Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Úspěch našich studentů z výtvarného kroužku v soutěži (Týden výtvarné kultury)

Vydáno:

 | 

Autorka: Bc. Kateřina Hrušková

 – 
2 fotografie

Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU v Brně letos pořádá již třetí ročník Týdne výtvarné kultury (dále jen TVK) – tedy akci, která je zaměřena na přiblížení výtvarného umění veřejnosti. Během celého týdne (12.–18. března) je možné vidět mnoho výstav, diskuzí, debat, workshopů a doprovodných programů o umění.
Letošní TVK mělo novinku – byla vyhlášena výtvarná soutěž pro studenty základních a středních škol a vernisáží tvořenou z prací studentů se pak TVK zahájilo. Ze všech prací byly vybrány ty nejlepší a z těch byla instalována výstava v Domě pánů z Kunštátu, v kavárně Trojka. Odborná komise vybrala vítěze a na vernisáži předala kromě jiných hodnotných cen zájezdy na výstavu do Vídně. Do zmíněné soutěže se zapojili i studenti z výtvarného kroužku Biskupského gymnázia. Sedmi studentům se podařilo vystavovat v galerii a z toho pět se dokonce umístilo na předních příčkách. Téma soutěže bylo zaměřeno na finanční škrty v kultuře a na současné dění s tím související. Výstavu je možné vidět do 18. března 2012.


Z kategorie nižší ročníky:
1. místo – Terezie Dvořáková (sekunda A)
2. místo – Dominik Turan (tercie B)

Z kategorie vyšší ročníky:
1. místo – Zuzana Plšková (kvinta B)
2. místo – Terezie Novotná (2. B)

Z kategorie zvláštní cena poroty:
• Jeanette Matoušková (kvinta B)

Chtěla bych poděkovat všem studentům za jejich práci. Zvláštní poděkování je pak pro Adama Plška (sekunda A), který reprezentoval naši školu v hudebním doprovodu vernisáže hrou na akordeon.

Foto: Bc. Kateřina Hrušková, Tom Stupka

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

Zařazeno v kategoriích:

Volitelné předměty a kroužky
Hudební výchova

Virtuální prohlídka