Sekunda A v Zoo Jihlava

Akce se konala: 15. června 2018
15. června 2018

Do jihlavské zoo v pátek 15. června zavítala sekunda A v doprovodu profesorek Obdržálkové M. a Břečkové V. Na studenty tu čekala nejen prohlídka již zmíněné zoo, ale i procházka historickým centrem a na závěr absolvovali program s názvem Zvířata v ohrožení.

MELK – STUDIUM JAKO HYPERMARKET

Akce se konala: 8. února 20188. června 2018
Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
8. února 2018
8. června 2018

Studijní pobyt v zahraničí je jako hypermarket – nabízí velmi mnoho, takřka od každého něco a je jen na nakupujícím, co si z něj odnese. Ovšem je tu několik drobných rozdílů, které jej činí mnohem prospěšnějším a záživnějším, než je pouhý týdenní nákup v nejbližším velkoobchodě.

ELMI – BIGY: Další zprávy z VIDA centra

Úvahy, bilance, vzpomínky

V pondělí 19. 3. a v úterý 20. 3. předváděli další studenti naší školy elektronový mikroskop Phenom ve VIDA centru. Máte-li předvádět mikroskop skupinám, kde jsou malé děti, větší děti i dospělí, jak jsme psali v minulé zprávě, není to jednoduché. Přesto jsme se setkali s obrovským nadšením a zájmem i těch nejmenších.

Maratonský běh

Tělesná výchova
Zeměpis
Tvorba
Sportovní výkony studentů

Můj první maraton, viz příloha.

application/pdf ikonaMůj první maraton. (pdf, 214.3 kB)

Do třetice všeho dobrého

Akce se konala: 13. ledna 2018
Chemie
13. ledna 2018

Již potřetí se na našem plese představila skupinka studentů s krátkou, ale velmi milou a energickou choreografií s názvem V rytmu swingu.

Fotbalový turnaj o Pohár Sokolů aneb setkání generací 2016

Akce se konala: 15. října 2016
Tělesná výchova
15. října 2016

V sobotu dne 15. října 2016 se konal na Bigy již 17. ročník fotbalového turnaje o Pohár Sokolů aneb setkání generací. I když se tradiční turnaj konal trochu v netradičním pozdějším datu, fotbalová rosnička nezklamala a přichystala sice chladné, ale hezké sluneční počasí.

application/msword ikonaVýsledková listina (doc, 97.5 kB)

Vzpomínka na ples

Akce se konala: 16. ledna 2016
Chemie
16. ledna 2016

Na letošním plese BiGy se s tanečním vystoupením představilo 12 studentů/studentek gymnázia napříč ročníky. Choreografii se naučili opravdu v rekordním čase, i přesto že se někteří tanci do té doby prakticky nevěnovali. Vystoupení mělo velký úspěch a já bych tímto příspěvkem chtěla všem zúčastněným moc poděkovat za jejich odvahu, čas a nadšení s jakým do toho šli!

Tojeon ve filmu

Akce se konala: 17. června 2015, 16.00 h
Latina
Videogalerie
Tvorba
17. června 2015
Čas začátku:
17. června 2015

Přijměte pozvání na projekci dokumentu Davida Janošky ze SxB o senátní volební kampani Zdeňka Papouška.

ŠvP Primy A: Fryšták

Úvahy, bilance, vzpomínky

Ve dnech 30.3. – 1.4. proběhla ve Fryštáku třídenní škola v přírodě primy A. Motto akce bylo "Moje třída, moje parta". Níže akci popisují Jana Cibulková a Klára Tomášková.

ROK VE FRANCII – JAKÉ TO BYLO

Francouzský jazyk
Úvahy, bilance, vzpomínky

V současné době probíhá výběrové řízení v programu ROK VE FRANCII a vzhledem k tomu, že naše gymnázium má dva kandidáty, pozvali jsme si studentky z gymnázia Matyáše Lercha, které měly v loňském roce možnost studovat na gymnáziu ve francouzském městě Rennes. Studentky Vendula Procházková a Barbora Pařízková si připravily prezentaci o svém pobytu.

application/vnd.ms-powerpoint ikonaPREZENTACE ROK VE FRANCII (ppt, 1179.5 kB)