Autor: Bronislav Berník

–
66 fotografií

Velké poděkování a pochvala patří pro naši reprezentaci ve složení: Ondřej Srba (cap), Samuel Čus, Ondřej Theodor Krejčí, Matouš Klusák, Tomáš Brtník, Ondřej Tuček, Jiří Červenka, Daniel Bureš, Filip Kotek a Martin Bláha.

Naši reprezentanti se sešli dne 4. června v brzkých ranních hodinách na nádraží v Krpoli aby odjeli neklimatizovaným rychlíkem ČD na mezinárodní turnaj církevních škol do Kroměříže. I přes klasické zpoždění vlaku jsme naštěstí dorazili včas. V prvním zápase proti nám nastoupila domácí Kroměříž a od začátku jsme diktovali tempo hry, což vyústuilo ve vedoucí gól, který vstřelil hráč s číslem 5 – Daniel Bureš. I přes řadu dalších šancí jsme nedokázali skóre navýšit a tak o poločase byl stav 1:0 pro nás. V druhé půli jsme polevili a po devastačním zákroku ze strany domácí Kroměříže musel být ze hřiště odnesen Samuel Čus, který se ale po ošetření dokázal vrátit. Pár minut před koncem zápasu ale inkasujeme smolný gól. I přes závěrečný tlak, který vyústil vyloučením brankáře Kroměříže, jsme nedokázali skóre strhnout na svou stranu a zápas končí remízou 1:1, což jak se ukázalo, byl zlomový zápas a tento nešťastný gól nás na připravil o celkové vítězství v turnaji. V druhém zápase nás čekal těžký soupeř z Polska, kterého jsme porazili díky parádnímu gólu Ondřeje Theodora krejčího, který překvapil brankáře hostí podařenou tečí. Druhý zápas jsme tak vyhráli 1:0. Třetí utkánín jsme hráli proti Třebíči. V zápase dominuje, ale šance se nedařilo promněnit, zápas rozhodl Samuel Čus, který svým zakončením poslal míč mezi nohy brankáře Třebíče. Za zmínku stojí, že během turnaje byl diskvalifikován team z Ostravy. V posledním zápase následovalo brněnské derby, nastoupili jsme proti Lerchové. Vyhráli jsme sice 4:1, ale na vitězství v turnaji to nestačilo. V tabulce jsme měli stejný počet bodů, jako vitězná domácí Kroměříž, ale protože se hrálo podle pravidel Kroměže a ne podle oficiálních pravidel fotbalových turnajů, druhým rozhodujícím kritériem pro umístění v tabulce byl počet vstřelených gólů. A právě domácí Kroměříž měla o jeden vstřelený gól navíc, takže vyhrála právě ona.