Úspěchy našich studentů

Úspěch našich studentů v oblastním kole SUDOKU

Čtyři týmy řešitelů SUDOKU  úspěšně reprezentovaly naši školu v oblastním kole.

Rebelové ( Aneta Králová, Anežka Babáková, Jan František Levíček z kvarty A) se umístili na 2. místě kategorie NIGY.

Vokurek ( Marek Pospíšil, Jakub Daněk, Vojtěch Hranička z oktávy B) se umístili na 3.místě kategorie VYGY|.

Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině

Anglický jazyk

V okresním kole konverzační soutěže v angličtině se Emma Von Sanger Vališová z kvarty A umístila na 3.místě.

Blahopřejeme a i ostatním ůčastníkům děkujeme za reprezentaci školy.

English Department

Úspěch Terezie Šťastné v okresním kole Olympiády v českém jazyce

Český jazyk a literatura

Terezie Šťastná, studentka 3.B, se v okresním kole Olympiády v českém jazyce umístila na 5. místě a postupuje do krajského kola.  Blahopřejeme!

Vojtěch Marek ( tercieB) úspěšný řešitel Logické olympiády

Blahopřejeme Vojtovi Markovi z tercie B k úspěšnému řešení celostátního kola Logické olympiády.

Umístil se v první desítce a píší o něm v novinách:)

Do třetice všeho dobrého

Akce se konala: 13. ledna 2018
Chemie
Úvahy, bilance, vzpomínky
13. ledna 2018

Již potřetí se na našem plese představila skupinka studentů s krátkou, ale velmi milou a energickou choreografií s názvem V rytmu swingu.

Naši kvartáni stříbrní ve finále BRLOHu

Akce se konala: 13. prosince 2017
13. prosince 2017

BRněnská LOgická Hra - BRLOH  je týmová soutěžní hra pro 4 hráče, probíhá po internetu, má 3 kola a jedno malé finále.  7 nejlepších týmů ze ZŠ a gymnázií změří své síly v celostátním finále, které se každoročně koná na gymnáziu Třída Kapitána Jaroše. V letošním 8.

Dějepisný tým Bigy ve zlaté desítce

Dějepisný tým Bigy v Chebu 2017
Dějepis

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 proběhlo tradiční finále dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky v Chebu. Tentokrát se soutěžilo v detailních znalostech období let 1949-1967 (politika, kultura, sport, průmysl, věda, technika, životní styl). V silné konkurenci 75 týmů se dějepisný tým Bigy ve složení Jiří Balabán, Pavel Šebek a Adam Janík pod vedením prof.

Úspěchy ve finále španělské olympiády

Akce se konala: 6. prosince 2017
Španělský jazyk
6. prosince 2017

V pátek 1. prosince se na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity konalo finále tradiční soutěže Olimpiada del Mundo Hispano, kterou pořádá FF MU pro více než desítku škol z České republiky. V obou kategoriích měla každá škola maximálně 5 zástupců a naši studenti se v silné konkurenci rozhodně neztratili:

1. kategorie (50 soutěžících):

Záložka do knihy spojuje školy

Český jazyk a literatura

Studenti obou prim se letos v říjnu zúčastnili 8. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: Tajuplný svět knižních příběhů. Naši studenti získali také diplom, který příkládáme v příloze.

Již nyní se těšíme na další ročník této zajímavé akce:-).

Markéta Pavlasová, Lenka Valasová

application/pdf ikonaDiplom (pdf, 285.8 kB)

Olimpiada del mundo hispano

Akce se konala: 21. listopadu 2017
Španělský jazyk
21. listopadu 2017

Ve druhém listopadovém týdnu se studenti španělštiny zúčasnili školního kola tradiční soutěže Olimpiada del mundo hispano (Olympiáda hispánského světa), kterou pořádají vyučující a studenti filosofické fakulty Masarykovy univerzity. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií podle úrovní. Z každé z nich postupuje pět nejlepších do finále, které proběhne v pátek 1.