Úspěchy našich studentů

Ibérica creativa – úspěch v soutěži

Akce se konala: 28. června 2019
Španělský jazyk
28. června 2019

V rámci flamenkového festivalu Ibérica byla také letos vyhlášena výtvarná soutěž Ibérica creativa. Žáci a studenti základních a středních škol posílali do soutěže svá díla na téma "Amazonie". V nejstarší kategorii zvítězila Anežka Hlaváčová a na 3. místě se umístila Veronika Grossová, obě studentky sexty B.

Martin Zavřel (4. C) – 2. místo v celostátním kole SOČ, obor biologie

Akce se konala: 15. června 201916. června 2019
15. června 2019
16. června 2019

Martin Zavřel ze 4. C pracoval v rámci Středoškolské odborné činnosti (SOČ) dva roky v laboratoři  prof. Vojtěcha Bryji Masarykovy University pod vedením PhD Pavlíny Janovské na tématu „ Aktivita Wnt  signálních drah v buňkách CLL“. Vytvořil práci, se kterou v květnu 2019 vyhrál krajské kolo SOČ v oboru biologie a v celostátním kole, které proběhlo v červnu 2019 v Opavě, vyhrál 2.

Velký úspěch v celostátním kole Olympiády v českém jazyce!

Český jazyk a literatura

Jana Mládková (TA) se v celostátním kole Olympiády v českém jazyce umístila na skvělém 5. místě.

Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

BIGY opět podpořilo charitativní běh Volšohec

Tělesná výchova
Úvahy, bilance, vzpomínky
Sportovní výkony studentů
Odkazy

Více jak dvacítka studentů našeho gymnázia podpořila svoji dobrovolnickou činností charitativní běh Volšohec run 2019. Vybraná částka usnadní život rodinám postižených dětí – Filípkovi, Emilce a Jůlince. Více na volsohec.cz nebo na facebooku.

Naši studenti v krajských kolech fyzikální olympiády

Akce se konala: 10. května 201910. června 2019
10. května 2019
10. června 2019

V letošním školním roce řešilo úlohy domácí části fyzikální olympiády celkem 26 studentů. Z toho 20 studentů postoupilo do okresního či krajského kola a 13 studentů se v krajském či okresním kole stalo úspěšným řešitelem.

Kluci z KB stanuli na bedně ve finále Technoplanety

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se v Šáreckém údolí v Praze konalo finále již 14. ročníku šifrovací soutěže Technoplaneta. Soutěže se zúčastňují týmy z našeho gymnázia posledních 7 let. Letos se aktivně zúčastnilo celkem 5 týmů z Bigy a mezi 40 nejlepších týmů z ČR a SR se probojovaly dva týmy: ostřílený SULTÁNISTÁN (KB) a nováčci Ave Ceasar (PB).

Úspěchy našich studentů v Pythagoriádě

Kabinet matematiky děkuje našim studentům nižšího gymnázia za vzornou reprezentaci v okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda a gratuluje ke krásnému umístění.

Kategorie 6. třída

1. místo Elen Turbová (PB)

2. místo Filip Marek (PB), Vojtěch Varvařovský (PB)

Kategorie 7. třída

FAST běh 2019 – unikátní zážitkový závod ovládlo BiGy

Akce se konala: 28. května 2019
28. května 2019

V úterý 28. května se již potřetí konal v parku Anthropos a na stadionu Pisárky unikátní zážitkový závod FAST běh pořádaný v rámci projektu HOBIT – HOdina BIologie pro živoT. V tomto závodě si mohli žáci ověřit, jakým způsobem by reagovali v případě setkání s mozkovým či srdečním infarktem.

Chemie kolem nás – projekt PK chemie

Akce se konala: 14. května 2019
Chemie
Tvorba
14. května 2019

Dne 14. 5. se v prostorech našeho gymnázia podařilo předmětové komisi chemie zrealizovat vzdělávací akci s názvem Chemie kolem nás. Tento projekt, kterého se zhostili studenti kvint, představil všem studentům a zájemcům vybraná témata z oblasti chemie. Studenti se mohli blíže seznámit s vitamíny, energetickými sloučeninami, plasty, jedy, léčivy a mnoha dalšími látkami.

Schola koncertuje v Německu

Live
Akce se konala: 24. května 2019, 8.00 h – 26. května 2019, 21.00 h
Německý jazyk
Videogalerie
Tvorba
Zahraniční spolupráce
24. května 2019
Čas začátku:
26. května 2019
Čas konce:

Hudba spojuje a láska prochází žaludkem.