Nejnovější články v kategorii Tvorba
24. dubna 2019
34 fotografií

Dne 24. 4. 2019 se děti z MŠ BIGY přišli podívat do výukových prostor přírodovědných předmětů a třeba si i něco vyzkoušet v chemické laboratoři.

Žáci MŠ se při návštěvě chemické laboratoře seznámili se základy bezpečnosti práce (zásady pro práci s ohněm a chemickými látkami) a následně si vyzkoušeli některé základní experimenty:

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Učitelé
Tvorba
Celý článek...
Velvyslanec SRN

Vydáno: 11. března 2019 10.46

 | 

Autorka: Hana Hrochová

6. března 2019
3 fotografie

V rámci naší spolupráce s Německým kulturním spolkem v Brně, který sdružuje německou menšinu, jsme mohli promluvit s velvyslancem Spolkové republiky Německo panem Christophem Israngem. Část třídy SXA jej v prostorách spolku přivítala zpěvem, viz přiložené foto. Pan velvyslanec o nás také twitnul:

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Guacamole v hodině španělštiny

Vydáno: 8. ledna 2019 23.00

 | 

Autor: Petr Koutný

12 fotografií

Jak jinak se v hodině seznámit s jídlem typickém pro Latinskou Ameriku než zkusit je "uvařit"? Se studenty kvarty B jsme se pustili do guacamole, avokádové omáčky, která se jí obvykle s nachos. Průběh a výsledek můžete vidět na přiložených fotografiích.

Buen provecho!

Zařazeno v kategoriích:
Španělský jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Krabice od bot Primy B

Vydáno: 7. prosince 2018 13.27

 | 

Autorka: Veronika Břečková

7. prosince 2018
15 fotografií

                   V letošním adventním čase jsme se rozhodli s primou B zapojit do projektu Krabice od bot aneb děti darují dětem na Vánoce 2018. Tento projekt probíhá napříč celou republikou s cílem obdarovat a zpříjemnit čas Vánoc dětem z dětských případně z azylových domovů. Do sběrného místa v Drásově jsme odvezli celých 20 dárečků a pevně věříme, že udělají dětem radost, aspoň tak velkou jakou jsme měli my při jejich tvoření!

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Biologie
Tvorba
Žáci
Celý článek...
PROJEKTOVÝ TÝDEN – NĚMČINA – VÝSLEDKY

Vydáno: 26. listopadu 2018 21.27

 | 

Autorka: Hana Hrochová

8. října 2018 – 11. října 2018
7 fotografií

Výsledkem projektového týdne organizovaného předmětovou komisí německého jazyka není jediná prezentace. Tématem soužití Čechů, Němců a Židů v předválečném Brně se zabývala celá skupina 15ti studentů a studentek. Ať už dvojice nebo jednotlivci se pak mohli ponořit do tématu obecně, nebo se soustředit na určitý aspekt doby, či zvolit formu prezentace, která jim vyhovovala nejvíce. Některé úsilí bohužel ztroskotalo po technické stránce, ale na několik produktů se můžete podívat sami. Postavení žen, Židovské Brno dnes, či srovnání míst spjatých s mnohonárodnostním Brnem před válkou a dnes jsou témata přiložených prezentací. Na smyšleném příběhu Brňanky německé národnosti nám tehdejší dobu poeticky přiblížila Michaela Macháčková a po osudu brněnských ulic se vypravila Martina Pokorná. Výsledek jejich práce si můžete zatím stále ještě prohlédnout na nástěnce u auly a naproti učebně číslo 164, nebo na několika málo přiložených fotografiích.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Vítězný pobyt ve Stuttgartu

Vydáno: 29. června 2018 9.11

 | 

Autorka: Hana Hrochová

14. června 2018 – 17. června 2018

Dne 14. 6. 2018 se naše tříčlenná skupina složená z Daniely Bártkové, Sáry Koumalové a Václava Škardy, vydala do německého města Stuttgart, kde na nás čekalo nejen skvělé ubytování a strava, ale také i skvělý program. Nejprve jsme tedy v pátek vyrazili na předávání diplomů a cen, následně zašli do restaurace na oběd a později jsme si šli prohlédnout krásy města nejprve z Fernsehturm a následně turistickým autobusem. Další dva dny jsme měli volné, a tak jsme se rozhodli, že navštívíme místní Mercedes museum, Planetárium a Zoo. Bohužel čas plynul dosti rychle, a tak už byl nejvyšší čas na odjezd na vlakové nádraží a zpět domů. Nikomu z nás se ze Stuttgartu nechtělo, ale neměli jsme na výběr. Moc jsme si to tam všichni užili a doufáme, že si to příští rok zopakujeme. 

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Žáci
Celý článek...
16. května 2018 – 17. května 2018
20 fotografií

Tým mladých výzkumníků složený ze studentů 3.C (K. Bradáčová, P. Nováčková, J. Blake a D. Němec) za podpory vyučujících (J. Taraba, M. Henc) se v rámci tohoto pololetí věnoval zajímavé spolupráci s brněnskou firmou JAN SVOBODA s.r.o.

Úkolem týmu bylo hledat a navrhovat možnosti zlepšování v procesu chlazení při výrobě plastů. Vlastní projekt se zaměřil nejen na odběr vzorků přímo v provozu tří firem, ale i na laboratorní analýzy, návrhy řešení ke zlepšení stávajícího stavu chlazení forem i  na způsoby prezentace výsledků široké veřejnosti.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Učitelé
Úspěchy
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Gefällt mir!!!

Vydáno: 23. května 2018 6.22

 | 

Autorka: Hana Hrochová

20. května 2018
6 fotografií

Horst byl v IKEA, kvinta A, alespoň její část na pódiu. Das gefällt mir! Vám také? Jestli ano, dejte pod článek svůj lajk. Komu se to podaří, už nemusí do školy, protože hacknul stránky a pravděpodobně se bude živit něčím úplně jiným.

I o tom byla píseň, kterou jsme nacvičili a předvedli na Dni menšin Jihomoravského kraje v Lužánkách. vše ve spolupráci s Německým kulturním centrem v Brně!

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Učitelé
Úspěchy
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno