Úspěchy našich studentů

Úspěch studentů 4.C v celostátním kole EUROrebusu

Akce se konala: 24. června 2017
24. června 2017

5. 6. 2017 proběhlo celostátní kolo soutěže EUROrébus, kde naši školu reprezentovalo družstvo studentů ze 4.C ve složení Jiří Gardoň, Michal Bubeník a Ondřej Andrla. Hoši vybojovali krásné 4. místo. GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI!!!

fotogalerie zde: https://www.eurorebus.cz/22--rocnik---celostatni-finale-p568.html

Vynikající úspěch naší absolventky Lucie Šlezingrové ze 4.B

Akce se konala: 27. června 201727. srpna 2017
27. června 2017
27. srpna 2017

Studentka 4. B Lucie Šlezingrová se zúčastnila soutěže Maturantka roku 2017. Ve velké konkurenci v pátek 23. června tato krásná, inteligentní a usměvavá Lucie uspěla natolik, že tuto soutěž vyhrála!

MICHAL BUBENÍK, absolvent 4. C, podruhé vítězem v celostátním kole Olympiády v českém jazyce

Český jazyk a literatura

Ve dnech 15.-21. června 2017 se konalo celostátní kolo 43. ročníku Olympiády v českém jazyce.

První místo získal stejně jako v loňském roce absolvent naší školy Michal Bubeník.

Blahopřejeme k výjimečnému úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci Biskupského gymnázia!

Hojná účast i vynikající výsledky v matematických soutěžích

Naši studenti se i v tomto školním roce v hojném počtu zúčastnili

Matematické olympiády, Pythagoriády a Matematického klokana.

Jak ukazují přiložené výsledkové listiny, mnozí v nich dosáhli vynikajících výsledků.

Všem, kteří takto vzorně reprezentovali naše gymnázium, blahopřejeme!

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaVýsledkové listiny (docx, 16.4 kB)

Dvojí vítězství ve výtvarné soutěži

Řeka-průřez krajinou
Výtvarná výchova

Studenti naší školy se zúčastnili sedmého ročníku výtvarné soutěže  Čarovné barvy země, a to ve dvou kategoriích.

Naše škola zaslala celkem sedm kolektivních prací vytvořených technikou malby přírodními jíly s kaseinovým pojidlem.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo 15.6. 2017 v Mikulčicích.

Dětská scéna Svitavy – postup na celostátní přehlídku

Český jazyk a literatura

Student tercie A Daniel Pečinka se zúčastnil 46. celostátní přehlídky a dílny dětských recitátorů. Akce se konala 9. – 11. června ve Svitavách. Daniel byl vybrán jako jeden ze dvou zástupců Jihomoravského kraje. Vystoupil s písňovým textem Jiřího Dědečka – Holky a knížky. Kromě samotné recitace se zúčastnil několika tvůrčích dílen a workshopů.

Úspěch studentů BIGY na soutěži Fast běh 2017

K.B je nejlepší

Ve čtvrtek 25.5.2017 se v areálu Lužánek konal další ročník tzv. Fast běhu.

Tatto soutěž prověřuje studenty ve znalostech první pomoci. Z naší školy se zúčastnili zástupci tříd nižšího gymnázia, a to:

T.A: Klára Palánová, Klára Tomášková, Jana Cibulková- družstvo s názvem "Ynteligenti" skončilo na 12. místě

Senzační 3. místo Martina Zavřela v celostátním kole geologické olympiády

Martin Zavřel-státní kolo

Velký úspěch studenta Martina Zavřela v celostátním kole Geologické olympiády je jeho třetí místo!

V úterý 16.5.2017 se v Říčanech u Prahy konalo celostátní kolo Geologické olympiády. Z nbaší školy se až sem probojoval student 2.C Martin Zavřel. A po lítém boji získal senzační 3. místo v celé České republice.

Úspěšní finalisté Astronomické olympiády

Akce se konala: 19. května 2017
19. května 2017

V pátek 19.5. 2017 se na Štefánikově hvězdárně v Praze konalo finále Astronomické olympiády. V kategorii GH nás rezprentovali dva studenti nižšího gymnázia, celkový počet finalistů v této kategorii byl 26.

Oba naši studenti se stali úspěšnými řešiteli. Vojtěch Marek ze sekundy B se umístil na 12. místě a Matěj Zamazal z primy A obsadil 16. místo.

Úspěch studentů 4. C v krajském kole Eurorebusu

Bronzové družstvo
Akce se konala: 9. dubna 2017
9. dubna 2017

Dne 9. 4.  2017 proběhlo krajské kolo vědomostní soutěže Eurorebus, ve kterém naši školu reprezentovalo družstvo chlapců ze 4. C ve složení Jiří Gardoň, Michal Bubeník a Ondřej Andrla.  V obrovské konkurenci 26 družstev vybojovali krásné 3. místo a postoupili do celostátního kola, které se bude konat 5. 6. 2017 v Praze. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole!

application/pdf ikonaVýsledková tabulka (pdf, 466.2 kB)