Kontakt
Nejnovější články v kategorii Tvorba
POUŤ SMÍŘENÍ - výsledek workshopu!

Vydáno: 29. června 2016, 5.18

 | 

Autorka: Hana Hrochová

26. června 2016, 22.00 – 29. června 2016, 21.59
6 fotografií

Ke smíření a odpuštění někdy vede dlouhá cesta. Ta brněnská trvala sedmdesát let a třicetdva kilometrů.

Již po desáté jsme si mohli připomenout tragické události druhé světové války v jejichž důsledku bylo z Brna násilně vysídleno na dvacet tisíc občanů německé národnosti. Teprve v loňském roce brněnská radnice vyjádřila oficiálně lítost nad těmito událostmi v Deklaraci smíření a společné budoucnosti. Letos se u této příležitosti konal festival Meeting Brno s podtitulem Ztracené / nalezené domovy, který spojil vzpomínku s událostmi velmi aktuálními. Jeho součástí byl i žurnalistický workshop, jehož se zúčastnily i tři naše studentky. Markéta Korgerová z 1.C, Tereza Vesselá a Eliška Nemčoková z 2.A, které v průběhu Pouti vedly rozhovory s účastníky a účastnicemi a také jednou z posledních pamětnic pochodu. Výsledkem jejich velmi intenzivní víkendové práce jsou česko – německé noviny, které přikládáme.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Ceviche de pollo

Vydáno: 26. června 2016, 20.00

 | 

Autor: Petr Koutný

6 fotografií

Jak jinak zakončit lekci zabývající se jídlem než zkusit připravit nějakou specialitu? Spolu se studenty kvinty B jsme se pustili do peruánského pokrmu ceviche.  Tradičně je jeho základem syrová ryba, ale my jsme se pokusili o variantu s kuřecím masem. Jídlo lze docela snadno připravit takto:

Zařazeno v kategoriích:
Španělský jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Let´s KOCH!!! Kochshow Kvarty A

Vydáno: 23. června 2016, 20.00

 | 

Autorka: Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Od února do června se plynule s běžnou výukou v jedné ze skupin KA vařilo, peklo, ale také seznamovalo se a více, či méně komunikovalo! Studentky a studenti se zapojili do projektu, v němž využili portálu E-twinning pro spolupráci s polskou školou. Projekt byl oceněn 4. místem v soutěži pro nejlepší/ho učitele/učitelku němčiny 2016. Podívejte se, jak to všechno probíhalo a dopadlo! 

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Učitelé
Žáci
Celý článek...
Soutěž pro žáky "Deutsch lernen attraktiv"

Vydáno: 22. června 2016, 17.05

 | 

Autorka: Hana Hrochová

15. června 2016, 22.00 – 21. června 2016, 21.59


Je to už několikaletá tradice, že každý rok v červnu jedou 2 až 4 studenti našeho gymnázia na čtyřdenní, bezplatný pobyt do Suttgartu. Tato akce vznikla ze spolupráce se společností Ackermann - Gemeinde, což je katolická organizace usilující o dobré německo-české sousedské vztahy a o popularizaci němčiny u nás. Zájezd je odměna našim studentům za jejich výborné výsledky v německém jazyce a za vypracování projektu na dané téma. V tomto šk. roce ji získali Michael Beneš ze Sx A a Jiří Gardoň ze 3. C. Projekt M. Beneše byl německou stranou ohodnocen tak vysoce, že byl Michal vyzván, aby přečetl svou práci při oficiálním přijetí na štutgartské radnici. Všichni účastníci byli s pobytem velmi spokojeni. Během procházky městem viděli významná místa a památky, navštívili televizní věž a Muzeum Porsche. Při tom měli samozřejmě příležitost využít své znalosti němčiny. Tato soutěž bude s největší pravděpodobností vypsána i v příštím šk. roce. Je to výzva a dobrá příležitost pro studenty příštích septim, sext a třetích ročníků.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Soutěže
Úspěchy
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...
Nur für dich die Welt retten

Vydáno: 20. června 2016, 5.07

 | 

Autorka: Hana Hrochová

14. června 2016, 22.00 – 15. června 2016, 21.59
8 fotografií

V rámci partnerství města Brna a rakouského St. Pöltenu, proběhla v Knihovně Jiřího Mahena výstava dětských prací, jejíž vernisáž obohatili svým zpěvem i studentky a studenti kvinty A. Sklidili nadšený aplaus nejen dětí, ale i delegace ze St. Pöltenu v čele s jeho starostou. Děkujeme za skvělou reprezentaci!

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Blackout poetry

Vydáno: 15. června 2016, 20.00

 | 

Autorka: Alice Bílková

Titulní obrázek článku

Už jste si vyzkoušeli v angličtině blackout poetry? Ještě ne - nevadí, jistě na to také někdy bude čas. Ukázku toho, co se dá s anglickým textem z novin udělat, přikládám a děkuji za ni Kláře Horákové z 1.C.


Za oddělení anglického jazyka Mgr. Bílková Alice

Zařazeno v kategoriích:
Anglický jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
9. května 2016, 22.00 – 27. května 2016, 21.59
7 fotografií

Milí studenti,

v měsíci dubnu jsme na naší škole pořádali soutěž „Vytvoř si svou PSP„(Periodickou soustavu prvků). Tato soutěž byla určena pro studenty 1. ročníků a kvint (dle probíraného učiva).

V termínu 10. – 27. 5. 2016 máte možnost vybrat v elektronickém hlasování nejlepší letos vytvořenou PSP, kdy každý student má jen jeden hlas!  Hlasování je adresné – je zapotřebí uvést jméno a příjmení hlasujícího. Všechny studentské práce jsou ke zhlédnutí ve 3. patře vedle učebny CHE (335) a fotografie jsou uvedeny v příloze této zprávy seřazené dle přidělených soutěžních čísel.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Soutěže
Tvorba
Žáci
Celý článek...
SETKÁNÍ S POSLANCI NĚMECKÉHO PARLAMENTU

Vydáno: 29. dubna 2016, 6.05

 | 

Autorka: Hana Hrochová

18. dubna 2016, 22.00 – 19. dubna 2016, 21.59

Již asi sedm let spolupracuje předmětová komise německého jazyka s Německým kulturním centrem, sdružujícím německou menšinu v Brně. Centrum pro nás již zorganizovalo mezinárodní soutěž nebo nás pozvalo k diskuzi s německou menšinou v rámci projektového týdne. My je zase na oplátku zastupujeme například na Dni menšin jihomoravského kraje nebo třeba jako v úterý 19. dubna při návštěvě poslanců německého parlamentu. Třída kvinta A si připravila jednu píseň "a capela" a jednu s doprovodem violoncella, příčné flétny a kytary. Setkaly se s velmi vřelým přijetím. Za Pk německého jazyka moc děkuji za spolupráci. 

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Titulní obrázek článku
20. března 2016, 23.00 – 22. dubna 2016, 21.59

Studenti BIGY, pojďte dát průchod své fantazii a přitom se i něco naučte a třeba i vyhrajte nějakou cenu. PK Chemie vyhlašuje na měsíc duben 2016 soutěž pro studenty 1. ročníků a kvint o nejlepší a nejoriginálnější PSP. Pokud by se soutěže chtěl zúčastnit i někdo z ostatních ročníků, je potřeba se domluvit se svým vyučujícím chemie. Soutěž je vyhlášena pro jednotlivce i týmy (max. 3. studenti), kdy jediným limitujícím faktorem je formát vytvořené tabulky A3 (dva velké sešity). Studentské práce prosím odevzdávejte v papírové nebo elektronické formě nejpozději do 22. 4. (Pa) v kabinetu chemie (dv. 239) nebo Dr. Tarabovi. Odborná porota z řad vyučujících přírodovědných předmětů vybere ty nejlepší práce a k nim pak následně proběhne internetové hlasování. PK Chemie pro účastníky a výherce připravila zajímavé a v chemii užitečné ceny.

Zařazeno v kategoriích:
Soutěže
Tvorba
Chemie
Žáci
Celý článek...
6 fotografií

Studenti třetích ročníků a septim se na konci 1. pololetí v rámci praktické výuky chemie blíže seznámili s technikami přípravy směsí využívaných např. v potravinářském průmyslu. Součástí výuky byly i jejich vlastnoruční pokusy, a dlužno podotknout, že velmi úspěšné, si vlastní směsi připravit. Studenti připravovali různé typy čokolád a naučili se i jak je dále zpracovat formováním a zdobením. Ano i v chemické laboratoři to může někdy vypadat jako ve z filmu dobře známé „továrně na čokoládu“... Dobrou chuť.

Zařazeno v kategoriích:
Úspěchy
Tvorba
Chemie
Žáci
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno