Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Út
 163

Nejnovější články

Stuttgart 2016 PROGRAM!!!!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

PROSÍM NEZAPOMEŇTE SI PŘIJÍT UBYTOVAT SVÉHO HOSTA. 18. října 2016 18:36 PŘIJEDE NA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ návštěva ze Stuttgartu.

 

Dovoluji si oznámit nejnovější informace o příjezdu hostů z naší partnerské školy ve Stuttgartu. 11 studentek a studentů v doprovodu svých dvou vyučujících dorazí 18. října 2016 18:36 na Hlavní nádraží v Brně. Odjezd je naplánován na 24. 10. 2016 9:24 z téhož místa. 

Přílohy

 PROGRAM [17 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Po stopách ... – Projektový týden ZSV + němčina

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
5 fotografií

Tématem našeho projektového týdne bylo získat nové informace o životě národnostních menšin v Brně.  První den, tedy v pondělí, jsme se účastnili workshopu s paní z občanského sdružení Antikomplex a diskutovali jsme o příčinách odsunu Němců po druhé světové válce. V úterý a ve středu na nás čekal cyklistický výlet do Jihomoravského pohraničí, ve kterém jsme se vydali po stopách oněch odsunutých Němců. Výletu bohužel nepřálo počasí.  Program se tedy upravil podle potřeby a místo jízdních kol se více využila vlaková doprava.  V úterý ráno jsme tedy dojeli vlakem do Valtic, kde jsme se zúčastnili prohlídky Muzea železné opony. Po krátké projížďce na kole jsme pokračovali opět vlakem do Hrušovan nad Jevišovkou a zde přečkali deštivé počasí v restauraci na obědě. Po obědě nám počasí přece jen dovolilo nasednout na kola. Naším cílem byla stálá výstava v rakouském městě Laa an der Thaya, která připomínala podmínky, ve kterých tehdejší odsunutí Němci na rakouském území hospodařili. Po výstavě jsme se jeli ubytovat do Pravic. Ráno jsme se vydali na cestu zpět do Brna. I navzdory počasí jsme se s předstihem dostali do Bohutic a chytli vlak do Brna. Ve čtvrtek jsme procházeli židovskou čtvrť Brna. Po prohlídce zajímavých budov jsme šli do židovské obce kde jsme měli přednášku o židovské kuchyni a dali si oběd. Po obědě jsme dojeli na židovský hřbitov a seznámili jsme se se způsobem jak židé pohřbívají  mrtvé.

Projektový týden ZSV + němčina

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Zde prosím program našeho společného týdne na ZSV a němčině a možná trochu i na tělesné výchově, ačkoliv technika jízdy na kole nebude předmětem. 

Na cyklistický výlet po stopách mnohonárodnostního soužití na Jižní Moravě se vydáte v doprovodu prof. Hrochové, Kirchnera a Pavla Kubíčka. Přenocujeme v bývalé zemědělské usedlosti v Pravicích.

POUŤ SMÍŘENÍ - výsledek workshopu!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
6 fotografií

Ke smíření a odpuštění někdy vede dlouhá cesta. Ta brněnská trvala sedmdesát let a třicetdva kilometrů.

Již po desáté jsme si mohli připomenout tragické události druhé světové války v jejichž důsledku bylo z Brna násilně vysídleno na dvacet tisíc občanů německé národnosti. Teprve v loňském roce brněnská radnice vyjádřila oficiálně lítost nad těmito událostmi v Deklaraci smíření a společné budoucnosti. Letos se u této příležitosti konal festival Meeting Brno s podtitulem Ztracené / nalezené domovy, který spojil vzpomínku s událostmi velmi aktuálními. Jeho součástí byl i žurnalistický workshop, jehož se zúčastnily i tři naše studentky. Markéta Korgerová z 1.C, Tereza Vesselá a Eliška Nemčoková z 2.A, které v průběhu Pouti vedly rozhovory s účastníky a účastnicemi a také jednou z posledních pamětnic pochodu. Výsledkem jejich velmi intenzivní víkendové práce jsou česko – německé noviny, které přikládáme.

Let´s KOCH!!! Kochshow Kvarty A

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Od února do června se plynule s běžnou výukou v jedné ze skupin KA vařilo, peklo, ale také seznamovalo se a více, či méně komunikovalo! Studentky a studenti se zapojili do projektu, v němž využili portálu E-twinning pro spolupráci s polskou školou. Projekt byl oceněn 4. místem v soutěži pro nejlepší/ho učitele/učitelku němčiny 2016. Podívejte se, jak to všechno probíhalo a dopadlo! 

Soutěž pro žáky "Deutsch lernen attraktiv"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 


Je to už několikaletá tradice, že každý rok v červnu jedou 2 až 4 studenti našeho gymnázia na čtyřdenní, bezplatný pobyt do Suttgartu. Tato akce vznikla ze spolupráce se společností Ackermann - Gemeinde, což je katolická organizace usilující o dobré německo-české sousedské vztahy a o popularizaci němčiny u nás. Zájezd je odměna našim studentům za jejich výborné výsledky v německém jazyce a za vypracování projektu na dané téma. V tomto šk. roce ji získali Michael Beneš ze Sx A a Jiří Gardoň ze 3. C. Projekt M. Beneše byl německou stranou ohodnocen tak vysoce, že byl Michal vyzván, aby přečetl svou práci při oficiálním přijetí na štutgartské radnici. Všichni účastníci byli s pobytem velmi spokojeni. Během procházky městem viděli významná místa a památky, navštívili televizní věž a Muzeum Porsche. Při tom měli samozřejmě příležitost využít své znalosti němčiny. Tato soutěž bude s největší pravděpodobností vypsána i v příštím šk. roce. Je to výzva a dobrá příležitost pro studenty příštích septim, sext a třetích ročníků.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Úspěchy
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

Slam Poetry auf Deutsch

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
12 fotografií

16. a 17. června proběhl na BIGY a na gymnáziu Křenová workshop Slam poetry.  Díky Goethe institutu, který zprostředkoval kontakt se skutečný průkopníkem německé Slam poesie Timem Brunke, se učitelky a učitelé, stejně jako studentky a studenti pustily do své vlastní tvorby, hráli si se slovy, byli vtipní, angažovaní, vážní i poetičtí. 

Nur für dich die Welt retten

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
8 fotografií

V rámci partnerství města Brna a rakouského St. Pöltenu, proběhla v Knihovně Jiřího Mahena výstava dětských prací, jejíž vernisáž obohatili svým zpěvem i studentky a studenti kvinty A. Sklidili nadšený aplaus nejen dětí, ale i delegace ze St. Pöltenu v čele s jeho starostou. Děkujeme za skvělou reprezentaci!

projektový týden němčina - ZSV

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

PO STOPÁCH ČESKO-NĚMECKO-ŽIDOVSKÉHO SOUŽITÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

Vydejte se s námi na dvoudenní cykloputování po stopách bývalého německého osídlení na Jižní Moravě do okolí Pravic. Jak vypadají dnes kdysi pestré vesnice, co zbylo ze zámků
a hřbitovů? Popovídejte si s pamětníky přímo tam, kde se kdysi střetávalo několik kultur.

ČERSTVÉ ZPRÁVY Z MELKU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
8 fotografií

Přinášíme čerstvé zprávy z pobytu Vašich spolužaček Sáry, Sylvy a Terezie:

Co škola, baví? Nebo už ti přijdou ty proseděné dny ve škole příliš dlouhé, stejné a uvítal bys nějakou změnu? Toužil jsi celý svůj život po něčem nevídaném a vzrušujícím? Říkají ti něco slovíčka: „Grüß Gott, keine Ahnung, könnt ihr bitte langsamer sprechen?“

Virtuální prohlídka