Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Pavel Vaněk
učitel
Třídní učitel QA. 
NVTEVOVHUCZSV
 Po
 233

Nejnovější články

Vraťme se o dva měsíce zpět – na prázdniny z Bigy jedině limuzínou

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

8 fotografií

Třešničkou na dortu na závěr úspěšného školního roku 2011/12 byla pro několik VIP žáků 2. ročníku (především 2. B) hodinová okružní jízda Brnem v luxusní  limuzíně. I přes nemalé komplikace se jedenáctimetrový vůz dostavil před  budovu BiGy, kde jsme ho již netrpělivě vyhlíželi. Poté co mladý řidič otevřel dveře a osm žáků nastoupilo, vůz obklopila tlupa zvědavců, která zaplavila limuzínu. Nechyběli ani paparazzi. Po několika minutách prohlídky se limuzína rozjela a nám nezbývalo nic jiného, než si připít dobře vychlazeným šampaňským.

Přátelské utkání mezi Bigy Brno TA a SaSM Žabiny

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

3 fotografie

31. května 2012 sehráli kluci z tercie A utkání ve futsale proti Salesiánskému středisku mládeže Žabiny. Pro Bigy Brno TA to byla premiéra v nových dresech. Nové dresy jim zřejmě ponesou štěstí, protože zvítězili v poměru 6:2. Nastoupili ve složení Adam Šlesinger (kapitán), Jáchym Sláma, Jan Menšík, Jakub Mach, Ondra Bílek, Jarda Prokop, Dominik Turan, Tadeáš Cvrček a Vilém Stehlík. Gratulujeme k výbornému výkonu!

Rodinný turnaj v nohejbalu na Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Rodinný turnaj v nohejbalu na Bigy – 12. května 2012
V sobotu 12. května 2012 se uskutečnil 9. ročník Rodinného turnaje v nohejbalu. Pořadatel odměnil zvláštní cenou každé družstvo, které se skládalo z jedné rodiny. Zúčastnili se studenti, učitelé, zaměstnanci Bigy a široká veřejnost.
Za PK TV bratrská dvojice Tomáš a Pavel Vaňkovi

Brno a jižní Morava bez hranic

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Nádherné počasí, příjemná atmosféra, nadšení a spolupráce, to jsou věci, které už před samým zahájením celé akce byly přítomny. A nejen to, jsou to věci, které tvořily celý tento den plný zážitků.
Sešli jsme se v 8 ráno v areálu VUT v Brně pod Palackého vrchem, abychom začali s přípravami celého setkání. Vzájemnou spoluprací se nám podařilo vše připravit včas, takže jsme mohli s radostí uvítat přicházející děti z dětských domovů, děti a dospělé z Kociánky Brno, studenty základních škol, zástupce pořadatelů a Policie ČR, vychovatele, učitele a další.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Základy společenských věd
Celý článek...

Futsalový turnaj v Líšni

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

32 fotografií

V sobotu 28. dubna 2012 se studenti Bigy za doprovodu trenérské dvojice Tomáše a Pavla Vaňka zúčastnili futsalového turnaje, který pořádalo salesiánské středisko v Líšni. Bigy mělo na turnaji velmi silné zastoupení, protože stopy Bigy neslo hned pět týmů.
A stalo se nevídané, že žádný student či učitel, který přijel z Bigy, neodešel bez medaile!
Kategorie starší (1995 - 1997)
2. místo: SaSM Brno Žabiny - Marek Majda (KB), Ladislav Kozumplík (KB), Veronika Vaňková (1. B) a další
3. místo: SaSM Brno Líšeň - Martin Čerbák (2. C) a další
Kategorie mladší (1997 - 1999)
1. místo: SaSM Brno Žabiny - Jan Panovský (PA), Jan Kummer (PA), Barbora Vaňková (TA) a další
2. místo: Bigy Tercie A - Adam Šlesinger (kapitán), Jaromír Prokop, Jan Menšík, Ondřej Bílek, Jáchym Sláma, Jakub Mach a Dominik Turan
3. místo: Bigy Tercie B - Jan Šebesta (kapitán), Václav Sobotka, Tadeáš Varaus, Jiří Pazdera, Šimon Varaus
Fanynky: Gabriela Čižmářová (TA), Veronika Šťastná (TA)
Fotograf: Filip Michal (TA)
Děkujeme za vynikající reprezentaci školy!
Pavel + Tomáš Vaňkovi

Kurz osobnostní výchovy 2. B

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 
18 fotografií

Ve dnech od 26.-28.3. 2012 se třída 2.B společně se svým třídním profesorem Pavlem Vaňkem zúčastnila Kurzu osobnostní výchovy v Křižanově. Hlavním tématem tzv. "Psychokurzu" bylo řešení konfliktů a problémových situací, programem nás prováděl školní psycholog Petr Vaněk. Velkým plus bylo, že jsme jeli celá třída, nikdo nezůstal doma!

Orientační dny

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Titulní obrázek článku
 – 

Naše škola spolupracuje na projektu Orientační dny – rozvoj hodnotové orientace žáků pro udržitelný rozvoj, jehož realizátorem je Dům Ignáce Stuchlého SKM o.s., od 1. listopadu 2009.

Projekt je inspirován programy pro školy, které realizuje Aktionszentrum Benediktbeuern (Německo). Aktionszentrum několik desítek let tyto programy poskytuje žákům a pedagogům škol. Programy, kterých se týká přenos zkušenosti, jsou zaměřeny na rozvoj postojů a hodnot žáků k trvale udržitelnému způsobu jednání.

Virtuální prohlídka