Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Filip Kirchner
učitel
Předseda předmětové komise Základy společenských věd
SvsnNVOVSVSHUCZSV
 Po
 233

Nejnovější články

Srdíčkové dny na Bigy – sbírka na pomoc dětem

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 

Příští týden bude na naší škole probíhat tradiční sbírka na pomoc nemocným dětem, tzv. Srdíčkové dny. Organizačně ji bude zajišťovat třída 3. B. Sbírka bude probíhat v pondělí, úterý a středu, tedy od 17. do 19. září, vždy o velké přestávce ve vestibulu školy, kde bude umístěn prodejní stánek. Zde bude možné nakoupit drobné předměty (klíčenky, záložky) v ceně od 30 do 35 Kč. Prodejce z řad studentů  můžete také potkat o velké přestávce na chodbách školy. Dárkové předměty lze také zakoupit v mateřské škole na Bigy.

XX. Akademické triduum

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 

Příští týden se na naší škole uskuteční tradiční akce - akademické triduum (19. 2 - 22.2). Letos to bude už dvacátý ročník, proto jsme se rozhodli triduum trochu rozšířit:

  • jedna přednáška bude určena i pro 1. roč. a kvinty a jedna pro        4. ročníky a oktávy (ta bude netradičně ve čtvrtek, ostatní budou mít triduum klasicky jen tři dny od pondělí do středy)
  • letos je také větší zapojení studentů a studentek do přednášek v rámci odpoledních studentských bloků

Maraton psaní dopisů 2017 na Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Ve čtvrtek uspořádáme na Bigy tradiční podpisovou akci – Maraton psaní dopisů.  O přestávkách na druhém podlaží bude zřízen info stánek, u kterého můžete podepsat dopisy určené na podporu nespravedlivě stíhaných politických vězňů v různých státech světa.

Více o samotné akci a konkrétních případech lidí, kterým chceme pomoci, se dozvíš zde: https://www.amnesty.cz/maraton/

Studentské prezidentské volby

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 
video
  • Mají studenti stejný názor na směřování ČR jako zbytek obyvatel?
  • Těší se takové oblibě pan prezident Zeman i u studentstva?
  • Předznamenají Studentské prezidentské volby úspěch nějakého kandidáta podobně jako to bylo u Studentských voleb do PS s Piráty?

Aktivní, zodpovědné a seběvědomé občanství budoucích prvovoličů

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku

Studentský parlament zve všechny septimy, oktávy, třeťáky a čtvrťáky na přednášku s názvem Aktivní, zodpovědné a seběvědomé občanství budoucích prvovoličů. 


Přijďte si poslechnout zajímavou přednášku, kterou si pro vás připravil doc. PhDr. Stanislav Balík, Ph.D.

Projektový týden – sexty a druhé ročníky - ZSV

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 
3 fotografie

Projektový týden pro druhé ročníky a sexty v rámci ZSV budeme organizovat ve spolupráci s organizací My Street Films.

Cena:  500,- Kč

Vzdělávací projekt „My Street Films na školách“ nabízí  workshop  jehož cílem je rozšířit povědomí o různých filmových žánrech, zkusit si natočit svůj vlastní film a tento film i na internetu propagovat. Program by měl být pro mládež atraktivní, proto je třeba zabývat se tématy, které jsou jim blízké a formou, která je jim sympatická. Z tohoto důvodu je projekt na konkrétní škole vždy veden zkušeným filmovým tvůrcem a tematickým okruhem námětů studentů je "My Street", tedy místa, které jsou studentům blízké a které jsou pro ně v tomto období nejdůležitější. Teoretické lekce by se měly skládat z ukázek a praktických poznámek z natáčení.

XIX. Akademické triduum

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 

13. – 15. 2. 2017 se na Bigy uskuteční XIX. Akademické triduum, které je určeno pro druhé a třetí ročníky vyššího gymnázia (2. a 3. ročníky, sexty a septimy).

  • Na jednotlivé přednášky je třeba se zaregistrovat v příslušných seznamech, které budou k dispozici  na nástěnce před aulou (od 6. 2. 2017). Najdete zde také anotace (stručné obsahy jednotlivých přednášek) a další aktuální informace o AT.
  • Dále žádáme pokladníky příslušných tříd, aby vybrali 50 Kč za osobu a obnos odevzdali do 10.2. na sekretariátu školy. Informace o AT také můžete získat od vašich třídních učitelů nebo profesorů ZSV. 
  • Výuka: vyučovat se bude 0. – 1. a 7. – 10. vyučovací hodina; 2. – 5. hodinu budou probíhat přednášky (svačiny o velké přestávce budou zrušeny), 6. vyučovací hodina bude určena na oběd. Bližší podrobnosti – viz suplování na příslušné dny.

Projektové týdny – prezentace

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku

Tento pátek (14. 10.) od 1. do 4. vyučovací hodiny proběhne v aule prezentace projektových týdnů. Akce se zúčastní druhé ročníky a sexty. V rámci jednotlivých projektových skupin si připravte prezentaci v délce 20 minut, ve které shrnete podstatné informace z průběhu projektového týdne.  Prezentaci (nejlépe v powerpointu), obrázky a videa si přineste na flashdisku. 

Studentské volby 2016 – výsledky

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 
3 fotografie
2 videa

Výsledky studentkých voleb na Biskupském gymnáziu najdete ZDE.


Studentské volby jsou součástí vzdělávacího programu Jeden svět na školách (projekt organizace Člověk v tísni), zaměřeného na podporu aktivní účasti mladých lidí v občanské společnosti. Volby se uskuteční na gymnáziích, středních odborných školách a středních odborných učilištích, keré se zapojili do projektu.

Poděkování za vzornou reprezentaci školy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 

Biskupské gymnázium Brno dosahuje dalšího velkého úspěchu – tentokrát na sportovním poli – díky paní profesorce Hrochové. V sutěži Do práce na kole byla občanským družením Auto-mat oceněna za vzorné dojíždění do školy a získala první cenu – nové stylové jízdní kolo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme!

Virtuální prohlídka