Nejnovější články v kategorii Tvorba
Blackout poetry

Vydáno: 15. června 2016 22.00

 | 

Autorka: Alice Bílková

Titulní obrázek článku

Už jste si vyzkoušeli v angličtině blackout poetry? Ještě ne - nevadí, jistě na to také někdy bude čas. Ukázku toho, co se dá s anglickým textem z novin udělat, přikládám a děkuji za ni Kláře Horákové z 1.C.


Za oddělení anglického jazyka Mgr. Bílková Alice

Zařazeno v kategoriích:
Anglický jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
10. května 2016 – 27. května 2016
7 fotografií

Milí studenti,

v měsíci dubnu jsme na naší škole pořádali soutěž „Vytvoř si svou PSP„(Periodickou soustavu prvků). Tato soutěž byla určena pro studenty 1. ročníků a kvint (dle probíraného učiva).

V termínu 10. – 27. 5. 2016 máte možnost vybrat v elektronickém hlasování nejlepší letos vytvořenou PSP, kdy každý student má jen jeden hlas!  Hlasování je adresné – je zapotřebí uvést jméno a příjmení hlasujícího. Všechny studentské práce jsou ke zhlédnutí ve 3. patře vedle učebny CHE (335) a fotografie jsou uvedeny v příloze této zprávy seřazené dle přidělených soutěžních čísel.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Soutěže
Tvorba
Žáci
Celý článek...
SETKÁNÍ S POSLANCI NĚMECKÉHO PARLAMENTU

Vydáno: 29. dubna 2016 8.05

 | 

Autorka: Hana Hrochová

19. dubna 2016

Již asi sedm let spolupracuje předmětová komise německého jazyka s Německým kulturním centrem, sdružujícím německou menšinu v Brně. Centrum pro nás již zorganizovalo mezinárodní soutěž nebo nás pozvalo k diskuzi s německou menšinou v rámci projektového týdne. My je zase na oplátku zastupujeme například na Dni menšin jihomoravského kraje nebo třeba jako v úterý 19. dubna při návštěvě poslanců německého parlamentu. Třída kvinta A si připravila jednu píseň "a capela" a jednu s doprovodem violoncella, příčné flétny a kytary. Setkaly se s velmi vřelým přijetím. Za Pk německého jazyka moc děkuji za spolupráci. 

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Titulní obrázek článku
21. března 2016 – 22. dubna 2016

Studenti BIGY, pojďte dát průchod své fantazii a přitom se i něco naučte a třeba i vyhrajte nějakou cenu. PK Chemie vyhlašuje na měsíc duben 2016 soutěž pro studenty 1. ročníků a kvint o nejlepší a nejoriginálnější PSP. Pokud by se soutěže chtěl zúčastnit i někdo z ostatních ročníků, je potřeba se domluvit se svým vyučujícím chemie. Soutěž je vyhlášena pro jednotlivce i týmy (max. 3. studenti), kdy jediným limitujícím faktorem je formát vytvořené tabulky A3 (dva velké sešity). Studentské práce prosím odevzdávejte v papírové nebo elektronické formě nejpozději do 22. 4. (Pa) v kabinetu chemie (dv. 239) nebo Dr. Tarabovi. Odborná porota z řad vyučujících přírodovědných předmětů vybere ty nejlepší práce a k nim pak následně proběhne internetové hlasování. PK Chemie pro účastníky a výherce připravila zajímavé a v chemii užitečné ceny.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Soutěže
Tvorba
Žáci
Celý článek...
6 fotografií

Studenti třetích ročníků a septim se na konci 1. pololetí v rámci praktické výuky chemie blíže seznámili s technikami přípravy směsí využívaných např. v potravinářském průmyslu. Součástí výuky byly i jejich vlastnoruční pokusy, a dlužno podotknout, že velmi úspěšné, si vlastní směsi připravit. Studenti připravovali různé typy čokolád a naučili se i jak je dále zpracovat formováním a zdobením. Ano i v chemické laboratoři to může někdy vypadat jako ve z filmu dobře známé „továrně na čokoládu“... Dobrou chuť.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Úspěchy
Tvorba
Žáci
Celý článek...
University. Tajemství evropského zázraku

Vydáno: 30. listopadu 2015 23.00

 | 

Autorka: Zdeňka Růžičková

Pozvánka ke sledování nového dokumentárního filmu

UNIVERSITY

tajemství evropského zázraku

Na televizní obrazovky bude film uveden v pátek 1. ledna 2016 v 16:20 na ČT2

  • autoři a režiséři

Jana Kristina Studničková a Otakáro Maria Schmidt

Zařazeno v kategoriích:
Český jazyk a literatura
Učitelé
Tvorba
Celý článek...
19. listopadu 2015
26 fotografií

V rámci praktické výuky chemie analyzovali naši studenti 4.C několik potravin z pohledu chemického složení, kdy zvláštní důraz byl kladen na zjištění obsahu vitamínů (vitamín C)prospěšných pro prevenci při chřipkových onemocněních. Pro analýzu byli zajištěni vzorky ovoce a zeleniny (citrón, pomeranč, grep, pomelo, ananas a rajče). Ze zjištěných výsledků obsahu vitamínu C vyšel jako nejvýznamnější zdroj pomeranč, který s velkým odstupem porazil ostatní vzorky. Pro zajištění DDD (doporučená denní dávka) vitamínu C na den by mela postačit konzumace cca 2 středně velkých pomerančů. Nejméně vitamínu C obsahoval vzorek grepu.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Úspěchy
Tvorba
Žáci
Celý článek...
SOUTĚŽ O ČTYŘDENNÍ POBYT VE STUTTGARTU!

Vydáno: 3. listopadu 2015 10.16

 | 

Autorka: Hana Hrochová

15. listopadu 2015

Letos vypisujeme už  4. kolo soutěže o pobyt ve Stuttgartu. Tuto možnost nabízí společnost Ackermann-Gemeinde ze Stuttgartu – katolická organizace usilující o dobré německo-české sousedské vztahy.

Hledáme zájemce ze třetích ročníků a septimy A – němčináře s výborným prospěchem (jedna z podmínek účasti). Další podmínkou je vypracování projektu, tentokrát s námětem

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Soutěže
Tvorba
Žáci
Celý článek...
8. října 2014 – 8. prosince 2014
2 fotografie
video

Konečně máte příležitost zhlédnout projekt loňské kvarty A, vytvořený ku příležitosti 25 letého výročí pádu železné opony. Krátký film, zachycující "graffiti", které studenti / studentky vytvořili a sestavili z něj svou vlastní zeď doplňují dramaticky ztvárněné fotky z nejdůležitějších okamžiků Sametové revoluce. Projekt získal čtvrté místo v soutěži pro učitele němčiny, vypisované každoročně Goethe Institutem v Praze.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Soutěže
Úspěchy
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...
Tojeon ve filmu

Vydáno: 16. června 2015 16.59

 | 

Autor: Josef Valenta

Titulní obrázek článku
17. června 2015
video

Přijměte pozvání na projekci dokumentu Davida Janošky ze SxB o senátní volební kampani Zdeňka Papouška.

Zařazeno v kategoriích:
Latina
Úspěchy
Tvorba
Úvahy, bilance, vzpomínky
Učitelé
Žáci
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno