Kontakt
Nejnovější články v kategorii Úvahy, bilance, vzpomínky
Vzpomínka na ples

Vydáno: 12. února 2016, 9.45

 | 

Autorka: Veronika Břečková

15. ledna 2016, 23.00 – 16. ledna 2016, 22.59
12 fotografií

Na letošním plese BiGy se s tanečním vystoupením představilo 12 studentů/studentek gymnázia napříč ročníky. Choreografii se naučili opravdu v rekordním čase, i přesto že se někteří tanci do té doby prakticky nevěnovali. Vystoupení mělo velký úspěch a já bych tímto příspěvkem chtěla všem zúčastněným moc poděkovat za jejich odvahu, čas a nadšení s jakým do toho šli!

Zařazeno v kategoriích:
Úvahy, bilance, vzpomínky
Chemie
Biologie
Celý článek...
Tojeon ve filmu

Vydáno: 16. června 2015, 14.59

 | 

Autor: Josef Valenta

Titulní obrázek článku
16. června 2015, 22.00 – 17. června 2015, 21.59
video

Přijměte pozvání na projekci dokumentu Davida Janošky ze SxB o senátní volební kampani Zdeňka Papouška.

Zařazeno v kategoriích:
Latina
Úspěchy
Tvorba
Úvahy, bilance, vzpomínky
Učitelé
Žáci
Celý článek...
ŠvP Primy A: Fryšták

Vydáno: 28. dubna 2015, 20.00

 | 

Autorka: Martina Malinová

17 fotografií

Ve dnech 30.3. – 1.4. proběhla ve Fryštáku třídenní škola v přírodě primy A. Motto akce bylo "Moje třída, moje parta". Níže akci popisují Jana Cibulková a Klára Tomášková.

Když jsme přijeli, přivítali nás klauni, kteří nás zavedli do budovy. Potom jsme poznávali budovu tak, že jsme si ve dvojicích svázali nohy, chodili jsme po budově a odpovídali na otázky. Pak následoval oběd a polední klid, ve kterém jsme se ubytovali. Poté jsme chtěli jít ven, ale začalo pršet, takže jsme museli jít zpět dovnitř. Tam jsme se rozdělili do kupin a běhali jsme po schodech a kreslili jsme pohádky, které ostatní ze skupiny museli poznat. Potom následovala večeře, večerní program a na závěr dne jsme poděkovali za to, co se nám líbilo. Další den ráno po snídani následoval program. Začal hrou na žraloky, po ní jsme se rozdělili do skupin a plnili jsme různé úkoly. Následoval oběd, polední klid, při dalším programu jsme běhali a podepisovali se druhým k otázkám, hráli jsme také dvě hry s židlemi. Poté byla hra, kdy jsme se každý podepsali na papír, který se poslal po kruhu.  Každý z nás měl za úkol daného člověka přirovnat dle jeho charakterových vlastností k nějaké šachové figurce. Potom byla večeře, hra na rodinu Meyerovu, diskotéka a stezka odvahy. Další ráno jsme šli na snídani, vyklidili jsme pokoje, hráli hru Romeo a Julie. Poté jsme si na záda nalepili papíry a druzí nám na ně psali pozitivní věci. Po obědě jsme se rozloučili a jeli jsme domů.

Zařazeno v kategoriích:
Úvahy, bilance, vzpomínky
Biologie
Celý článek...
ROK VE FRANCII – JAKÉ TO BYLO

Vydáno: 7. dubna 2015, 20.00

 | 

Autorka: Martina Tinková

Titulní obrázek článku

V současné době probíhá výběrové řízení v programu ROK VE FRANCII a vzhledem k tomu, že naše gymnázium má dva kandidáty, pozvali jsme si studentky z gymnázia Matyáše Lercha, které měly v loňském roce možnost studovat na gymnáziu ve francouzském městě Rennes. Studentky Vendula Procházková a Barbora Pařízková si připravily prezentaci o svém pobytu. Seznámily nás s francouzským systémem školství, jak to chodí na internátě a v hostitelské francouzské rodině. Svůj pobyt i přes počáteční nesnáze hodnotí velmi kladně. Měl pro ně přínos nejenom v oblasti jazykové, ale především v rovině osobní – získaly větší samostatnost, zodpovědnost a rozhodnost. Ve srovnání s francouzskou školou vyšel lépe český vstřícnější přístup učitelů. Na druhou stranu po roce stráveném ve Francii získaly lepší schopnosti analytického myšlení. Na závěr prezentace měli studenti možnost besedy. Ráda bych i touto cestou studentkám poděkovala za jejich chuť se podělit o své zkušenosti. Našim dvěma studentům přejeme, aby byli do programu přijati a mohli se o své zkušenosti také podělit.

Zařazeno v kategoriích:
Francouzský jazyk
Úvahy, bilance, vzpomínky
Celý článek...
Tercie B – škola v přírodě

Vydáno: 21. dubna 2014, 20.00

 | 

Autorka: Andrea Buchtová

5 fotografií

Škola v přírodě tercie B
Letošní školu v přírodě jsme se rozhodli zorganizovat si sami. Po krátké diskusi jsme vybrali Jeníkov u Hlinska. Termín byl daný – druhý týden v dubnu.
Jídlo i program jsme zajistili vlastními silami. Každé dopoledne jsme se věnovali paním profesorkám a učili se s nimi. Naší venkovní zábavou byl hlavně kolotoč a vlajkovaná v blízkém lesíku. Ani za deště jsme se nenudili – turnaje ve stolním fotbálku, ping-pong  i třeba židličkový tanec nás dostatečně zabavily. Dva večery nám zpestřila svými zápasy HC Kometa. Fandili skoro všichni.
Toto všechno bychom nezvládli bez velké pomoci prof. Bílkové, prof. Buchtové a Kačky s Andy z 2.A. 
Podívejte se sami, jak se nám tam dařilo…

Zařazeno v kategoriích:
Úvahy, bilance, vzpomínky
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...
Volby 2012 – Co Ty na to?!

Vydáno: 11. listopadu 2012, 22.00

 | 

Autor: Filip Kirchner

Titulní obrázek článku

Pokud ve vás letošní výsledky voleb do krajů vyvolávají reakci, máte k dispozici nástěnku na chodbě vedle učebny ZSV. Jsou věci, které by nás neměly nechat lhostejné.


PK ZSV děkuje za vaše názory

Zařazeno v kategoriích:
Základy společenských věd
Úvahy, bilance, vzpomínky
Celý článek...
Výlet do Bruselu

Vydáno: 25. června 2012, 20.00

 | 

Autorka: Lenka Dobrovolná

Titulní obrázek článku

Je právě úterý 19. června a na bruselské letiště Zaventem zrovna dosedá Airbus A319 Českých aerolinií. Brzy po přistání kromě pravidelných cestujících vystoupí i 33členná skupina mladých. Ti se již za více než hodinový let měli možnost trochu poznat. Mezi nimi i já, Pavel Niedermayer. Stejně jako ostatní jsem s napětím čekal, jak vypadá proslulé město evropské byrokracie, Brusel.
Stálé zastoupení ČR při EU v Bruselu nám připravilo velmi zajímavý program, který začínal prohlídkou sídla Evropské komise, pokračoval vícejazyčnou tiskovou konferencí a končil besedami s různými pracovníky ve službách EU. Poslední den jsme strávili v Parlamentariu, muzeu Evropského parlamentu, kde jsme absolvovali interaktivní prohlídku spojenou se simulací hlasování a vyjednávání v Evropském parlamentu.
Přestože hlavní město Belgie většinou neoplývá hezkým počasím, nám ukázalo pouze svou přívětivou tvář. Ale to už jsme znovu nasedali do Airbusu A319, abychom se po vyčerpávajícím třídenním programu vydali na naši poslední cestu s Evropskou kanceláří, a to na letiště Praha-Ruzyně. Možná že až tudy poletíme z Bruselu příště, přistaneme už na Letišti Václava Havla…

Zařazeno v kategoriích:
Český jazyk a literatura
Úvahy, bilance, vzpomínky
Celý článek...
Tablo OK.B – soutěž

Vydáno: 14. května 2012, 20.00

 | 

Autorka: Věra Helceletová

Titulní obrázek článku

Také oktáva B vytvořila své tablo- s názvem: "Poslední soud" (asi v myšlenkách na maturitu).

Pokud se Vám tablo líbí, dejte nám svůj hlas! – http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/soutez-tablo-roku-2012-pet-tisic-pro-nejlepsi-tridu-20120504.html?do=anketa-anketaForm-submit

Zařazeno v kategoriích:
Úvahy, bilance, vzpomínky
Biologie
Celý článek...
Perlička na dně

Vydáno: 1. března 2011, 22.00

 | 

Autorka: Markéta Ströbingerová

Smělý plán sepsat vzpomínku absolventa na český jazyk a literaturu a jeho výuku na Biskupském gymnáziu vzal záhy za své. Několik událostí, ke kterým se v myšlenkách občas vracíme, pravda existuje – většina z nich však bude zřejmě nezajímavých a nudných. A nad těmi úsměvnějšími se pobaví pouze ti, kteří je spoluprožívali.

Zařazeno v kategoriích:
Český jazyk a literatura
Úvahy, bilance, vzpomínky
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno