Úspěchy našich studentů

Akce se konala: 21. listopadu 2017
Španělský jazyk
21. listopadu 2017

Ve druhém listopadovém týdnu se studenti španělštiny zúčasnili školního kola tradiční soutěže Olimpiada del mundo hispano (Olympiáda hispánského světa), kterou pořádají vyučující a studenti filosofické fakulty Masarykovy univerzity. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií podle úrovní. Z každé z nich postupuje pět nejlepších do finále, které proběhne v pátek 1.

Vyhráli jsme frisbee

Akce se konala: 17. října 2017
Tělesná výchova
17. října 2017

V úterý 17. října se frisbee reprezentace Bigy vydala na strastiplnou cestu ve středoškolské lize. V obrovské konkurenci (celkem 9 týmů) jsme „vo fous“ vydřeli první místo. K prvenství nás dovedly zkušenosti Matyho, Ondry a Janči, odhodlanost a nasazení vlastního zdraví všech hráčů a nezapomínejme ani na psychickou podporu od pedagogického dozoru Michala Kubíčka.

Naše sestava:

Blahopřání k úspěchu na MS v kanoistice

2017 ICF CANOE SLALOM & WILDWATER CANOEING WORLD CHAMPIONSHIPS
Anglický jazyk

Naše studentka Marie Němcová ze SXA dosáhla skvělých výsledků na mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě, které se konalo na přelomu září a října 2017 ve francouzském Pau. Srdečně blahopřejeme!

Reportáž z této akce včetně záběrů z vítězných jízd i rozhovoru s Maruškou můžete najít na následující adrese:

Středoškolský atletický pohár 2017

Tělesná výchova

Středoškolský atletický pohár

Tento závod, na kterém každoročně závodí družstva dívek a chlapců, se konal i letos 20.9 na stadionu Pod Palackého vrchem a naši školu na něm reprezentovalo jak družstvo dívek tak i chlapců. Družstvo děvčat ve složení:

Kateřina Bradáčová (3. C)

Anna Drápalová (SpA)

Eliška Halouzková (SxA)

Eliška Kouřilová (SxB)

Úspěch studentů 4.C v celostátním kole EUROrebusu

Akce se konala: 24. června 2017
24. června 2017

5. 6. 2017 proběhlo celostátní kolo soutěže EUROrébus, kde naši školu reprezentovalo družstvo studentů ze 4.C ve složení Jiří Gardoň, Michal Bubeník a Ondřej Andrla. Hoši vybojovali krásné 4. místo. GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI!!!

fotogalerie zde: https://www.eurorebus.cz/22--rocnik---celostatni-finale-p568.html

Vynikající úspěch naší absolventky Lucie Šlezingrové ze 4.B

Akce se konala: 27. června 201727. srpna 2017
27. června 2017
27. srpna 2017

Studentka 4. B Lucie Šlezingrová se zúčastnila soutěže Maturantka roku 2017. Ve velké konkurenci v pátek 23. června tato krásná, inteligentní a usměvavá Lucie uspěla natolik, že tuto soutěž vyhrála!

MICHAL BUBENÍK, absolvent 4. C, podruhé vítězem v celostátním kole Olympiády v českém jazyce

Český jazyk a literatura

Ve dnech 15.-21. června 2017 se konalo celostátní kolo 43. ročníku Olympiády v českém jazyce.

První místo získal stejně jako v loňském roce absolvent naší školy Michal Bubeník.

Blahopřejeme k výjimečnému úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci Biskupského gymnázia!

Hojná účast i vynikající výsledky v matematických soutěžích

Naši studenti se i v tomto školním roce v hojném počtu zúčastnili

Matematické olympiády, Pythagoriády a Matematického klokana.

Jak ukazují přiložené výsledkové listiny, mnozí v nich dosáhli vynikajících výsledků.

Všem, kteří takto vzorně reprezentovali naše gymnázium, blahopřejeme!

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document ikonaVýsledkové listiny (docx, 16.4 kB)

Dvojí vítězství ve výtvarné soutěži

Řeka-průřez krajinou
Výtvarná výchova

Studenti naší školy se zúčastnili sedmého ročníku výtvarné soutěže  Čarovné barvy země, a to ve dvou kategoriích.

Naše škola zaslala celkem sedm kolektivních prací vytvořených technikou malby přírodními jíly s kaseinovým pojidlem.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo 15.6. 2017 v Mikulčicích.

Dětská scéna Svitavy – postup na celostátní přehlídku

Český jazyk a literatura

Student tercie A Daniel Pečinka se zúčastnil 46. celostátní přehlídky a dílny dětských recitátorů. Akce se konala 9. – 11. června ve Svitavách. Daniel byl vybrán jako jeden ze dvou zástupců Jihomoravského kraje. Vystoupil s písňovým textem Jiřího Dědečka – Holky a knížky. Kromě samotné recitace se zúčastnil několika tvůrčích dílen a workshopů.