Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Josef Valenta
učitel
Třídní učitel 4.A. 
LISCJLNVLICScjnSCJLLAT
 Út
 408

Nejnovější články

Pozvánka na pouť Spolku přátel Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

Titulní obrázek článku

Milí studenti, absolventi, profesoři, přátelé školy, jménem spolku přátel Bigy vás zveme na jednodenní velikonoční výlet do Jeseníků, který proběhne v sobotu 6. dubna

Zařazeno v kategoriích:

Spolek přátel Bigy
Celý článek...

Den latiny 2023

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

2 fotografie

Loňské tragické události na Filozofické fakultě UK se mnohých studentů našeho gymnázia dotkly velmi osobně, protože se s nimi  v hlavní budově na náměstí Jana Palacha každoročně účastníme Dne latiny. Vzpomínku studentky Kateřiny Janíkové z oktávy B z posledního Dne latiny, konaného 30. listopadu 2023, proto zveřejňujeme až nyní, s časovým odstupem.

Výsledky literární soutěže

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

 – 
27 fotografií
video

23. února 2023 proběhlo ve studovně naší školy slavnostní vyhlášení výsledků školní literární soutěže s přehlídkou vítězných prací, při níž se soutěžilo ještě o cenu publika. Hodnotícím publikem se stali diváci z řad studentů. Literární soutěž na naší škole se konala již po dvacáté, letos popáté byla pořádána nejen pro vyšší, ale i pro nižší gymnázium. Zúčastnilo se jí 28 studentů ze 17 tříd, 10 studentů z nižšího gymnázia a 18 z vyššího. Porotu tvořili Zdeňka Růžičková, Lenka Dobrovolná, Lenka Valasová, Markéta Ströbingerová, Josef Valenta a jako vzácný host Vít Slíva.

Projektový týden s latinou a dějepisem

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

Titulní obrázek článku
 – 

Milí studenti sext a druhých ročníků, zveme vás, abyste s námi strávili projektový týden ve čtyřech italských městech — Ferraře, Boloni, Florencii a Ravenně. Navštívímě spolu slavná místa, půjdeme ve stopách osobností antiky, středověku a renesance a budeme poslouchat a pozorovat, jak k nám promlouvají dnes. Více informací naleznete na plakátu. Magistrī vestrī Valenta, Doležel, Mikulaque

Přílohy

 AE57D56A-CEAA-4060-9AA6-ACA8214B76F6.pdf [935 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Projektové týdny
Celý článek...

Tercie B v podcastu Bez filtru

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

 – 
3 fotografie

Studenti tercie B se ve středu 7. září zúčastnili nahrávání ankety pro podcast Bez filtru. Vyjadřovali své názory na aktuální situaci v naší zemi a svůj výhled do budoucna.

Mistr Jan Hus, Panna Maria a Ovidius

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

Titulní obrázek článku
 – 

Zveme všechny studenty na přednášku Mistr Jan Hus, Panna Maria a Ovidius, kterou prosloví prof. PhDr. Jana Nechutová, CSc., z Ústavu klasických studií FF Masarykovy univerzity v Brně. Přednáška se koná v úterý 2. května 2016 v 16 hodin v posluchárně A 21 na Ústavu klasických studií FF MU, Arne Nováka 1, budova A, I. poschodí.

Virtuální prohlídka