Naše týmy v soutěži Fyziklání

Autorka: Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku
14. února 2020

V pátek 14. 2. 2020 se v Praze konala mezinárodní týmová soutěž pro studenty středních škol se zájmem o fyziku a řešení zajímavých úloh, které se zúčastnily celkem 4 týmy z naší školy a jeden tým smíšený s gymnáziem Mikulov.

Celkem se soutěže zúčastnilo 201 týmů, 946 soutěžících ze 6 států.

Naši studenti si vedli následovně:

2. místo v kategorii C získal s 94 body tým e=π=sqrt(g)=3  ve složení  Adam Krška (G, Mikulov, 2. ročník) Jiří Kohl (Biskupské G, Brno, 2. ročník) Jan Pijáček (Biskupské G, Brno, 2. ročník) Josef Šikula (Biskupské G, Brno, 2. ročník) Vojtěch Brdečko (Biskupské G, Brno, 2. ročník)

23. místo v kategorii A získal s 59 body tým Seriózní zkrat ve složení Filip Zeman (Biskupské G, Brno, 4. ročník) Přemysl Pachl (Biskupské G, Brno, 4. ročník) Ondřej Batůšek (Biskupské G, Brno, 4. ročník) Matyáš Brandstetter (Biskupské G, Brno, 4. ročník)

31. místo v kategorii C získal s 36 body tým Sultánistán A ve složení Vojtěch Marek (Biskupské G, Brno, 1. ročník) Petr Piños (Biskupské G, Brno, 1. ročník) Lukáš Lejdar (Biskupské G, Brno, 1. ročník)  Josef Hynšt (Biskupské G, Brno, 1. ročník) Věra Staňková (Biskupské G, Brno, 1. ročník)

57. místo v kategorii A získali s 27 body 233IQ, 23cm, 2,3promile, 0,23g ve složení Vojtěch Žíla (Biskupské G, Brno, 4. ročník) Václav Valenta (Biskupské G, Brno, 4. ročník) Jan Vitha (Biskupské G, Brno, 4. ročník) Vojtěch Špaček (Biskupské G, Brno, 4. ročník) Adam Škvrna (Biskupské G, Brno, 4. ročník)

58. místo v kategorii C získal s 24 body tým Sultánistán B ve složení  Vojtěch Vašík (Biskupské G, Brno, 1. ročník) Patrik Juřica (Biskupské G, Brno, 1. ročník) Marie Niedobová (Biskupské G, Brno, 1. ročník) Alžběta Obrovská (Biskupské G, Brno, 1. ročník) Johana Indrová (Biskupské G, Brno, 1. ročník)

Všem zúčastněným studentům děkujeme za reprezentaci školy

Žáci