Úspěchy našich studentů

Kde tráví chemici podzimní prázdniny?

Akce se konala: 29. října 201830. října 2018
Chemie
29. října 2018
30. října 2018

Na Karlově Univerzitě, kde Chemická sekce Přírodovědecké fakulty pořádala již počtvrté odbornou konferenci pod názvem „Cesta do hlubin studia chemie“. V rámci této akce se vybraní studenti 3.ročníků a septim blíže seznámili jak s možnostmi studia chemie na univerzitě, dalšími poznatky v oboru, tak s celou řadou praktických dovedností v různých laboratořích.

application/pdf ikonaGoethe a chemie (pdf, 5320 kB)

Výsledky projektového týdne zveřejněny na internetu!

Měření radioaktivního pozadí, která vznikla v rámci projektového týdne v sekci FYZIKA – CHEMIE byly zveřejněny na internetu na stránkách http://safecast.org/tilemap/?y=49.2&x=16.5882&z=14&l=0&m=2. Zveřejnění provedl Státní ústav radiační ochrany, od kterého jsme měli zapůjčené měřící přístroje bGeigie Nano. Naše měření tak pomohla lépe pokrýt mapu Brna a okolí.

Středoškolský atletický pohár

Tělesná výchova

Středoškolský atletický pohár

Tento závod, na kterém každoročně závodí atletky a atleti středních škol, se konal i letos 18.9. na stadionu Pod Palackého vrchem a naši školu na něm reprezentovalo jak družstvo dívek tak i chlapců. Družstvo děvčat ve složení:

Kateřina Bradáčová (4. C)

Anna Drápalová (OkA)

Eliška Halouzková (SpA)

Eliška Kouřilová (SpB)

Inter G Cup

Tělesná výchova

Ve čtvrtek 27. září 2018 odjelo družstvo kin-ballu na mezinárodní turnaj v Hradci Králové Inter G Cup.  Turnaje se v kategorii secondary účastnilo 13 družstev z České republiky a Slovenska. Rozhodčí byli z Kanady, České republiky a Slovenska. Naše družstvo v této nejsilnější kategorii obsadilo   9. místo.

Ocenění eTwinningového projektu Young Sherlock Holmes

Anglický jazyk

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v České republice oznámilo výsledky hodnocení letošních certifikátů Quality Label.

Vítězný pobyt ve Stuttgartu

Akce se konala: 14. června 201817. června 2018
Německý jazyk
Tvorba
Zahraniční spolupráce
14. června 2018
17. června 2018

Dne 14. 6. 2018 se naše tříčlenná skupina složená z Daniely Bártkové, Sáry Koumalové a Václava Škardy, vydala do německého města Stuttgart, kde na nás čekalo nejen skvělé ubytování a strava, ale také i skvělý program.

Úspěchy v soutěži Ibérica creativa

Veronika Grossová – Sevilla
Akce se konala: 29. června 2018
Španělský jazyk
29. června 2018

Také letos jsme poslali výtvarné práce našich studentů do soutěže Ibérica Creativa, který organizuje Festival Ibérica ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity. Letos byla tématem soutěže, v níž studenti mohou předvést svůj kreativní potenciál a vztah k hispánské a iberoamerické kultuře, slunná andaluská Sevilla.

Úspěchy našich studentů v Pythagoriádě 2018

Kabinet matematiky děkuje našim studentům nižšího gymnázia za vzornou reprezentaci v okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda a gratuluje ke krásnému umístění.

Kategorie 6. třída

1. místo Natalie Morávková (prima A)

Kategorie 7. třída

1. místo Šimon Genčur, Oliver Šimíček (sekunda A)

BIGY prezentuje výsledky odborného projektu na konferenci Plasty a Formy 2018

Akce se konala: 16. května 201817. května 2018
Chemie
Tvorba
16. května 2018
17. května 2018

Tým mladých výzkumníků složený ze studentů 3.C (K. Bradáčová, P. Nováčková, J. Blake a D. Němec) za podpory vyučujících (J. Taraba, M. Henc) se v rámci tohoto pololetí věnoval zajímavé spolupráci s brněnskou firmou JAN SVOBODA s.r.o.

Skvělé výsledky našich studentů ve fyzikální a astronomické olympiádě ve školním roce 2017/18

ocenění reprezentanti
Akce se konala: 18. května 2018
18. května 2018