Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Návštěva Melku a okolí očima studentů (projekt Interreg)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Před několika dny jsme informovali o průběhu návštěvy partnerské školy v Melku a okolí, která se uskutečnila v rámci projektu Interreg "Partnerství škol – BIGY Brno – Stiftsgymnasium Melk" (KPF-02-086). Nyní přinášíme slíbené postřehy a dojmy studentů a přidáváme jejich fotografie:

 

"Dne 25. března 2019 jsme se my, skupina děcek ze třeťáku a já, který jsem v počtu 1 zastupoval druháky, potkali na slavném brněnském Dolním nádraží, odkud jsme vyrazili Studentem směr Wien-Hauptbahnhof. Pokec se spolusedícím a občasné intervence paní profesorky Francové, abychom mluvili mezi sebou auf Deutsch, které byly ale už později téhož dne vzdány, zapříčinily, že jsme za chvilku, jak se nám zdálo, už přeskakovali ve Vídni na vlak do Sankt Pöltenu. Tam jsme se, po obligátní procházce městem, vyvezli na dosti luxusní vyhlídkovou věž. Pak byl rozchod na pár hodin, tak jsme si půjčili kola (Nextbiky) a jeli jsme po okolí města, musím říct, že půjčování kol v Rakousku funguje fakt dost dobře, jak jsme se několikrát za pobyt přesvědčili. Pak jsme nasedli do vlaku a frčeli podél Dunaje rychlostí 210 km/h do Melku, kde se svahy kolem Dunaje začínají zvedat a vytvářejí nádherná údolí osázená vinicemi a zrovna kvetoucími meruňkami, jimž vévodí dva pompézní kláštery Melk a Goettweig a nespočet ruin pradávných hradů. Tam začíná vinařská oblast Wachau, kterou jsme prozkoumali v dalších dnech…"

David Kettmann, 2. A

 

"Na výměnném pobytu v Melku se mi velice líbila prohlídka kláštera s páterem Aloisem. Vzal nás na místa, kam se „obyčejný smrtelník" nedostane. Největší výzva byla, nejen pro mě, vylézt na ochoz klášterní kupole, který je asi 70 metrů vysoko. Avšak stát u jeho vratkého zábradlí a pozorovat úžasné stropní fresky z takové blízkosti, byl nevšední zážitek, na který jen tak nezapomenu. 
Velmi jsem ocenila i to, že nám nabídl ranní modlitbu chval ve školní kapli. Tou jsem byla naprosto uchvácená. Je moderně zařízena a působila velice přívětivě, takže jsme zde mohli tvořit příjemné společenství."

Monika Tvarůžková3. A
                                             

"V Melku a v Rakousku celkově se mi velmi líbilo.  Bydleli jsme v Melku v barokním klášteře, který zároveň slouží jako gymnázium. Gymnázium působí velmi dobrým dojmem, je celé kompletně vkusně opraveno. Co se týče výuky, mají žáci možnost si více zvolit své zaměření a svojí profilaci, to mi přijde dobré. Mají také více samostatné práce a úkolů než u nás. Kromě samotného Melku jsme navštívili okolní oblast Wachau plnou vinic a meruňkových stromů."

Dominik Filip, 3. B

 

"Z krátkého pobytu ve Wachau si toho odnáším spoustu. Nejen ze společných zážitků organizačně předem naplánovaných i ne, ale i z mé úžasné rodiny, u které jsem bydlela. Byli skvělí, srdeční, ochotní pro mne udělat tolik nadstandardních věcí. Skamarádila jsem se dokonce s jejich bojácnou kočkou a v tom málo čase, co nám zbývalo společně, jsme si zašli i na bowling. Mně i jim bylo líto, že jsem tam na tak krátkou dobu."

Jana Zugárková, 3. A

 

"V  Melku jsme navštívili plno zajímavých a překvapujících míst. Nejvíce se mi líbila prohlídka kláštera s páterem Aloisem, která byla opravdu neuvěřitelná. Také jsem si velmi užívala pohledy na Dunaj, rozkvetlé meruňky a nekonečné vinice."

Klára Ženožičková, 3. C

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Interreg: Bigy – Melk

Virtuální prohlídka