Tvorba studentů

Akce se konala: 19. listopadu 2019
Zahraniční spolupráce
19. listopadu 2019

Společnost Ackermann – Gemeinde opět vypisuje pro naši školu soutěž o 4 denní pobyt ve Stuttgartu!!!

KDO: všichni, kterým bude v červnu 2020 18 let

CO: napsat esej na téma "Was verändert der Klimawandel"

KOLIK: alespoň 3 strany textu; 1,5 řádkování

KOMU SE PŘIHLÁSIT: Hana Hrochová (163) do konce listopadu

DO KDY odevzdat esej: 20. 3. 2020

Vernisáž a Punto musicale!

Akce se konala: 13. června 2012, 15.00 h
Hudební výchova
Výtvarná výchova
13. června 2012
Čas začátku:
13. června 2012

Srdečně všechny zveme na vernisáž prací studentů VYV, prací výtvarného kroužku a hudební rozloučení studentů HUV.
-15 hod. – Punto musicale neboli Hudební tečka – sál B5
- 15.30 hod. prof. Marie Vrbová zahájí vernisáž výtvarných projektů studentů VV, výtvarný kroužek vystaví práce, kterými se velmi úspěšně presentoval na Dnech výtvarné kultury – sál B5

application/pdf ikonaPozvánka na vernisáž (pdf, 72.4 kB)

Journée européenne des langues 2019, Día Europeo de las Lenguas.

Francouzský jazyk
Tvorba

Jak jinak oslavit Evropský den jazyků než společně! Francouzská a španělská skupina KB spojila své síly a navázala na projektový týden kvart, který byl věnován 50.výročí prvního přistání člověka na Měsíci.  V malých skupinách se studenti během jedné společné hodiny snažili zjistit, které události se historicky zapsaly ve Francii a ve Španělsku ve stejném roce

Workshop tvůrčího psaní

Český jazyk a literatura
Tvorba

Studenti tercie B se ve čtvrtek 9. února zúčastnili kreativního workshopu tvůrčího psaní. Workshop organizoval Památník písemnictví na Moravě. Naše pozvání přijala (a k nám na gymnázium přijela) paní mgr. Vlčková, která studenty seznámila s probíhající soutěží Skrytá paměť Moravy.

Video BIGYRUN 2019

BIGYRUN 2019
Tělesná výchova
Videogalerie
Sportovní výkony studentů

Jedinečný GENIUS LOCI!

Úžasné sportovní výkony!

Necelá 100-ka účastníků!

To je 1.ročník BIGYRUN 2019 – sprint na 200 m na staré sjezdovce ve Wilsonově lese v Brně s převýšením 60 m!!!

Můj hrdina

Francouzský jazyk
Tvorba

Nakladatelství FRAUS vyhlásilo v měsíci květnu soutěž pro studenty cizích jazyků MUJ HRDINA. Úkolem bylo popsat a výtvarně ztvárnit svého hrdinu. Text měl být v rozsahu minimálně 100 slov v cizím jazyce. Hodnotila se správnost jazyka, nápad a originalita. Kvartu B tato tématika zaujala a tři děvčata poslala do nakladatelství svůj popis hrdiny i s ilustrací. I když se neumístila na vítězné pozici, přesto se porotě jejich texty líbily.

HULAPALU – na Dni národnostních menšin Jihomoravského kraje

Akce se konala: 19. května 2019
19. května 2019

Velmi skočně pojala letošní vystoupení na Dni národnostních menšin Jihomoravského kraje, konaného v Lužánkách, část sexty A. Zazpívali a na kytary, ukulele, housle i klarinet doprovodili 3 písně v jazyce německém. As de Rebe zingt, Gefällt mir a Hulapalu – již názvy svědčí o širokém záběru v oblasti dialektů a jazykových modifikací.

Chemie kolem nás – projekt PK chemie

Akce se konala: 14. května 2019
Chemie
14. května 2019

Dne 14. 5. se v prostorech našeho gymnázia podařilo předmětové komisi chemie zrealizovat vzdělávací akci s názvem Chemie kolem nás. Tento projekt, kterého se zhostili studenti kvint, představil všem studentům a zájemcům vybraná témata z oblasti chemie. Studenti se mohli blíže seznámit s vitamíny, energetickými sloučeninami, plasty, jedy, léčivy a mnoha dalšími látkami.

Schola koncertuje v Německu

Live
Akce se konala: 24. května 2019, 8.00 h – 26. května 2019, 21.00 h
Videogalerie
Zahraniční spolupráce
24. května 2019
Čas začátku:
26. května 2019
Čas konce:

Hudba spojuje a láska prochází žaludkem.

Školkáčci v chemické laboratoři – projektový den ve škole

Akce se konala: 24. dubna 2019
Chemie
24. dubna 2019

Dne 24. 4. 2019 se děti z MŠ BIGY přišli podívat do výukových prostor přírodovědných předmětů a třeba si i něco vyzkoušet v chemické laboratoři.

Žáci MŠ se při návštěvě chemické laboratoře seznámili se základy bezpečnosti práce (zásady pro práci s ohněm a chemickými látkami) a následně si vyzkoušeli některé základní experimenty: