Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Pavel Vaněk
učitel
Třídní učitel SXA. 
NVOVHUCTEVZSV
 Po
 233

Nejnovější články

Schladming schůzka čtvrtek 18. 1. 9:40 v učebně ZSV + doplatek 4 700,-Kč s sebou

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Tento čtvrtek 18. 1. v 9:40 se v učebně ZSV (učebna č. 232) uskuteční důležitá organizační schůzka ohledně kurzu do Schladmingu, kde se bude vybírat doplatek 4 700,-Kč (doneste prosím přesně v hotovosti), dostanete propozice kurzu a další informace.

Seznam účastníků a další info visí na dveřích kabinetu ZSV a NV.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Kurz do Alp - Schladming

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

Přihlašovací záloha 3000,-Kč se bude vybírat v učebně ZSV o velké přestávce v 9:40 ve čtvrtek 9. listopadu a proběhne zde důležitá organizační schůzka. Tento kurz je určený pro studentky a studenty staršího gymnázia. Podmínkou je také absolvování LVK v Krkonoších. 

Více informací viz příloha.

Těšíme se na vás.

Pavel a Tomáš Vaňkovi

Přílohy

 Kurz Schladming info [38 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Soutěže
Zahraniční spolupráce
Sportovní výkony studentů
Celý článek...

Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy - 23. ročník a Turnaj ve streetballu - 22. ročník

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Titulní obrázek článku

V sobotu 7. října 2023 proběhl na Bigy nevšední sportovní zážitek. Uskutečnil se totiž v pořadí 23. ročník tradičního Fotbalového turnaje o pohár Sokolů aneb setkání generací. Jak už je dlouholetým zvykem rolí organizátorů akce se ujalo duo pánů profesorů Tomáš a Pavel Vaněk. 

Oproti minulému roku přivítalo všech 12 týmů krásné slunečné počasí. Nezměnilo se však, že turnaj napsal spoustu napínavých dramat. O putovní pohár úporně bojovali mladší i starší. Velkou motivací pro ně byl jahodový fotbalový dort, který pro vítěze připravily studentky sekundy A. Spousta krásných gólů, parádních akcí a důležitých zákroků. Touha vyhrát je pokaždé větší a i přes emoce, které se sportem neodmyslitelně souvisí, je právě pohár sokolů pověstný tím, že se týmy navzájem respektují a díky společné vášni ke sportu se spolu sblíží a lépe poznají. 

Sám za sebe bych chtěl vyzdvihnout skvělou organizaci a poděkovat všem kdo se do turnaje zapojili. Všem, kteří letos na turnaji nebyli, ale třeba váhali se svojí účastí, bych chtěl vzkázat, že pohár sokolů je skvělá příležitost, jak si s kamarády zahrát skutečné zápasy, ve kterých jde opravdu o všechno! Spousta z Vás nemá čas, aby hráli fotbal závodně. Proto je pohár sokolů skvělá příležitost si vyzkoušet zápasy naostro. 

Martin Piňos – hráč týmu Sivák Jungs

Turnaj ve streetballu proběhl v neděli. Letos mimořádně kvůli deštivému počasí v tělocvičně Bigy. Účastníci si pochvalovali nedělní rodinnou atmosféru.

Fotky k oběma akcím najdete na www.tksokoli.cz

Tradiční sportovní víkend vás čeka opět za rok 5. a 6. října 2024.

Rozdávej radost a góly (koše) :-)

Sivák a Grizzly

Rodinný turnaj v nohejbalu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 
8 fotografií

V sobotu 13. května 2023 se na Bigy konal již 18. ročník Rodinného turnaje v nohejbalu.

Výběrový kurz do Alp

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

Přihlašovací záloha 3000,-Kč se bude vybírat v kabinetu ZSV a NV o velké přestávce v 9:40 ve středu 2. listopadu a proběhne zde důležitá organizační schůzka. Tento kurz je určený pro studentky a studenty staršího gymnázia. Podmínkou je také absolvování LVK v Krkonoších. Pokud by byl kurz zrušen kvůli covidovým opatřením, bude vám záloha vrácena zpět.

Více informací viz příloha.

Těšíme se na vás.

Pavel a Tomáš Vaňkovi

Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy – 22. ročník a Turnaj ve streetballu - 21. ročník

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

Po tradičním  pokřiku turnaje „Rozdávej radost a góly” zaznělo letos i 3x „Sláva Ukrajině“.

Slavnostní výkop započal  již  22. ročník Fotbalového turnaje o pohár Sokolů aneb setkání generací, každoročně pořádaný bratry Tomášem a Pavlem Vaňkovými. Na hřišti Biskupského gymnázia se o vítězství utkalo 18 týmů studentů i absolventů nejen z Bigy.

Po odehrání zápasů si hráči mohli dojít pro občerstvení ke stánku, se kterým  pomáhaly studentky z kvinty A. Letos se poprvé zapojila i děvčata z primy, a to upečením dortu pro vítěze turnaje. Po dni plném zápasů, skvělých výkonů a spoustě gólů proti sobě ve finále nastoupily týmy FKlidu a Tým Lukáše Makeše. Putovní pohár letos nakonec získal tým FKlidu vedený kapitánem Danielem Burešem, absolventem Bigy. Děkujeme všem hráčům za skvělé výkony a doufáme, že se na hřišti Biskupského gymnázia sejdeme zase za rok.

 Alena Desová (Bigy QA)

Turnaj ve streetballu proběhl v neděli tentokrát za mimořádně pěkného počasí. Týmy z Bigy byly velmi úspěšné. Získaly stříbro, bronz a páté místo. 

Kurz v Alpách na sjezdovkách či snowboardu – Schladming

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

Přihlašovací záloha 2000,-Kč se bude vybírat v kabinetu ZSV a NV o velké přestávce v 9:40 ve středu 3. listopadu a proběhne zde důležitá organizační schůzka. Tento kurz je určený pro studentky a studenty staršího gymnázia. Podmínkou je také absolvování LVK v Krkonoších. Pokud by byl kurz zrušen kvůli covidovým opatřením, bude vám záloha vrácena zpět.

Více informací viz příloha.

Těšíme se na vás.

Pavel a Tomáš Vaňkovi

Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy – 21. ročník – 2. října 2021 a Turnaj ve streetballu - jubilejní 20. ročník - 3. října 2021

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 
12 fotografií

21. ročník Fotbalového turnaje o pohár Sokolů aneb setkání generací na Bigy přinesl jako každoročně velice zajímavé momenty. Turnaje se účastnilo 18 týmů všech věkových kategorií a také z různých škol a částí Brna.

Organizátory byli stejně jako každý rok Tomáš Vaněk a Pavel Vaněk. Stánek s párky obsluhovaly holky z kvarty A. Turnaj zahájil školní kaplan Bigy Jiří Janalík. Panovala příjemná atmosféra, jak je zvykem,   a výkony všech týmů byly obdivuhodné. Po náročném dni ve finále proti sobě nastoupily týmy Močky a Kickjungs. Putovní pohár Sokolů získal tým Močky. Jednou z hlavních cen byl dort od skvělé cukrářky Natálie Kosíkové. Rozloučili jsme se v přátelském duchu a všichni odcházeli s dobrou náladou.

Vojtěch Haminger (QA)

Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy (23. ročník) a Streetball (22. ročník)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Titulní obrázek článku
 – 

Zdravíme všechny přátele amaterského sportu a setkání!


Rádi bychom vás pozvali na 23. ročník Fotbalového turnaje aneb setkání generací na Bigy, které se koná v sobotu 7. října 2023.


Dále bychom vás rádi pozvali na 22. ročník Turnaje ve streetballu, který bude v neděli 8. října 2023 v Komíně.

Virtuální prohlídka