Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Bakaláři - návod na zřízení přístupu pro rodiče

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Alena Pavlačková

Vážení rodiče studentů prim a prvních ročníků,
byla odstraněna závada, která způsobila problémy při získávání Vašich přístupových údajů ke školnímu informačnímu systému Bakaláři.
Podle návodu, který najdete v příloze tohoto článku, je možnost zřízení přístupu k Bakalářům pro oba zákonné zástupce studenta. Podmínkou je uložení jejich mailových adres v systému Bakaláři.

Zoologie se záchrannou stanicí Ikaros

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

5 fotografií

Dne 20. září nás navštívila záchranná stanice IKAROS. Ukázala nám spoustu zachráněných zvířat: sýčka obecného, chameleony pardálí, sklípkana, korálovku, fretku, činčilu atd. Bylo to velice zajímavé a poučné. Viděli jsme velké množství místních i exotických zvířat a dostali spoustu rad ohledně chovu a výživy těchto domácích mazlíčků🐕.

Děkujeme za návštěvu, Evka Hebronová, TB

PŘIHLAŠOVÁNÍ K PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽI_III. ročník na BIGY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Milí studenti vyššího gymnázia, otvírá se vám opět příležitost ukázat jak dobře umíte mateřský a cizí jazyk. Filozofická fakulta F. Palackého v Olomouci vyhlašuje další ročník překladatelské soutěže. Překládají se 2 texty (odborný a publicistický), čistý čas na překlad je 120 min a můžete použít papírové či elektronické slovníky. Překladače a umělá inteligence jsou zakázány!
Pokud se chcete soutěže zúčastnit, přihlašujte se u svých profesorů jazyků do 15.10. Školní kolo proběhne pro angličtinu ve středu 1.11. a pro ostatní jazyky (francouzština, němčina, španělština) ve čtvrtek 2.11.  v učebnách informatiky. Počet účastníků je omezen, proto s přihlášením neváhejte!
Dva nejlepší překladatelé z každého jazyka postupují do celostátního kola, které se bude konat na začátku ledna v Olomouci. Podrobnější informace k soutěž a překlady z minulých let najdete na: Překladatelská soutěž Filozofické fakulty UP | 2021 (upol.cz).

Upozorňuji i na zajímavý článek z předávání cen, jehož součástí je i výsledková listina z loňského roku. Na 2. místě se ve španělštině umístil ONDRA SOUKUP (OkB): https://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/prekladatelska-soutez-filozoficke-fakulty-up-ma-sve-vitezky-a-viteze/

Těšíme se na vaše překlady! 

Debatní klub se školil na Open Gate

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

6 fotografií

Debatní klub zahájil svou činnost úvodním setkáním a o uplynulém víkendu také školením nováčků a učitelů.

Tři dny plné debatování jsme prožili v edukativním prostředí školy Open Gate v Babicích u Prahy. Měli jsme tak příležitost se nejen seznámit s pravidly debatování, ale také se setkat s milými, otevřenými lidmi - organizátory z Asociace debatních klubů, učiteli i studenty z debatních klubů z celé České republiky. 

https://debatovani.cz/

Hezčí a zelenější vestibul na Bigy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Denisa Hobžová

7 fotografií

Tým studentů a studentek z kvint finálně dokončil svůj projekt opřený o návrh z loňského projektového týdne s pracovním názvem ,,Hezčí a zelenější vestibul na Bigy”. Hlavní roli v projektu hraje zelená stěna, přesněji pásy truhlíků na zdi s různými druhy zeleně. Ty členové týmu osázeli ve spolupráci se zaměstnanci firmy LIKOS, která se vytvářením zelených stěn (i celých budov) zabývá a která nám také systém truhlíků věnovala. Ještě před tím bylo nutné vyjednat s vedením školy přesun nábytku ze zrušené studovny do prostoru vestibulu a nábytek oživit novými potahy a polštáři. 

Do akce se zapojili také letošní sextáni, kteří projekt pomáhali zajistit finančně a pracovali i na vytvoření doprovodných informačních posterů. Velký dík patří projektové manažerce Jitce Coufalové, která zprostředkovala komunikaci s firmou Likos a zajistila nákup rostlin a substrátu. Díky společnému úsilí se z dřívějšího, téměř nepoužívaného vestibulu, stal příjemný a pohodlný chill koutek pro studenty celé školy. O zelenou stěnu se do budoucna postarají autoři návrhu z řad kvintánů: Lukáš Ondruš, Tomáš Mráz, Alžběta Kohoutková, Tereza Procházková, Filip Marcinčák, Václav Buchta a Františka Filipová. 

Zařazeno v kategoriích:

Úspěchy
Základy společenských věd
Správní zaměstnanci
Učitelé
Žáci
Celý článek...

BIGY – znovu jako centrum dalšího vzdělávání učitelů přírodovědných předmětů

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

6 fotografií

V uplynulém týdnu byl na Biskupském gymnáziu Brno zahájen už druhý ročních fungování chemického regionálního centra pod patronací VŠCHT Praha. Zde se pod vedením Dr. J. Taraby vzdělávají učitelé chemie ze základních i středních škol z Brna i okolí. Tohoto celoročního vzdělávacího souboru přednášek a praktických cvičení se účastní (kvůli kapacitě laboratoře) 16 učitelů z regionu, kdy tato kapacita byla díky velkému zájmu naplněna už tři dny po otevření přihlášek. Účastníky čeká celý soubor praktických témat i didaktických komentářů a pomůcek pro výuku chemie. Kurz jako takový úspěšně prošel akreditačním procesem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a je začleněn do celonárodního projektu „3U“ – Učitel učí učitele.

Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy (23. ročník) a Streetball (22. ročník)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Titulní obrázek článku
 – 

Zdravíme všechny přátele amaterského sportu a setkání!


Rádi bychom vás pozvali na 23. ročník Fotbalového turnaje aneb setkání generací na Bigy, které se koná v sobotu 7. října 2023.


Dále bychom vás rádi pozvali na 22. ročník Turnaje ve streetballu, který bude v neděli 8. října 2023 v Komíně.

Virtuální prohlídka