Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Jitka Piskačová
učitelka
Třídní učitelka OKB. 
CMASefnMATFYZPCVVKFSemnSEFSEM
 Čt
 337

Nejnovější články

Bigy má tři úspěšné řešitele z Ústředního kola fyzikální olympiády v kategorii A

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

5 fotografií

Ve dnech 6. - 9. 3. 2023 se na gymnáziu Cheb konalo Ústřední kolo Fyzikální olympiády kategorie A, kterého se zúčastnila 50 nejlepších úspěšných řešitelů z krajských kol. Z brněnských škol postoupilo celkem 8 studentů, z toho Bigy mělo v soutěži 3 studenty.

Jiří Kohl na mezinárodních olympiádách

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

2 fotografie


Předmětové olympiády, ve kterých studenti na střední škole soutěží mají i svá mezinárodní kola. Na každé mezinárodní olympiádě typicky každou zemi reprezentuje 5 studentů, kteří soutěží samostatně (není to týmová soutěž). V Česku probíhá výběr na mezinárodní olympiády obvykle na základě celostátního kola a případně výběrového soustředění, na které je pozváno kolem 10 nejlepších řešitelů celostátního kola. Tímto způsobem si náš loňský absolvent Jiří Kohl zajistil účast na hned dvou mezinárodních olympiádách: Mezinárodní fyzikální olympiádě (IPhO) a Mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice (IOAA).

matematická soutěž Náboj

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku

V pátek 18.3. 2022 se konala on-line matematická týmová soutěž Náboj. Této soutěže se zúčastnily tři týmy studentů z našeho gymnázia, z toho dva v kategorii Senioři a jeden dívčí tým v kategorii Junioři.

 

 

Virtuální prohlídka