Kontakt
Nejnovější články v kategorii Tvorba
Krabice od bot Primy B

Vydáno: 7. prosince 2018, 12.27

 | 

Autorka: Veronika Břečková

6. prosince 2018, 23.00 – 7. prosince 2018, 22.59
15 fotografií

                   V letošním adventním čase jsme se rozhodli s primou B zapojit do projektu Krabice od bot aneb děti darují dětem na Vánoce 2018. Tento projekt probíhá napříč celou republikou s cílem obdarovat a zpříjemnit čas Vánoc dětem z dětských případně z azylových domovů. Do sběrného místa v Drásově jsme odvezli celých 20 dárečků a pevně věříme, že udělají dětem radost, aspoň tak velkou jakou jsme měli my při jejich tvoření!

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Biologie
Tvorba
Žáci
Celý článek...
PROJEKTOVÝ TÝDEN – NĚMČINA – VÝSLEDKY

Vydáno: 26. listopadu 2018, 20.27

 | 

Autorka: Hana Hrochová

7. října 2018, 22.00 – 11. října 2018, 21.59
7 fotografií

Výsledkem projektového týdne organizovaného předmětovou komisí německého jazyka není jediná prezentace. Tématem soužití Čechů, Němců a Židů v předválečném Brně se zabývala celá skupina 15ti studentů a studentek. Ať už dvojice nebo jednotlivci se pak mohli ponořit do tématu obecně, nebo se soustředit na určitý aspekt doby, či zvolit formu prezentace, která jim vyhovovala nejvíce. Některé úsilí bohužel ztroskotalo po technické stránce, ale na několik produktů se můžete podívat sami. Postavení žen, Židovské Brno dnes, či srovnání míst spjatých s mnohonárodnostním Brnem před válkou a dnes jsou témata přiložených prezentací. Na smyšleném příběhu Brňanky německé národnosti nám tehdejší dobu poeticky přiblížila Michaela Macháčková a po osudu brněnských ulic se vypravila Martina Pokorná. Výsledek jejich práce si můžete zatím stále ještě prohlédnout na nástěnce u auly a naproti učebně číslo 164, nebo na několika málo přiložených fotografiích.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Vítězný pobyt ve Stuttgartu

Vydáno: 29. června 2018, 7.11

 | 

Autorka: Hana Hrochová

13. června 2018, 22.00 – 17. června 2018, 21.59

Dne 14. 6. 2018 se naše tříčlenná skupina složená z Daniely Bártkové, Sáry Koumalové a Václava Škardy, vydala do německého města Stuttgart, kde na nás čekalo nejen skvělé ubytování a strava, ale také i skvělý program. Nejprve jsme tedy v pátek vyrazili na předávání diplomů a cen, následně zašli do restaurace na oběd a později jsme si šli prohlédnout krásy města nejprve z Fernsehturm a následně turistickým autobusem. Další dva dny jsme měli volné, a tak jsme se rozhodli, že navštívíme místní Mercedes museum, Planetárium a Zoo. Bohužel čas plynul dosti rychle, a tak už byl nejvyšší čas na odjezd na vlakové nádraží a zpět domů. Nikomu z nás se ze Stuttgartu nechtělo, ale neměli jsme na výběr. Moc jsme si to tam všichni užili a doufáme, že si to příští rok zopakujeme. 

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...
15. května 2018, 22.00 – 17. května 2018, 21.59
20 fotografií

Tým mladých výzkumníků složený ze studentů 3.C (K. Bradáčová, P. Nováčková, J. Blake a D. Němec) za podpory vyučujících (J. Taraba, M. Henc) se v rámci tohoto pololetí věnoval zajímavé spolupráci s brněnskou firmou JAN SVOBODA s.r.o.

Úkolem týmu bylo hledat a navrhovat možnosti zlepšování v procesu chlazení při výrobě plastů. Vlastní projekt se zaměřil nejen na odběr vzorků přímo v provozu tří firem, ale i na laboratorní analýzy, návrhy řešení ke zlepšení stávajícího stavu chlazení forem i  na způsoby prezentace výsledků široké veřejnosti.

Zařazeno v kategoriích:
Úspěchy
Tvorba
Chemie
Učitelé
Žáci
Celý článek...
Gefällt mir!!!

Vydáno: 23. května 2018, 4.22

 | 

Autorka: Hana Hrochová

19. května 2018, 22.00 – 20. května 2018, 21.59
6 fotografií

Horst byl v IKEA, kvinta A, alespoň její část na pódiu. Das gefällt mir! Vám také? Jestli ano, dejte pod článek svůj lajk. Komu se to podaří, už nemusí do školy, protože hacknul stránky a pravděpodobně se bude živit něčím úplně jiným.

I o tom byla píseň, kterou jsme nacvičili a předvedli na Dni menšin Jihomoravského kraje v Lužánkách. vše ve spolupráci s Německým kulturním centrem v Brně!

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...
Nahrávky ve 3.A

Vydáno: 5. dubna 2018, 20.00

 | 

Autorka: Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku

Letošní 3.A je velice kreativní třída. Již byly zveřejněny některé vektorové kresby, v následujících hodinách v IVT se studenti zabývali úpravou zvuků a nahrávkami. Některé nahrávky jsou velice originální a stojí za to si je poslechnout.

Třídě 3.A děkuji.

Andrea Buchtová

Zařazeno v kategoriích:
Tvorba
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...
Kvarta A - koláže

Vydáno: 4. dubna 2018, 20.00

 | 

Autorka: Andrea Buchtová

8 fotografií

Kvarta A v hodinách IVT vytvářela v rámci rastrové grafiky z několika fotografií koláž. Podívejte se, některé výsledky stojí za to.

Zařazeno v kategoriích:
Tvorba
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...
Medaile z MS v Kung-fu, Čína

Vydáno: 26. února 2018, 22.00

 | 

Autor: Michal Snopek

Titulní obrázek článku

 Dá se vrcholový svět bojových umění a sportů spojit se studiem na BIGY? Odpověď je jednoduchá. Alžběta Rouzková (na fotografii první zleva), studentka 4.C, je úspěšná reprezentantka ČR v čínském bojovém sportu zvaném Kung-fu. Na mistrovství světa v Číně vybojovala 3. místo.

Alžběta napsala:

Zařazeno v kategoriích:
Tělesná výchova
Úspěchy
Tvorba
Sportovní výkony studentů
Žáci
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno