Úspěchy našich studentů

Úspěch našich studentů na krajském kole ekologické olympiády Jihomoravského kraje

Ve dnech 2.10. – 4.10.2019 se v Krásensku – Podomí konalo Krajské kolo ekologické olympiády Jihomoravského kraje.

Biskupské gymnázium sem vyslalo družstvo studentů ze SX.B ve složení: Kamila Motalová, Vojtěch Brdečko a Lukáš Pražák (doprovázela je zletilá studentka OK.A Eliška Halouzková)

application/pdf ikonaVýsledková listina (pdf, 634.7 kB)

eTwinning Quality Label

Anglický jazyk

V letošním roce získal projekt tercie B o kapce vody´ A Drop of Water´ certifikát kvality (Quality Label). Ceny byly uděleny projektům před zahájením Národní konference ERASMUS+/eTwinning, která se konala od 10.- 12.10.2019 v  Ostravě.

Na konferenci bylo také připomenuto 7 škol, kterým byl pro rok 2019/20 udělen titul eTwinningová škola a Biskupské gymnázium a mateřská škola patří mezi ně.

application/pdf ikonaQuality Label (pdf, 142.6 kB)

Logická olympiáda postup do krajského kola

S radostí informujeme o úspěchu našich studentů v Logické olympiádě.
Jan Machourek, Filip Marek, Natalie Morávková, Jakub Staník, Nina Staníková
podle výsledků základního kola Logické olympiády patří mezi 60 nejlepších řešitelů ve své věkové kategorii v Jihomoravském kraji a postupují tímto do krajského kola.

application/pdf ikonaLogická olympiáda 2019 (pdf, 508.8 kB)

Ceny Thálie 2019

Hudební výchova

ÚŽASNÉ OCENĚNÍ našeho bývalého absolventa ONDŘEJE KOPLÍKA (*1979), operního pěvce, který je od září 2017 v angažmá opery Národního divadla Brno na postu sólisty.

Karetní turnaj na BIGY

Akce se konala: 3. října 2019
Chemie
3. října 2019

Dne 3. 10. 2019 (středa) se na BIGY uskutečnil již druhý ročník Karetního turnaje, který byl určen nejen rekreačním hráčům, ale byla zde i možnost změřit své síly a dovednosti v turnajové soutěži. K vidění (a možnosti si zahrát) zde bylo velké množství různých karetních her jak například sedma, válka, 66, mariáš ve dvou i ve třech a mnohé další. Rovněž celkový počet účastníků byl velmi dobrý.

Úspěch studentek sekundy B

Český jazyk a literatura
Výtvarná výchova

Studentky sekundy B Gabča Prášková, Julie Tichá a Anežka Tesařová se zúčastnily literární a výtvarné soutěže, kterou pořádalo mateřské centrum Kuřátka. Hlavním motivem soutěže bylo téma Děti na cestách. Všechny studentky byly úspěšné; jejich výtvarné i literární práce porotu zaujaly a studentky získaly hezké ceny. Blahopřejeme!

Video BIGYRUN 2019

BIGYRUN 2019
Tělesná výchova
Videogalerie
Tvorba
Sportovní výkony studentů

Jedinečný GENIUS LOCI!

Úžasné sportovní výkony!

Necelá 100-ka účastníků!

To je 1.ročník BIGYRUN 2019 – sprint na 200 m na staré sjezdovce ve Wilsonově lese v Brně s převýšením 60 m!!!

Ibérica creativa – úspěch v soutěži

Akce se konala: 28. června 2019
Španělský jazyk
28. června 2019

V rámci flamenkového festivalu Ibérica byla také letos vyhlášena výtvarná soutěž Ibérica creativa. Žáci a studenti základních a středních škol posílali do soutěže svá díla na téma "Amazonie". V nejstarší kategorii zvítězila Anežka Hlaváčová a na 3. místě se umístila Veronika Grossová, obě studentky sexty B.

Martin Zavřel (4. C) – 2. místo v celostátním kole SOČ, obor biologie

Akce se konala: 15. června 201916. června 2019
15. června 2019
16. června 2019

Martin Zavřel ze 4. C pracoval v rámci Středoškolské odborné činnosti (SOČ) dva roky v laboratoři  prof. Vojtěcha Bryji Masarykovy University pod vedením PhD Pavlíny Janovské na tématu „ Aktivita Wnt  signálních drah v buňkách CLL“. Vytvořil práci, se kterou v květnu 2019 vyhrál krajské kolo SOČ v oboru biologie a v celostátním kole, které proběhlo v červnu 2019 v Opavě, vyhrál 2.

Velký úspěch v celostátním kole Olympiády v českém jazyce!

Český jazyk a literatura

Jana Mládková (TA) se v celostátním kole Olympiády v českém jazyce umístila na skvělém 5. místě.

Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!