Latina – volitelné předměty 2020/2021
Vydáno:
|Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel

Vydáno:
|Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel
Vydáno:
|Autor: Mgr. Jakub Zatloukal
Nepovinně volitelný seminář pro oktávy a 4. ročníky.
Seminář 2 hodiny týdně, praktická a teoretická výuka.
O čem se budeme učit - dějiny olympijských her
- první pomoc
- člověk - biologie, fyziologie
- pravidla jednotlivých sportů
- didaktika a zvládnutí základů jednotlivých sportů
- biomechanika
Seminární práce – téma zadáme, odevzdat do konce března, k nahlédnutí u maturity.
Tělesná zdatnost – splnit limity, ty budou nasazeny podle přijímacích zkoušek a požadavků v 1. ročníku VŠ se zaměřením na tělocvik, sport a fyzioterapii.
Vyučující - Zatloukal, Punčochářová
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Renata Fojtů
PŘEDMĚT JE: povinně volitelný, předmět si můžete zvolit i jako nepovinný
URČENÍ: pro septimy, oktávy, 3. a 4. ročníky
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Jitka Piskačová
Česká společnost SAB Aerospace, která se věnuje vývoji, testování i montáži součástek a konstrukcí pro vesmírný průmysl, zorganizovala spolu s dalšími institucemi v rámci Brno Space Days soutěž pro studenty středních škol. Soutěž SAB SPACE CHALLENGE pro 2 - 5 členné týmy prověřuje zručnost, kreativitu a vědomosti z kosmonautiky, astronomie, kosmologie a astrofyziky.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová
Volitelné předměty z biologie pro školní rok 2019-20 nabízíme tyto:
BIO: biologie - součást přírodovědného bloku, určena pro budoucí OKA, OKB a 4.A a B
Předmět je volitelný povinně, vyučován 2 hodiny týdně
Vydáno:
|Autorka: Jana Kozlíčková
Jarní prázdniny v Opatově
Ve dnech 9. až 16. února 2019 prožilo na faře v Opatově své jarní prázdniny 30 dětí. Tentokrát se děj celotáborové hry odehrával v horách Altaje. Děti uvěznil sníh a led v nepřístupné Pardálí soutěsce, kde museli přežít. Znamenalo to hledat po lese potravu, vykřesat oheň, nebo upéct syrové maso na ohni. Všichni si užili i sněhových radovánek, když například stavěli ze sněhu co nejvyšší věže. Někteří museli dokonce použít žebřík. Všichni nakonec přežili (a vzhledem k věku nejmladších to nebylo snadné)a ve zdraví se vrátili do svých domovů. Díky všem, kteří nám pomáhali přežít!
Vydáno:
|Autor: Mgr. Petr Koutný
V příštím školním roce nabízíme pro 3. a 4. ročníky, septimy a oktávy volitelnou konverzaci v němčině. Bližší informace najdete v příloze.
Vydáno:
|Autorka: PaedDr. Simoneta Dembická
Volitelné předměty pro školní rok 2019/20
NÁZEV PŘEDMĚTU : Konverzace ve španělštině
URČENO PRO ROČNÍK: kvarty, kvinty, sexty, septimy, 2. + 3. ročník
PŘEDMĚT JE: volitelný ( pro septimy a 3. roč., rozsah 2 hodiny týdně) nebo nepovinný (pro kvarty, kvinty, sexty a 2. roč.) Studenti kvart a kvint si volí Konverzaci ve španělštině jako nepovinný předmět v rozsahu 1 hodiny týdně, studenti sext a druhých ročníků v rozsahu 2 hodin týdně.
Vydáno:
|Autorka: Jana Kozlíčková
Pořádně to okotlíme!
Opatovská fara potřebuje mnoho nemalých investic. Za ta léta fungování by si je rozhodně zasloužila. A zrovna tak všichni, kteří na faru jezdí. Žel finančních prostředků není mnoho, a tak nezbývá než postupovat krok za krokem. Jedním takovým veledůležitém krokem byla výměna topného kotle v září loňského roku. Starý kotel, zevnitř již značně vyhořelý mohl kdykoli přestat fungovat, což by například nyní v topné sezoně bylo opravdu prekérní. Vedle kotle byl pořízen také nový bojler pro ohřev vody plus další nutné příslušenství, a nově byl rovněž vyvložkován komín. Celá investice by měla ušetřit odhadem 40 % stávajících nákladů za topení. Teplo, které se dříve ztrácelo do komína, nyní z podstatné části poslouží právě k ohřevu vody. Doufáme, že vše bude fungovat, jak má, a že nový kotel přispěje ke zkvalitnění zázemí fary, aby tak i nadále mohla dobře sloužit svým návštěvníkům.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Martina Tinková
ŠKOLNÍ KOLO KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE VE FRANCOUZŠTINĚ
V průběhu měsíce února se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže. Soutěž se skládá ze dvou částí: poslech a porozumění, ústní část - jeu de role (dialog s rodilým mluvčím) a popis obrázku. Studenti musí prokázat dovednosti ve všech kompetencích, aby mohli v soutěži uspět. Nejúspěšnější postupují do krajského kola, které se uskuteční dne 2.4. 2019 na francouzské alianci v Brně. Vítězové v krajském kole se budou moci zúčastnit celostátního kola, které se bude konat v Praze dne 14.5. 2019. Na ty nejlepší čeká odměna v podobě 14ti denního zájezdu do Francie. Budeme držet palce.