Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
PaedDr. Simoneta Dembická
učitelka
Předsedkyně předmětové komise Španělský jazyk
ANJKSJKAJSPJ
 Út
 161

Nejnovější články

Čtvrté mezinárodní setkání projektu Legends.com v Turecku

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

18 fotografií

V týdnu od 26. 2. do 1. 3. se konalo čtvrté a poslední mezinárodní setkání projektu Legends.com v Manavgatu a Side v Turecku. Společně s kamarády z ostatních partnerských škol naši studenti poznávali turecké legendy, kulturu, zvyky a historické památky, a vytvářeli digitální produkty vycházející z místních legend.

Zařazeno v kategoriích:

Legends.com
Erasmus+
Celý článek...

Třetí mezinárodní setkání projektu Legends v Brně

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

11 fotografií

V týdnu od 9. do 13. října se konalo třetí mezinárodní setkání projektu Legends.com v Brně. Společně z hosty z partnerských škol z Finska, Řecka a Turecka naši studenti poznávali brněnské a pražské legendy a vytvářeli digitální storytellingové produkty vycházející z místních legend.

Vítejte na stránkách španělského jazyka!

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

Španělština je nejrozšířenější z románských jazyků. Mluví jí přes čtyři sta miliónů lidí po celém světě. Je také jedním z nejvýznamnějších světových jazyků a patří mezi úřední jazyky Evropské unie a mnoha prestižních mezinárodních organizací. Po angličtině je druhým nejpoužívanějším jazykem internetu. Volbou španělštiny se před vámi navíc otevírá bohatý svět rozmanitých kultur Španělska a mnoha zemí nejen Latinské Ameriky. Takže s chutí do studia!

Výuka

Španělský jazyk vyučujeme kombinací toho nejlepšího z tradičních metod a komunikativních postupů. Cílem je naučit studenty dorozumět se v běžných situacích a používat jazyk v mluveném i psaném projevu v reálném životě. Tomu odpovídá i výběr moderních učebnic Aula Internacional Plus z nakladatelství Difusión, které doplňujeme používáním videa, autentických materiálů, internetových platforem a aplikací a interaktivní výukou v počítačové učebně. Španělský jazyk se učí na osmiletém gymnáziu čtyři hodiny týdně v tercii a kvartě; od kvinty do oktávy a na čtyřletém gymnáziu se učí tři hodiny týdně. V tercii a kvartě a v posledních dvou ročnících studia jednu z hodin vyučuje rodilá mluvčí. Studenti mají možnost si rozšířit a prohloubit znalosti volbou nepovinného předmětu španělská konverzace v rozsahu jedné nebo dvou hodin týdně, a ti, kteří chtějí ze španělštiny maturovat, by si měli zvolit dvouhodinový seminář španělského jazyka, určený k přípravě na maturitní zkoušku.

Aktivity a zahraniční spolupráce

Pro naše studenty organizujeme studijní pobyty v rámci programu Erasmus+, a to jak dlouhodobé tříměsíční pobyty jednotlivců, tak krátkodobé týdenní výjezdy maturantů na partnerské školy ve Španělsku. Jednou za dva roky organizujeme čtrnáctidenní studijně-poznávací zájezd do Španělska

Erasmus Days 2023 na Bigy

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

Titulní obrázek článku
 – 
video

Letos se opět, již tradičně, účastníme oslav Erasmus Days, jejichž cílem je zviditelnit projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a informovat o jeho přínosech. 

Zařazeno v kategoriích:

Legends.com
Erasmus+
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2022
Celý článek...

Druhé mezinárodní setkání projektu Legends.com ve Finsku

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

3 fotografie

Druhé mezinárodní setkání projektu Legends.com se konalo od 25. do 29. 4. ve finském Espoo a opět vyjelo pět našich studentů (Anežka Jílková a Marek Doubek z QB, Patrik Nedbálek a Jan Hirsch z KA a Markéta Čechová z 1.C) a dva učitelé. Finští studenti si připravili zajímavé prezentace o finské mytologii a národním eposu Kalevala a všichni účastníci pak v průběhu týdne vytvářeli ve skupinkách digitální únikové hry na jejich základě. Také si prohlédli skvěle vybavenou partnerskou školu, navštívili muzea a moderní knihovnu v Helsinkách, ostrovy Suomenlinna s námořní obrannou pevností a vyrazili na pěší túru kolem jezer v národním parku Nuuksio.

Přihláška do výběrového řízení na čtvrté mezinárodní setkání projektu Legends.com v Turecku

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

Titulní obrázek článku

Zájemci o účast na čtvrtém mezinárodním setkání projektu Erasmus+ Legends.com v Turecku se mohou přihlásit do výběrového řízení vyplněním online přihlašovacího formuláře do 19. 5. 2023. Setkání se bude konat v únoru 2024 na partnerské škole v tureckém Side (Antalya). Od vybraných účastníků se očekává, že se zúčastní také projektového setkání v Brně (9. - 14. 10. 2023) a v této době u sebe ubytují zahraničního studenta.

Přihláška do výběrového řízení na druhé mezinárodní setkání projektu Legends.com ve Finsku

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

Titulní obrázek článku
 – 

Zájemci o účast na druhém mezinárodním setkání projektu Erasmus+ Legends.com ve Finsku se mohou přihlásit do výběrového řízení vyplněním online přihlašovacího formuláře do 10.11. 2022. Setkání se bude konat v termínu 26. 2. - 4. 3. 2023 na partnerské škole ve finském Espoo. 

První mezinárodní setkání projektu Legends.com

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

4 fotografie

V týdnu 31.10. - 4.11. se uskutečnilo první mezinárodní setkání projektu Legends.com v partnerské škole v městě Larissa v Řecku. Studenti se seznámili s řeckou mytologií a místními legendami, navštívili místa, kde se některé legendy odehrávají a ve smíšených mezinárodních skupinách vytvořili digitální storytellingové produkty založené na řeckých legendách.

Webinář "Digital Storytelling"

Vydáno:

 | 

Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická

Webináře na téma digitální storytelling, vedeného PhD Zisoulou Goutsioukosta z Aristotelovy univerzity v Soluni (Thessaloniki, Řecko), se zúčastnilo 30 učitelů ze všech zúčastněných škol a několik hostů ze Španělska.

Přílohy

 Webinar_Poster_06.09.2022.pdf [420 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Legends.com
Projekty
Celý článek...

Virtuální prohlídka