Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Miroslava Ševčíková
učitelka
Třídní učitelka SXB. 
LISCJLLICSCJLKFJKfjnFRJ
 St
 169

Nejnovější články

Tvůrčí psaní s Bernardem Friotem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

 – 
12 fotografií

V úterý 19. března k nám na Bigy zavítal francouzský spisovatel pro děti a mládež Bernard Friot, který pro studenty sexty A připravil minidílnu tvůrčího psaní.

Kvůli sněhové kalamitě sice nepřijel v pondělí večer, ale až v úterních časných ranních hodinách, ale odpoledne už na něm únava nebyla vůbec vidět...

Frankofonie 2013

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

2 fotografie

Ve středu 20. března se na Ministerstvu zahraničních věcí vyhlašovaly výsledky soutěže Frankofonie 2013. Z úctyhodného množství účastníků (406 z celé ČR) bylo nominováno 15 kandidátů. Mezi nimi i Zdeněk Lengál ze 3. C.

V soutěži zvítězil a svou výhru obdžel přímo z rukou francouzského velvyslance, pana Pierra Lévyho. Srdečně mu blahopřejeme a doufáme, že si v létě pořádně užije svou výhru: deset dnů v Paříži.

Den Frankofonie

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

Ve středu 20. března se o velké přestávce určitě zastavte ve druhém patře!!!

Proč? Protože francouzštináři ze sexty A tam pro vás budou mít připravené lahodné sladké i slané a nádherné sluchové zážitky!

Proč? Protože to je náš způsob, jak oslavit Den Frankofonie!

100% DELF

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

Titulní obrázek článku

I letos se všem našim studentům podařilo složit zkoušky DELF!

Od úterý 22. února si mohou šťastní absolventi vyzvednout svá potvrzení o úspěšném složení zkoušky u G. Artuse. Na opravdové diplomy si ale budou muset ještě pár týdnů počkat.

Blahopřejeme!!!

Románské jazyky v ZOO kontinentů

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

11 fotografií

V úterý 19. června se studenti kvinty A v doprovodu Simonety Dembické a Mirky Ševčíkové vydali do zlínské zoo. Jejich hlavním úkolem nebylo, jak by se na první pohled mohlo zdát, bojovat proti úžehu a úpalu či přátelit se s lemury. Rozdělili se do skupinek, jejichž hlavním úkolem bylo zjistit co nejvíce zajímavých informací o zvířecích rekordmanech jednotlivých kontinentů. A aby toho nebylo málo, a protože šlo o exkurzi jazykářskou, jejich druhým úkolem bylo získané informace přeložit do francouzštniny či španělštiny. Po dvou hodinách perné práce a drobném odpočinku ve stínu pak následovala francouzsky / španělsky komentovaná prohlídka celé zoo.

Scrabble Bigy 2012 - vítězem se stává...

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

7 fotografií

Již první ročník scrabblové soutěže lze považovat za velmi úspěšný, protože přilákal nejen soutěžící, ale i diváky!!!

A přestože ve francouzské učebně, kde se o titul scrabblového šampiona bojovalo, panovala velmi přátelská atmosféra, boj byl velmi tvrdý a o vítězství rozhodla až poslední kola. Těžko ovšem posoudit, zda šlo skutečně o soutěž dvojic, protože mnozí soutěžící svého partnera během dopoledne opouštěli, aby si odskočili tu něco hodit, tu někam doběhnout, tu si skočit...

21. červen = svátek hudby

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

21. červen je ve Francii už třicet let nejen prvním letním dnem, ale také svátkem hudby. Profesionální i amatérské hudebníky si můžete poslechnout téměř všude, na ulicích, v parcích, na zahrádkách barů a restaurací... Letos se k této tradici přidá i Bigy... Přijďte si o velké přestávce poslechnout francouzštináře a do B5! Těší sa na hojné a nadšené publikum...

Diplomy za DELF

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

Titulní obrázek článku

Diplomy pro všechny,  kteří úspěšně složili mezinárodní zkoušku DELF jsou KONEČNĚ tady!

Slavnostní předání se bude konat v pátek 22. června o velké přestávce ve studovně.

Zařazeno v kategoriích:

Jazykové zkoušky
Francouzský jazyk
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Pyžamo pro šest

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

12 fotografií

Dnes na naši školu zavítal divadelní atelliér studentů Pedagogické fakulty MU. Pokročilejším studentům francouzštiny zahráli v aule francouzskou komedii Pyžamo pro šest, kterou nastudovali pod vedením paní profesorky Mirky Novotné. Na konci krásně zahrané více než hodinové hry panovalo v sále uspokojení: herci byli rádi, že byli pochopeni, a diváci proto, že pochopili.

I láska k francouzštině prochází žaludkem II

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

26 fotografií

Na Tři krále celou Francii provoní tradiční „galette des rois“- tříkrálový koláč, na kterém si velcí i malí s velkou oblibou pochutnávají až do konce ledna. Jeho zvláštností je to, že v sobě skrývá „fève“ – tradičně bob (nebo velikou fazoli) nebo malou porcelánovou figurku. Takže při jídle si každý musí dávat pozor na zuby, ale stojí to za to: šťastný nálezce se stává králem nebo královnou večera.

Virtuální prohlídka