Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Po
 163

Nejnovější články

PROJEKTOVÝ TÝDEN – NĚMČINA – VÝSLEDKY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
7 fotografií

Výsledkem projektového týdne organizovaného předmětovou komisí německého jazyka není jediná prezentace. Tématem soužití Čechů, Němců a Židů v předválečném Brně se zabývala celá skupina 15ti studentů a studentek. Ať už dvojice nebo jednotlivci se pak mohli ponořit do tématu obecně, nebo se soustředit na určitý aspekt doby, či zvolit formu prezentace, která jim vyhovovala nejvíce. Některé úsilí bohužel ztroskotalo po technické stránce, ale na několik produktů se můžete podívat sami. Postavení žen, Židovské Brno dnes, či srovnání míst spjatých s mnohonárodnostním Brnem před válkou a dnes jsou témata přiložených prezentací. Na smyšleném příběhu Brňanky německé národnosti nám tehdejší dobu poeticky přiblížila Michaela Macháčková a po osudu brněnských ulic se vypravila Martina Pokorná. Výsledek jejich práce si můžete zatím stále ještě prohlédnout na nástěnce u auly a naproti učebně číslo 164, nebo na několika málo přiložených fotografiích.

PROJEKTOVÝ TÝDEN – NĚMČINA - drobné změny v programu!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Prosím všechny, kteří se budou účastnit projektového týdne organizovaného předmětovou komisí němčiny, aby si pozorně přečetli program a dostavili se v pondělí 8. 10. v 8:15 k Moravské zemské knihovně, v níž budeme začínat. 

Program je na nástěnce u auly a v příloze.

Historická cyklojízda – 100 let Republiky – již tuto středu!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Připomeňme si založení Československé republiky, její turbulentní vývoj a CYKLIcké opakování některý procesů – nabývání a opětovné ztrácení svobody…

Historické velocipédy, kostýmy a trocha historie, samozřejmě v širokém kontextu.

KDY: 26. 9. 2018, 13:00
ZAČÁTEK: před školou
UKONČENÍ: cca 16:00 na zastávce MHD Svratecká. 
TRASA: nenáročná, v délce cca 10 km, převážně po cyklostezkách
PŘIHLÁŠKY: je nutné se přihlásit u prof. Hrochové (163) a nebo u prof. Kirchnera (233) a donést návratku (Souhlas zákonných zástupců s účastí – viz níže) podepsanou rodiči
URČENO POUZE PRO VYŠŠÍ GYMNÁZIUM – děkujeme za pochopení
KONÁ SE ZA KAŽDÉHO POČASÍ

ÖSD – Rakouský jazykový diplom

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Prosím všechny zájemce o jazykový certifikát, aby se přihlásili nejpozději do 5. 11. 2018 prof. Hrochové v kabinetě číslo 163. Údaje nutné k přihlášení jsou v přiloženém souboru. Není nutné odevzdávat osobně, můžete zaslat mailem. 

Vítězný pobyt ve Stuttgartu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Dne 14. 6. 2018 se naše tříčlenná skupina složená z Daniely Bártkové, Sáry Koumalové a Václava Škardy, vydala do německého města Stuttgart, kde na nás čekalo nejen skvělé ubytování a strava, ale také i skvělý program. Nejprve jsme tedy v pátek vyrazili na předávání diplomů a cen, následně zašli do restaurace na oběd a později jsme si šli prohlédnout krásy města nejprve z Fernsehturm a následně turistickým autobusem. Další dva dny jsme měli volné, a tak jsme se rozhodli, že navštívíme místní Mercedes museum, Planetárium a Zoo. Bohužel čas plynul dosti rychle, a tak už byl nejvyšší čas na odjezd na vlakové nádraží a zpět domů. Nikomu z nás se ze Stuttgartu nechtělo, ale neměli jsme na výběr. Moc jsme si to tam všichni užili a doufáme, že si to příští rok zopakujeme. 

Zařazeno v kategoriích:

Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Žáci
Celý článek...

MELK - STUDIUM JAKO HYPERMARKET

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Studijní pobyt v zahraničí je jako hypermarket – nabízí velmi mnoho, takřka od každého něco a je jen na nakupujícím, co si z něj odnese. Ovšem je tu několik drobných rozdílů, které jej činí mnohem prospěšnějším a záživnějším, než je pouhý týdenní nákup v nejbližším velkoobchodě. Tam je zisk podmíněn tím, že u pokladny za každý kousek hezky zaplatíme, studijní pobyt ale vyžaduje jinou cenu za své zboží. K nabytí nových zkušeností, poznatků a získání nových kamarádů, k rozšiřování obzorů, k tomu stačí pouze chtít. Touha a malinko odvahy jít do neznáma jsou zde měnou. A to za to přece stojí! Máte možnost získat něco mnohem vzácnějšího a trvanlivějšího, než je zboží z obchodu, nenajdete zde žádné „spotřebujte do: viz dno obalu,“ nabyté zkušenosti vás budou provázet celý život a nikdo vám je již nevezme.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Úvahy, bilance, vzpomínky
Celý článek...

Gefällt mir!!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

6 fotografií

Horst byl v IKEA, kvinta A, alespoň její část na pódiu. Das gefällt mir! Vám také? Jestli ano, dejte pod článek svůj lajk. Komu se to podaří, už nemusí do školy, protože hacknul stránky a pravděpodobně se bude živit něčím úplně jiným.

I o tom byla píseň, kterou jsme nacvičili a předvedli na Dni menšin Jihomoravského kraje v Lužánkách. vše ve spolupráci s Německým kulturním centrem v Brně!

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Učitelé
Úspěchy
Tvorba
Žáci
Celý článek...

Žurnalistický workshop v rámci festivalu MEETING BRNO 2018

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Zajímáte se o svět kolem Vás? Píšete do novin? Nikdy jste nepsali a chcete to zkusit? Chcete se setkat s vrstevníky z Německa a Rakouska? Vést rozhovory s pamětníky Pochodu smrti z roku 1945? Pak je toto nabídka právě pro Vás. 

V rámci festivalu MEETING BRNO jsme dostali možnost účastnit se žurnalistického workshopu. Více informací k průběhu a časový rozvrh nejdete v příloze.

Léto AUF DEUTSCH!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Rádi poznáváte nové lidi? Rádi se rozvíjíte? Rádi němčinu?

Pojeďte strávit pár dní v létě k přehradě Orlík, kde se letos již po páte koná mezinárodní Camp pro mládež, která se ráda zabývá němčinou
a zajímavými aktuálními tématy.

Por koho je camp určen? 

Pro Vás, je-li Vám 14 - 17 let. Pro Vás, máte-li základní jazykovou vybavenost (A2 - komunikačním jazykem campu je němčina)

KONVERZACE V NJ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Milé studentky a milí studenti,

příští školní rok se s naším rodilým mluvčím můžete ponořit do hloubky německého jazyka. VY, třetí ročníky a septimy i VY, čtvrté ročníky a oktávy. 

Virtuální prohlídka