Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Petr Koutný
učitel
Předseda předmětové komise Německý jazyk
NEJKNJKnjnKSJSPJ
 Po
 161

Nejnovější články

Konverzační soutěž ve španělštině - školní kolo

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

V pátek 8. února se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže ve španělštině. Do krajského kola postupují následující studentky:

I. kategorie:

Vladislava Siegelová a Alžběta Obrovská (KB)

II. kategorie:

Anna Homolová a Marie Hudcová (OKB)

Guacamole v hodině španělštiny

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

12 fotografií

Jak jinak se v hodině seznámit s jídlem typickém pro Latinskou Ameriku než zkusit je "uvařit"? Se studenty kvarty B jsme se pustili do guacamole, avokádové omáčky, která se jí obvykle s nachos. Průběh a výsledek můžete vidět na přiložených fotografiích.

Buen provecho!

Setkání úspěšných studentů středních škol s představiteli Jihomoravského kraje

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

2 fotografie

V úterý 20. listopadu se v prostorách zastupitelského sálu v sídle Jihomoravského kraje konalo slavnostní setkání představitelů kraje s žáky středních škol, kteří se v loňském školním roce umístili na 1.-3. místě v celostátních a mezinárodních kolech nejrůznějších vědomostních soutěží či v soutěžích odborných dovedností. Rovněž byli představeni noví členové programu Nadaných studentů a vzápětí se představitelé kraje rozloučili s těmi, kteří již ukončili 3. rok studia na vysoké škole a jejichž členství tak končí.

Úspěchy ve španělské olympiádě

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku

V pátek 16. listopadu se na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity konalo finále tradiční soutěže Olimpiada del Mundo Hispano, kterou pořádá FF MU pro více než desítku škol z České republiky. V obou kategoriích měla každá škola maximálně 5 zástupců a naši studenti dosáhli velice pěkných výsledků:

Studijní pobyt v Melku

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku

Ve 2. pololetí vyjedou na studijní pobyt do rakouského Melku tři studentky, které byly vybrány na základě ústního pohovoru:

Martina Pokorná (sexta A)

Anežka Zichová (septima A)

Miriam Šprtová (3.B)

Náhradnice: Ludmila Novotná (3.C)

Zařazeno v kategoriích:

Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Interreg: Bigy – Melk
Celý článek...

Úspěchy v soutěži Ibérica creativa

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

3 fotografie

Také letos jsme poslali výtvarné práce našich studentů do soutěže Ibérica Creativa, který organizuje Festival Ibérica ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity. Letos byla tématem soutěže, v níž studenti mohou předvést svůj kreativní potenciál a vztah k hispánské a iberoamerické kultuře, slunná andaluská Sevilla. Ve svých kategoriích zvítězili Otakar Mikulka (kvarta B) a Veronika Grossová (kvinta B). Čestné uznání získala Anežka Hlaváčová (kvinta B). Všem zúčastněným studentům děkujeme za krásná díla a vítězům blahopřejeme!

Návštěva kouzelníka ze Salvadoru

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku

V květnových dnech jsme na naší škole přivítali Maria Sierru ze Salvadoru, který je ve Střední Americe známý svými kouzelnickými vystoupeními. V hodinách kvinty B, 1. a 2. ročníku vyrobil sníh, vyčaroval míčky a peníze a předvedl i poněkud rizikovější trik s hřebíkem ukrytým pod kelímky. Zároveň nás obeznámil s poněkud drsnou realitou své země. Muchas gracias, Mario!

Soutěž Ibérica creativa

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku

V rámci flamenkového festivalu Ibérica (27.6-1.7, www.iberica.cz) je vyhlášena výtvarná soutěž pro žáky a studenty ZŠ, SŠ a gymnázií. Téma soutěže sami organizátoři barvitě popisují takto: "Letošním tématem je andaluská Sevilla, město oplývající nejen bohatou historií a mimořádnou kulturou, ale také krásnou architekturou plnou hýřivých barev a rozmanitých tvarů. Jedním z charakteristických dekoračních prvků exteriérů ve veřejném prostoru jsou i tradiční kachličky. Díky nim je výzdoba velmi působivá a dodává městu nezaměnitelný ráz i jedinečné kouzlo". Díla můžete odevzdávat vyučujícím španělštiny do 5. června. Vítězové budou vyhlášeni v rámci festivalového programu. Bližší informace najdete v příloze.

Vítězství v celostátním kole španělské olympiády

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

6 fotografií

Ve čtvrtek 19. 4. reprezentovala naši školu ve finále španělské olympiády Anna Homolová ze septimy B. V konkurenci vítězů krajských kol ČR dokázala v kategorii II zvítězit :)

Děkujeme za vynikající výkon a k tomuto obrovskému úspěchu srdečně gratulujeme!

Virtuální prohlídka