Kontakt
Nejnovější články v kategorii Úspěchy
8. února 2020, 23.00 – 9. února 2020, 22.59
10 fotografií

Dne 7. 2. 2020 se v Pardubicích uskutečnila celonárodní vědomostní soutěž středoškolských týmů se zaměřením na chemii – „Chemiklání". Naši školu reprezentoval pětičlenný tým  složený ze studentek 2.C (M. Zavoralové, Š. Procházkové a K. Podivínské) a studentů SxB (V. Brdečka a V. Klapetka).

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...
3. února 2020, 23.00 – 4. února 2020, 22.59
23 fotografií

Dne 4. 2. jsme v chemické laboratoři na BIGY realizovali pilotní část projektu „K tajům chemie“. V rámci projektu začleněného do aktivit MAP (Místní akční plán) bylo pro handicapované studenty ze ZŠ Palackého tř. připraveno několik motivačních ukázkových pokusů orientovaných na základní vlastnosti chemických látek. Připraveny byly například experimenty jako:  Indikátory kyselin a zásad, proces hoření mýdlových bublin, falešná krev, inteligentní voda nebo chemická reakce a hřích.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Vybavenost
Učitelé
Úspěchy
Celý článek...
Prezentace Agronomické fakulty Mendelovy Univerzity

Vydáno: 4. února 2020, 12.07

 | 

Autor: Jan Taraba

3. února 2020, 23.00 – 4. února 2020, 22.59
4 fotografie

PK Chemie ve spolupráci s vedením školy uspořádala v uplynulém období pro studenty maturitních ročníků se zaměřením na přírodní vědy představení Agronomické fakulty Mendelovy Univerzity v Brně. Součástí bylo nejen seznámení našich studentů s možnostmi studia na této VŠ, ale v rámci následující diskuse se řešily i otázky následného uplatnění, možnosti studia v zahraničí a perspektivy budoucího zaměstnání. Akce se za Agronomickou fakultu mimo zástupkyně studijního odd. zúčastnil i Doc. Ing. V. Kumbár, Ph.D. proděkan pro vzdělávací činnost a akreditace, který mimo jiné našim studentům prozradil i to, že se rád znovu setkává se svým vyučujícím (tehdy Př.F. MU) Dr. J. Tarabou a může tak zavzpomínat na svá studentská léta. V závěrečné anketě studenti BIGY projevili velký zájem o studium přírodních věd s tím, že někteří zvažují i studium na Ag.F. MENDELU.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Učitelé
Úspěchy
Celý článek...
Přírodovědci BIGY a CMG spolupracují

Vydáno: 16. prosince 2019, 14.19

 | 

Autor: Jan Taraba

12. prosince 2019, 23.00 – 13. prosince 2019, 22.59
26 fotografií

V pátek 13. prosince se podařilo realizovat další stupeň vzájemné spolupráce mezi BIGY a Cyrilometodějským gymnáziem Brno (CMG) v oblasti výuky přírodovědných předmětů. Studenti přírodovědné třídy (4.C) našeho gymnázia přijali pozvání do nově vybavené chemické laboratoře CMG, kde si při laboratorní práci vyzkoušeli nové měřící techniky a postupy z oblasti chemických analýz. Náplň výše uvedených laboratoří se týkala měření pH (kyselost a zásaditost) vzorků pomocí iontově-selektivních elektrod. Studenti si vyzkoušeli práci pod vedením Mgr. Močubové (vyučující chemie CMG), která je při plnění laboratorního úkolu nejen mnoho věcí naučila, ale i pobavila svým osobitým a vlídným přístupem.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Učitelé
Úspěchy
Žáci
Celý článek...
Nový hlasovací systém ve výuce

Vydáno: 12. prosince 2019, 22.00

 | 

Autor: Jan Taraba

3 fotografie

V průběhu tohoto týdne byl v rámci výuky chemie na BIGY poprvé otestován nový hlasovací systém, který umožní nejen prověřování znalostí testovou formou, ale i projektovou výuku a hlasování studentů k probírané tématice. Studenti 4.C si tímto způsobem otestovali své znalosti z oboru Elektrochemie.

Zařazeno v kategoriích:
Úspěchy
Chemie
Učitelé
Celý článek...
eTwinning Quality Label

Vydáno: 20. října 2019, 20.00

 | 

Autorka: Magdalena Hamingerová

Titulní obrázek článku

V letošním roce získal projekt tercie B o kapce vody´ A Drop of Water´ certifikát kvality (Quality Label). Ceny byly uděleny projektům před zahájením Národní konference ERASMUS+/eTwinning, která se konala od 10.- 12.10.2019 v  Ostravě.

Na konferenci bylo také připomenuto 7 škol, kterým byl pro rok 2019/20 udělen titul eTwinningová škola a Biskupské gymnázium a mateřská škola patří mezi ně.

Zařazeno v kategoriích:
Anglický jazyk
Úspěchy
Žáci
Celý článek...
Logická olympiáda postup do krajského kola

Vydáno: 20. října 2019, 20.00

 | 

Autorka: Magdalena Hamingerová


S radostí informujeme o úspěchu našich studentů v Logické olympiádě.
Jan Machourek, Filip Marek, Natalie Morávková, Jakub Staník, Nina Staníková
podle výsledků základního kola Logické olympiády patří mezi 60 nejlepších řešitelů ve své věkové kategorii v Jihomoravském kraji a postupují tímto do krajského kola. 

Zařazeno v kategoriích:
Úspěchy
Matematika
Žáci
Celý článek...
Ceny Thálie 2019

Vydáno: 9. října 2019, 20.00

 | 

Autorka: Ilona Doleželová

3 fotografie

ÚŽASNÉ OCENĚNÍ našeho bývalého absolventa ONDŘEJE KOPLÍKA (*1979), operního pěvce, který je od září 2017 v angažmá opery Národního divadla Brno na postu sólisty. Mezi muži v operní prestižní kategorii byl na slavnostním večeru udělování Cen Thálie 2019 oceněn Ondřej Koplík za roli Dona Ramira v Popelce Gioacchina Rossiniho v inscenaci Divadla F. X. Šaldy Liberec.

Zařazeno v kategoriích:
Úspěchy
Žáci
Hudební výchova
Celý článek...
Karetní turnaj na BIGY

Vydáno: 6. října 2019, 10.51

 | 

Autor: Jan Taraba

2. října 2019, 22.00 – 3. října 2019, 21.59
6 fotografií

Dne 3. 10. 2019 (středa) se na BIGY uskutečnil již druhý ročník Karetního turnaje, který byl určen nejen rekreačním hráčům, ale byla zde i možnost změřit své síly a dovednosti v turnajové soutěži. K vidění (a možnosti si zahrát) zde bylo velké množství různých karetních her jak například sedma, válka, 66, mariáš ve dvou i ve třech a mnohé další. Rovněž celkový počet účastníků byl velmi dobrý. Turnaje se různým způsobem zúčastnilo téměř 40 studentů zejména nižšího gymnázia a i někteří vyučující. Součástí turnaje byla i tombola a drobné občerstvení. Velký dík jak za přípravu tak vlastní organizaci na místě patří studentům sekundy B, kteří zde odvedli opravdu velké množství práce. Všichni zúčastnění se shodli na tom, že se již teď těší na následující ročník, do kterého se můžete zapojit i VY. Ještě jednou děkujeme SB za příkladnou pořadatelskou činnost.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno