Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Alice Bílková
učitelka
Třídní učitelka KB. 
ANJTEVKAJ
 St
 215

Nejnovější články

Atletické rekordy aktualizovány

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

Atletické rekordy aktualizovány

Na vývěskách, kde jsou zveřejněny školní rekordy v atletických disciplinách jsou opraveny výkony, které byly v loňském školním roce překonány. Jděte se přesvědčit o tom, zda se vaše jméno neobjevilo na čestném místě. Všem, kterým se podařilo vylepšit některé již dlouhodobé rekordy gratulujeme.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Celý článek...

Inter G Cup Kin-ball

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

4 fotografie

Inter G Cup v Kin-ballu

je nejstarším českým Kin-ballovým turnajem a jeho pátý ročník proběhl v hale Třebeš v Hradci Králové 15. října 2015. Naše družstvo ve složení: Helena Gricová Sp B, Klára Enžlová Sp B, Jan Menšík a Jakub Mach oba ze Sp A, Tomáš Průša a Pavel Asmus z Q B, Magdalena Rotreklová, Magdalena Cinková a Eliška Halouzková všechny z K A a Oskar Bařinka z T A vybojovalo 5. – 6. místo v konkurenci devíti týmů, z nichž dva byly z gymnázia v bavorském Neustadtu.

Vítězství v krajském finále přespolního běhu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

8 fotografií

Vítězství v krajském finále v přespolním běhu 8. 10. 2015 v Hodoníně

 

vybojovali naši studenti, kteří zvítězili i v městském kole přespolního běhu v Brně. Postoupili do krajského finále, které se konalo 8. 10. v Hodoníně a opět zvítězili. Družstvo se skládalo z těchto studentů:

Sportovní dny BiGy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

2 fotografie

Sportovní dny na BiGy – 22.6. a 23.6.

 

Vrcholem sportovního snažení na naší škole jsou vždy dva dny v posledním týdnu školního roku. Stejně tomu bude i letos.

Pro upřesnění 22. června proběhne soutěž v atletice všech tříd naší školy. Začínáme již v 8.00 hod. startem běhu na 60m.

Pozvánka na kin-ball

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

2 fotografie

Pozvánka pro všechny sportovně naladěné lidi na Kin-ball

Zveme Vás na školní hřiště (v případě nepřízně počasí do velké tělocvičny).

 

Kdy? 16. června od 17.00 do 19.00 hod.

 

Krátce vysvětlíme pravidla, ukážeme jak to hrají naše školní týmy, a potom můžete hrát až do roztrhání těla. Po skončení bude malé občerstvení pro ty, kdo vydrží až do konce. Tak neváhejte a přijďte.

Mistrovství ČR v kin-ballu v Praze

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

8 fotografií

Omnikin ... Kin-ball

21. 4. a 22. 4. 2015 se zúčastnila dvě družstva našich studentů Mistrovství České republiky v Kin-ballu v Praze. Postoupili jsme přímo do finále, protože v našem kraji zatím nemáme konkurenci. Turnaj zahájil předseda mezinárodní Kin-ballové asociace z Kanady – P. J. Hammel. Mistrovství probíhalo v hale na jižním městě v Praze, a protože jsme měli dvě družstva a každé mělo finále v jiný den, jeli jsme do Prahy na dva dny.

Výlet do rakouských hor

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

5 fotografií

Medvědí soutěskou ve Štýrsku

Probouzející se jarní horskou přírodou jsme se vydali v sobotu 18. 4. 2015 na jubilejní pochod Medvědí soutěskou v Rakouském Štýrsku. Proč jubilejní? Někteří z nás putovali stejnou trasou již před deseti lety. Přesto čas horám na kráse neubral a překonávání dlouhých dřevěných žebříků nad řekou Mur bylo potěšením, ale i dobrým sportovním výkonem pro skupinku 11 vyučujících a několika rodinných příslušníků. Počasí nám přálo a nad překrásnou soutěskou plnou schodů a vodní tříště, nám poslalo na pozdrav sněhovou přeháňku. Děkujeme za zorganizování a vedení naší malé výpravy Mgr. Michalu Kubíčkovi a těšíme se na další dobrodružství v horách.

Úspěšní BiGy siláci

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

3 fotografie

ÚSPĚŠNÍ BIGY SILÁCI 2015

V průběhu měsíce března se konala tradiční soutěž v silových disciplínách (žáci – šplh, sed-leh, shyb, trojskok; dorostenci – shyb, tlaky s činkou, trojskok, vznos na hrazdě; dorostenky – hod medicinbalem, trojskok, sed-leh, šplh) s názvem  SILOVÝ ČTYŘBOJ.

Krajské kolo pohybových skladeb děvčat

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

5 fotografií

Krajské kolo pohybových skladeb 26. března 2015 v Brně

Naši školu reprezentoval tým děvčat z Tercie B v krajském kole pohybových skladeb,
které proběhlo 26. března v hale Tesly na Lesné v Brně. Náš tým soutěžil ve druhé kategorii, kde bylo dalších sedm týmů. I když jsme se nedostali na první tři příčky měla skladba dívek z T B vysokou úroveň a nejcennější na ní bylo nasazení všech zúčastněných: Martiny Střechové, Emilie Karáskové a Julie Šudákové, které byly zároveň spoluautorkami choreografie skladby. Dále Adély Bláhové, Elišky Jeřábkové, Michaely Macko, Elišky Kouřilové, Michaely Polákové, Kláry Minářové, Venduly Neužilové, Evy Vochozkové a  také Ivy Kintlerové a  Anny Pospíšilové, které zajišťovaly zázemí vystupujícím a byly připraveny také zastoupit.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Sportovní výkony studentů
Celý článek...

krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alice Bílková

Titulní obrázek článku

Konverzace v angličtině – krajské kolo

11. března proběhlo v Lužánkách ve středisku volného času, krajské kolo konverzační soutěže v angličtině. Naši školu zde zastupovali Olivie Ivančíková KB a Matteo Marchese SpA, kteří postoupili ze školního kola. Soutěž byla náročná časově, protože jedna porota zkoušela všechny kategorie. Naši studenti důstojně reprezentovali, i když se nedostali na postupovou příčku, přesto jim patří dík a uznání. Děkujeme anglické oddělení.

Virtuální prohlídka