Fotbalový turnaj o Pohár Sokolů aneb setkání generací 2016

Akce se konala: 15. října 2016
Tělesná výchova
15. října 2016

V sobotu dne 15. října 2016 se konal na Bigy již 17. ročník fotbalového turnaje o Pohár Sokolů aneb setkání generací. I když se tradiční turnaj konal trochu v netradičním pozdějším datu, fotbalová rosnička nezklamala a přichystala sice chladné, ale hezké sluneční počasí.

application/msword ikonaVýsledková listina (doc, 97.5 kB)

Vzpomínka na ples

Akce se konala: 16. ledna 2016
Chemie
16. ledna 2016

Na letošním plese BiGy se s tanečním vystoupením představilo 12 studentů/studentek gymnázia napříč ročníky. Choreografii se naučili opravdu v rekordním čase, i přesto že se někteří tanci do té doby prakticky nevěnovali. Vystoupení mělo velký úspěch a já bych tímto příspěvkem chtěla všem zúčastněným moc poděkovat za jejich odvahu, čas a nadšení s jakým do toho šli!

Tojeon ve filmu

Akce se konala: 17. června 2015, 16.00 h
Latina
Videogalerie
Tvorba
17. června 2015
Čas začátku:
17. června 2015

Přijměte pozvání na projekci dokumentu Davida Janošky ze SxB o senátní volební kampani Zdeňka Papouška.

ŠvP Primy A: Fryšták

Úvahy, bilance, vzpomínky

Ve dnech 30.3. – 1.4. proběhla ve Fryštáku třídenní škola v přírodě primy A. Motto akce bylo "Moje třída, moje parta". Níže akci popisují Jana Cibulková a Klára Tomášková.

ROK VE FRANCII – JAKÉ TO BYLO

Francouzský jazyk
Úvahy, bilance, vzpomínky

V současné době probíhá výběrové řízení v programu ROK VE FRANCII a vzhledem k tomu, že naše gymnázium má dva kandidáty, pozvali jsme si studentky z gymnázia Matyáše Lercha, které měly v loňském roce možnost studovat na gymnáziu ve francouzském městě Rennes. Studentky Vendula Procházková a Barbora Pařízková si připravily prezentaci o svém pobytu.

application/vnd.ms-powerpoint ikonaPREZENTACE ROK VE FRANCII (ppt, 1179.5 kB)

Tercie B – škola v přírodě

Škola v přírodě tercie B
Letošní školu v přírodě jsme se rozhodli zorganizovat si sami. Po krátké diskusi jsme vybrali Jeníkov u Hlinska. Termín byl daný – druhý týden v dubnu.

Volby 2012 – Co Ty na to?!

Základy společenských věd
Úvahy, bilance, vzpomínky

Pokud ve vás letošní výsledky voleb do krajů vyvolávají reakci, máte k dispozici nástěnku na chodbě vedle učebny ZSV. Jsou věci, které by nás neměly nechat lhostejné.

PK ZSV děkuje za vaše názory

Výlet do Bruselu

Český jazyk a literatura
Úvahy, bilance, vzpomínky

Je právě úterý 19. června a na bruselské letiště Zaventem zrovna dosedá Airbus A319 Českých aerolinií. Brzy po přistání kromě pravidelných cestujících vystoupí i 33členná skupina mladých. Ti se již za více než hodinový let měli možnost trochu poznat. Mezi nimi i já, Pavel Niedermayer.

Tablo OK.B – soutěž

Úvahy, bilance, vzpomínky

Také oktáva B vytvořila své tablo- s názvem: "Poslední soud" (asi v myšlenkách na maturitu).

Pokud se Vám tablo líbí, dejte nám svůj hlas! – http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/soutez-tablo-roku-2012-pet-tisic-...

Český jazyk a literatura – úvahy, bilance, vzpomínky

Předmětová komise:
Český jazyk a literatura

„Ne podle množství různých vědomostí, nýbrž podle toho, jak umíme mysliti a myšlenky své sdělovati, měří se naše vzdělanost.“ Jan Neruda

application/msword ikonaCelý příspěvek (doc, 38 kB)