Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Alice Bílková
učitelka
Třídní učitelka TB. 
ANJTEVKAJ
 St
 215

Nejnovější články

Pozvánka na kin-ball

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

2 fotografie

Pozvánka pro všechny sportovně naladěné lidi na Kin-ball

Zveme Vás na školní hřiště (v případě nepřízně počasí do velké tělocvičny).

 

Kdy? 16. června od 17.00 do 19.00 hod.

 

Krátce vysvětlíme pravidla, ukážeme jak to hrají naše školní týmy, a potom můžete hrát až do roztrhání těla. Po skončení bude malé občerstvení pro ty, kdo vydrží až do konce. Tak neváhejte a přijďte.

Mistrovství ČR v kin-ballu v Praze

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

8 fotografií

Omnikin ... Kin-ball

21. 4. a 22. 4. 2015 se zúčastnila dvě družstva našich studentů Mistrovství České republiky v Kin-ballu v Praze. Postoupili jsme přímo do finále, protože v našem kraji zatím nemáme konkurenci. Turnaj zahájil předseda mezinárodní Kin-ballové asociace z Kanady – P. J. Hammel. Mistrovství probíhalo v hale na jižním městě v Praze, a protože jsme měli dvě družstva a každé mělo finále v jiný den, jeli jsme do Prahy na dva dny.

Výlet do rakouských hor

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

5 fotografií

Medvědí soutěskou ve Štýrsku

Probouzející se jarní horskou přírodou jsme se vydali v sobotu 18. 4. 2015 na jubilejní pochod Medvědí soutěskou v Rakouském Štýrsku. Proč jubilejní? Někteří z nás putovali stejnou trasou již před deseti lety. Přesto čas horám na kráse neubral a překonávání dlouhých dřevěných žebříků nad řekou Mur bylo potěšením, ale i dobrým sportovním výkonem pro skupinku 11 vyučujících a několika rodinných příslušníků. Počasí nám přálo a nad překrásnou soutěskou plnou schodů a vodní tříště, nám poslalo na pozdrav sněhovou přeháňku. Děkujeme za zorganizování a vedení naší malé výpravy Mgr. Michalu Kubíčkovi a těšíme se na další dobrodružství v horách.

Úspěšní BiGy siláci

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

3 fotografie

ÚSPĚŠNÍ BIGY SILÁCI 2015

V průběhu měsíce března se konala tradiční soutěž v silových disciplínách (žáci – šplh, sed-leh, shyb, trojskok; dorostenci – shyb, tlaky s činkou, trojskok, vznos na hrazdě; dorostenky – hod medicinbalem, trojskok, sed-leh, šplh) s názvem  SILOVÝ ČTYŘBOJ.

Krajské kolo pohybových skladeb děvčat

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

5 fotografií

Krajské kolo pohybových skladeb 26. března 2015 v Brně

Naši školu reprezentoval tým děvčat z Tercie B v krajském kole pohybových skladeb,
které proběhlo 26. března v hale Tesly na Lesné v Brně. Náš tým soutěžil ve druhé kategorii, kde bylo dalších sedm týmů. I když jsme se nedostali na první tři příčky měla skladba dívek z T B vysokou úroveň a nejcennější na ní bylo nasazení všech zúčastněných: Martiny Střechové, Emilie Karáskové a Julie Šudákové, které byly zároveň spoluautorkami choreografie skladby. Dále Adély Bláhové, Elišky Jeřábkové, Michaely Macko, Elišky Kouřilové, Michaely Polákové, Kláry Minářové, Venduly Neužilové, Evy Vochozkové a  také Ivy Kintlerové a  Anny Pospíšilové, které zajišťovaly zázemí vystupujícím a byly připraveny také zastoupit.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Sportovní výkony studentů
Celý článek...

krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

Titulní obrázek článku

Konverzace v angličtině – krajské kolo

11. března proběhlo v Lužánkách ve středisku volného času, krajské kolo konverzační soutěže v angličtině. Naši školu zde zastupovali Olivie Ivančíková KB a Matteo Marchese SpA, kteří postoupili ze školního kola. Soutěž byla náročná časově, protože jedna porota zkoušela všechny kategorie. Naši studenti důstojně reprezentovali, i když se nedostali na postupovou příčku, přesto jim patří dík a uznání. Děkujeme anglické oddělení.

atletické rekordy aktualizovány

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

Atletické rekordy aktualizovány

Na vývěskách, kde jsou vedeny školní rekordy v atletických disciplinách jsou provedeny změny rekordů, jež byly v loňském školním roce překonány. Tyto rekordy byly opraveny ke dni otevřených dveří na naší škole a nyní se můžete i vy v klidu přesvědčit o tom, zda se vaše jméno neobjevilo na čestném místě. Všem kterým se podařilo vylepšit některé již dlouhodobé rekordy gratulujeme.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Sportovní výkony studentů
Celý článek...

Krajské kolo přespolního běhu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

8 fotografií

Krajské finále v přespolním běhu 10. 10. 2014 v Hodoníně

Družstvo děvčat reprezentující naší školu na městském přeboru v přespolním běhu postoupilo do krajského kola, které se konalo v pátek 10.10.  v Hodoníně. Naše studentky ve složení:
Pokorná Markéta SpB,Martina Jeřábková SpA, Veronika Mejzlíková OkA, Pokorná Kristýna 3. C a Kateřina Tichá 1.A získaly vynikající 2. místo v konkurenci šesti nejlepších družstev z Jihomoravského kraje. V celkovém pořádí se umístila Markéta Pokorná na 3. místě.
Podrobné výsledky můžete vidět na nástěnce tělesné výchovy.

Corny 2014

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

14 fotografií

Corny – středoškolský atletický pohár

Ve středu 17. září 2014 proběhl již 33. ročník Corny poháru na hřišti VUT Pod Palackého vrchem. Naše škola vyslala do atletického klání družstvo dívek a družstvo hochů. Obě družstva získala úžasná druhá místa a postoupila do krajského finále. Družstvo hochů v konkurenci 15 dalších družstev brněnských středních škol a družstvo dívek v konkurenci 13 dalších družstev.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Sportovní výkony studentů
Celý článek...

Promo akce kin-ballu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

Titulní obrázek článku

Díky

Děkuji všem dárcům, kteří přišli v pátek odpoledne na školní hřiště, aby podpořili první promo akci pro kin-ball. Nehledě na počasí a pozdní odpolední dobu se nás sešlo asi kolem padesátky - rodičů, dětí, přátel školy a hlavně nadšenců do kin-ballu. Všichni si mohli vyzkoušet jak venkovní míč letí a jak je to náročné kin-ball hrát. Při tom jsme si užili mnoho zábavy. Akce splnila cíl, který si dala a to, aby se tato netradiční hra mohla hrát na našem gymnáziu i na venkovním hřišti. Díky štědrosti přítomných jsme vybrali potřebný obnos na modrý venkovní míč a můžeme si ho koupit. Chtěla bych také poděkovat neformální skupině SOMTI, která nám bezúplatně zapůjčila jeden ze dvou venkovních míčů a paní Alici Paurové z Pardubic, která zapůjčila druhý modrý míč.

Virtuální prohlídka