Úspěchy našich studentů

BIGY opět podpořilo charitativní běh Volšohec

Tělesná výchova
Úvahy, bilance, vzpomínky
Sportovní výkony studentů
Odkazy

Více jak dvacítka studentů našeho gymnázia podpořila svoji dobrovolnickou činností charitativní běh Volšohec run 2019. Vybraná částka usnadní život rodinám postižených dětí – Filípkovi, Emilce a Jůlince. Více na volsohec.cz nebo na facebooku.

Naši studenti v krajských kolech fyzikální olympiády

Akce se konala: 10. května 201910. června 2019
10. května 2019
10. června 2019

V letošním školním roce řešilo úlohy domácí části fyzikální olympiády celkem 26 studentů. Z toho 20 studentů postoupilo do okresního či krajského kola a 13 studentů se v krajském či okresním kole stalo úspěšným řešitelem.

Kluci z KB stanuli na bedně ve finále Technoplanety

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se v Šáreckém údolí v Praze konalo finále již 14. ročníku šifrovací soutěže Technoplaneta. Soutěže se zúčastňují týmy z našeho gymnázia posledních 7 let. Letos se aktivně zúčastnilo celkem 5 týmů z Bigy a mezi 40 nejlepších týmů z ČR a SR se probojovaly dva týmy: ostřílený SULTÁNISTÁN (KB) a nováčci Ave Ceasar (PB).

Úspěchy našich studentů v Pythagoriádě

Kabinet matematiky děkuje našim studentům nižšího gymnázia za vzornou reprezentaci v okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda a gratuluje ke krásnému umístění.

Kategorie 6. třída

1. místo Elen Turbová (PB)

2. místo Filip Marek (PB), Vojtěch Varvařovský (PB)

Kategorie 7. třída

FAST běh 2019 – unikátní zážitkový závod ovládlo BiGy

Akce se konala: 28. května 2019
28. května 2019

V úterý 28. května se již potřetí konal v parku Anthropos a na stadionu Pisárky unikátní zážitkový závod FAST běh pořádaný v rámci projektu HOBIT – HOdina BIologie pro živoT. V tomto závodě si mohli žáci ověřit, jakým způsobem by reagovali v případě setkání s mozkovým či srdečním infarktem.

Chemie kolem nás – projekt PK chemie

Akce se konala: 14. května 2019
Chemie
Tvorba
14. května 2019

Dne 14. 5. se v prostorech našeho gymnázia podařilo předmětové komisi chemie zrealizovat vzdělávací akci s názvem Chemie kolem nás. Tento projekt, kterého se zhostili studenti kvint, představil všem studentům a zájemcům vybraná témata z oblasti chemie. Studenti se mohli blíže seznámit s vitamíny, energetickými sloučeninami, plasty, jedy, léčivy a mnoha dalšími látkami.

Schola koncertuje v Německu

Live
Akce se konala: 24. května 2019, 8.00 h – 26. května 2019, 21.00 h
Německý jazyk
Videogalerie
Tvorba
Zahraniční spolupráce
24. května 2019
Čas začátku:
26. května 2019
Čas konce:

Hudba spojuje a láska prochází žaludkem.

Jirka Kohl součástí českého týmu na Přírodovědné olympiádě zemí Evropské Unie EUSO

Na Přírodovědné olympiádě zemí Evropské Unie EUSO získaly oba týmy České republiky stříbrné medaile v konkurenci 50 týmů z 24 zemí EU. EUSO je týmová soutěž nejlepších, maximálně sedmnáctiletých evropských fyziků, chemiků a biologů, jejíž 17. ročník se konal od 4. do 11. května 2019 v portugalské Almadě nedaleko Lisabonu.

application/pdf ikonaDiplom (pdf, 1456.5 kB)

Úžasný úspěch studentů Bigy v celostátním kole matematické soutěže Pangea

V pátek 17. 5. se v Praze v bývalé budově Národního shromáždění (nyní v Nové budově Nrodního muzea) konalo finále matematické soutěže Pangea. Finále se účastnilo 300 nejlepších studentů z 56 000 soutěžících. Soutěž probíhala v 6 kategoriích (4. – 9. ročník), z každého ročníku se do finále dostalo 50 nejlepších studentů z celé republiky.

Matěj Zamazal z TA ve finále Astronomické olympiády

V letošním školním roce se finále Astronomické olympiády zúčastnil v kategorii EF Matěj Zamazal z tercie A. Finále proběhlo v pátek 17. 5. 2019 v Planetáriu Praha a na Fakultní základní škole Umělecká a Matěj se v konkurenci 25 studentů z celé České republiky umístil na krásném 14. místě a jen těsně mu uteklo úspěšné řešitelství.