.

Kochen im Deutschunterricht

Tvorba

Proč si v němčině neuvařit třeba špagety s omáčkou? V rámci probíraného tématu jsme tuto myšlenku realizovali s oktávou A. Jak nám chutnalo vyplývá z přiložených fotografií. Guten Appetit!

Workshop tvůrčího psaní

Knihovna a infocentrum
Tvorba

Studenti tercie B se ve čtvrtek 9. února zúčastnili kreativního workshopu tvůrčího psaní. Workshop organizoval Památník písemnictví na Moravě. Naše pozvání přijala (a k nám na gymnázium přijela) paní mgr. Vlčková, která studenty seznámila s probíhající soutěží Skrytá paměť Moravy.

In der Weihnachtsbäckerei

Tvorba

Třetí ročníky ve své kreativní fázi. Nic nesouvisí s jazykem více, než jídlo. Wunderbar!!!

POUŤ SMÍŘENÍ – výsledek workshopu!

Akce se konala: 27. června 2016, 18.30 h – 29. června 2016, 12.00 h
27. června 2016
Čas začátku:
18.30
29. června 2016
Čas konce:
12.00

Ke smíření a odpuštění někdy vede dlouhá cesta. Ta brněnská trvala sedmdesát let a třicetdva kilometrů.

Ceviche de pollo

Španělský jazyk
Tvorba

Jak jinak zakončit lekci zabývající se jídlem než zkusit připravit nějakou specialitu? Spolu se studenty kvinty B jsme se pustili do peruánského pokrmu ceviche.  Tradičně je jeho základem syrová ryba, ale my jsme se pokusili o variantu s kuřecím masem. Jídlo lze docela snadno připravit takto:

Přísady pro 4 osoby (Ingredientes para 4 personas):