Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
PhDr. Yveta Reiterová
učitelka
Třídní učitelka 2.C. 
BIOSebnPCVSEB
 Čt
 333

Nejnovější články

Nová nabídka k SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 

Studenti,můžete se účastnit.

1) nabídka workshopů z Moravské zemské knihovny pod názvem Fakescape - učíme hrou o mediální gramotnosti a kritickém myšlení.
Zájemci mohou využít možnosti na samotných školách, nebo v MZK v Brně. Od školy je potřeba znát vyučujícího a třídu, která by přišla do MZK, nebo se pošlou lektoři Fakescapu přímo do školy. Aktivita Fakescape probíhá formou workshopu a je určena pro SŠ i ZŠ.

2) AstroPi hackathon Brno – Naprogramuj mikropočítače na oběžné dráze.  

24.11.2023 15+ - 25.11.2023 15 hod, Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno, Lerchova 63

Baví tě vesmír, věda a nebojíš se zkusit i programování?

Tak vezmi svoje kamarády a kamarádky a propojte všechna tato odvětví na akci AstroPi Hackathon, kde začnete svou cestu ke hvězdám! Akce je pro 2 – 6 členné týmy od 12 do 19 let.  Na 24 hodinový týmový hackathon  se můžete registrovat do 20. 11. 2023.  Vše je pro účastníky ZDARMA.   AstroPi Hackathon je soutěž organizovaná k mezinárodní soutěži AstroPi Challenge, kterou každý rok vyhlašuje Evropská kosmická agentura. Soutěž organizuje v Brně skupina studentů Cyrilometodějského gymnázia. https://astropi-hackathon.org/

Yveta Reiterová za komisi biologii

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

Informace k SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

Informace pro studenty o aktivitách v rámci SOČ

JCMM - T exkurze podzim 2023

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

Studenti byla spuštěna registrace T - exkurzí . Studenti  z vyššího gymnazia se mohou těšit celkem na  14 témat.

Registrace běží do 8. listopadu 2023.  Můžete se  dozvědět spoustu nových  informací z biologie i dalších přírodovědných oborů. Neváhejte a přihlaste se co nejdříve. Přihlášení na  web: www.jcmm.cz

Yveta Reiterová

workshopy pro SOČkaře

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

Studenti, kteří píší práci SOČ mají možnosti účasti na workshopech:

Vyhledávání v odborné literatuře termín konání 9. 11. 2023, studenti se mohou hlásit do 8. 11. 2023 

 Základy citování a citací termín konání 22. 11. 2023, studenti se mohou hlásit do 21. 11. 2023

Neváhejte se přihlásit, počet míst je omezen.

Těšíme se na vás v Moravské zemské knihovně, Kounicova 65a, Brno.

V tomto směru bych také ráda rozšířila informaci pro učitele škol o nové citační normě ČSN ISO 690 viz níže:

dovolujeme si Vás upozornit na skutečnost, že 1. 12. 2022 nabyla účinnosti nová citační norma ČSN ISO 690, která byla vydána v listopadu loňského roku.

Výklad této normy je k dispozici zdarma ke stažení zde:

https://www.citace.com/Vyklad-CSN-ISO-690-2022.pdf

Norma je k dispozici k prostudování v databázi ČSN online např. v Moravské zemské knihovně v  Brně ve studovně přírodních a technických věd v 6. patře. Přístup k normám je možný pouze uživatelům s platnou čtenářskou legitimací MZK.

MZK pořádá pro veřejnost ve středu 15. listopadu 2023 v 16.30 bezplatné online školení, které zohledňuje požadavky ČSN ISO 690:2022. Pozvánku a registrační formulář najdete zde:

https://www.mzk.cz/sluzby/akce/online-jak-citovat-podle-csn-iso-6902022

Lze si domluvit bezplatné prezenční školení v budově MZK pro žáky. Kontakt: Martina Machátová, tel.: 541 646 170, e-mail: Martina.Machatova@mzk.cz.O školení pro žáky či pedagogy lze požádat rovněž pracovníky portálu Citace.com (placená služba):

https://www.citace.com/kurzy-pro-knihovniky

Reiterová Yveta

Pozvánka na listopadový seminář SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

Studenti, máte možnost se účastnit semináře, který se koná od středy 1. listopadu do pátku 3. listopadu 2023.

Seminář j určen výhradně studujícím, bohužel nemůže přijímat pedagogy. Tematicky se orientuje na začátečníky, kterým vysvětlí co je to SOČ, poradí s výběrem tématu, pomůže s přípravou prezentace nebo zbavením se trémy.

Účast na semináři je zdarma včetně ubytování a stravování. Účastníci si hradí jen cestu do Brna a z Brna .

Reiterová Yveta

Přihlašování probíhá na tomto odkazu: http://snptm.cz/event/seminar-listopad-2023/

EUROPA SECURA

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Studenti,zasílám Vám možnost  zapojit se do soutěže Europa Secura-  týmová humanitní soutěž, bezpečnostní studia. 

Více o soutěži najdete na  https://www.europasecura.cz/.Soutěž je vhodná pro studenty,které zajímá  historie,právo,zeměpis, Evropská unie, bezpečnostní problematika,politologie. Soutěž je garantována a podpořena  Ministerstvem zahraničí ČR, Ministerstvem obrany ČR a Úřadem vlády ČR.  Můžete se zaregistrovat.

LINGUA ANATOMICA

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Vážení studenti,předem vás všechny vítám v novém školním roce . Ráda bych vám nabídla možnost účastnit se aktivity pořádané Lékařskou fakultou MU Lingua Anatomica určené pro studenty jako přípravka na prvák MED MUNI. Vhodné  pro maturitní ročníky.

Odkaz na kurz najdete zde

Ekologicko-přírodovědný kurz prvních ročníků

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku
video

Pro studenty 1. ročníků byl připraven v rámci ŠVP přírodovědný kurz v přírodě.  Konal se  19.-21.6.2023 v Jedovnicích. V rámci praktické výuky v přírodě  se naučili určovat pomocí klíčů nižší i vyšší rostliny a také různé druhy živočichů. Botaniku vedla zkušená lektorka Svatava Kubešová z MZM. Studenti také navštívili arboretum ve Křtinách, kde  je celkem asi 800 dřevin, z nichž některé jsou velmi vzácné. Velmi se jim tam líbilo. Také byli seznámeni s praktickými poznatky ze zoologie, např. s hydrobiologií. Lovili a určovali vodní druhy různých živočichů - např. stadia pulců, larvy vodního hmyzu atd.  Poznávali i suchozemské živočichy, naučili se chytat ptáky do sítí, určovat a pozorovat ptáky dalekohledem. V zoologii se jim věnoval náš bývalý student Kryštof Horák, nyní doktorand na biologii MU v Brně. Studenti hodnotili kurz velmi kladně. 

Celostátní kolo SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

Naše studentka  Jana Dokulilová z 3. C se účastnila celostátního kola SOČ v Plzni. Umístila se na krásném 4. místě z 16 účastníků a byla vybrána do širší nominace na zahraniční soutěž. Práce Jany byla označena mezi čtyřmi pracemi za excelentní.

Talentová akademie pro nadané středoškoláky

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Středoškoláci, které baví přírodovědné obory, nemusí se svým výzkumem čekat až na univerzitu. Talentovka jim otevírá dveře do světa vědy už teď. Stačí se přihlásit, úspěšně absolvovat první online kolo a zařadit se mezi dvanáctku studentů, kteří se zúčastní zářijového finále. Letos se studenti spolu s vědci zaměří na aplikace laserů v kosmickém výzkumu. Registrace budou otevřeny až do 23. 6. 2023 na webu www.talentovka.cz. Mezi studenty nehledáme jen budoucí laserové fyziky, ale i chemiky, programátory, konstruktéry a všechny, které baví svět přírodních věd a špičkových technologií. Finalisté si vyzkouší týmovou práci v profesionálních vědeckých laboratořích. Mají tak možnost využít hi-tech vybavení a přístroje výzkumné infrastruktury. Nejlepším studentům následně nabízíme odborné stáže a motivujeme je ke kariéře ve vědě a technických oborech

Přílohy

 TZ_TA2023_(1).pdf [1 MB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

Virtuální prohlídka