Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy – 22. ročník a Turnaj ve streetballu - 21. ročník

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

–

Po tradičním  pokřiku turnaje „Rozdávej radost a góly” zaznělo letos i 3x „Sláva Ukrajině“.

Slavnostní výkop započal  již  22. ročník Fotbalového turnaje o pohár Sokolů aneb setkání generací, každoročně pořádaný bratry Tomášem a Pavlem Vaňkovými. Na hřišti Biskupského gymnázia se o vítězství utkalo 18 týmů studentů i absolventů nejen z Bigy.

Po odehrání zápasů si hráči mohli dojít pro občerstvení ke stánku, se kterým  pomáhaly studentky z kvinty A. Letos se poprvé zapojila i děvčata z primy, a to upečením dortu pro vítěze turnaje. Po dni plném zápasů, skvělých výkonů a spoustě gólů proti sobě ve finále nastoupily týmy FKlidu a Tým Lukáše Makeše. Putovní pohár letos nakonec získal tým FKlidu vedený kapitánem Danielem Burešem, absolventem Bigy. Děkujeme všem hráčům za skvělé výkony a doufáme, že se na hřišti Biskupského gymnázia sejdeme zase za rok.

Alena Desová (Bigy QA)

Turnaj ve streetballu proběhl v neděli tentokrát za mimořádně pěkného počasí. Týmy z Bigy byly velmi úspěšné. Získaly stříbro, bronz a páté místo.

Díky klukům z QA (Honza Graffe a Štěpán Buchta), kteří pomohli s vyvěšením výsledků a fotek na stránky.

Tradiční sportovní víkend vás čeká 7. a 8. října 2023.

Sivák a Grizzly

Přílohy

Fotbalový turnaj výsledková listina [18 kB] Streetball výsledková listina [994 kB]