Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Petr Koutný
učitel
Předseda předmětové komise Německý jazyk
NEJKNJKnjnKSJSPJ
 Po
 161

Nejnovější články

Konverzační soutěž v němčině

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

V pondělí 14. 12. 7. a 8. vyučovací hodinu proběhne na naší škole konverzační soutěž v němčině, a to ve dvou kategoriích:

1. kategorie: tercie a kvarty

- tematické okruhy: Wohnen, Einkaufen, Essen, Freizeit, Reisen

2. kategorie: 1.-3. ročníky, kvinty-septimy

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Celý článek...

Španělská olympiáda na FF MU

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

V pátek 20. listopadu se konalo finále olympiády ve španělštině, kterou pořádala filozofická fakulta MU pro partnerské školy z celé ČR. Účastníci soutěžili ve dvou kategoriích, přičemž rozhodující pro kvalifikaci do finále bylo školní kolo, které se na naší škole konalo začátkem listopadu. Při soutěži bylo nutno prokázat schopnost dobře porozumět slyšenému textu, znát jazyk a reálie španělsky mluvících zemí. Do závěrečného finále, které se konalo přímo na fakultě a v jehož rámci se uskutečnila také beseda se studenty španělštiny FF, postoupilo z každé školy celkem pět nejlepších studentů v každé kategorii. Vzhledem k tomu, že se v průběhu listopadu dvě skupiny našich studentů účastnily jazykového pobytu v Madridu, nebylo dopřáno všem absolvovat školní kolo, případně se účastnit finále. Ze školního kola postoupili tito studenti:

Soutěže v němčině a ve španělštině - krajská kola

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Také v letošním školním roce se naši studenti zúčastnili jazykových soutěží ve španělštině a nové také v němčině. V březnu se konala krajská kola, ve kterých nás naši studenti velice úspěšně reprezentovali. V německém jazyce dosáhl "pódiového" umístění Robert Tomek ze 3.C, který se v kategorii III.B (pro žáky, kteří mají možnost komunikovat v cizím jazyce také mimo výuku) umístil na krásném 3. místě. Dále nás v krajských a okresních kolech reprezentovaly Markéta Pokorná (SpB) a Martina Pokorná (SA).

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Španělský jazyk
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Spolupráce se španělskou školou (projekt eTwinning)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Od konce loňského kalendářního roku probíhá spolupráce mezi studenty španělštiny 1. ročníku Biskupského gymnázia a španělskou partnerskou školou IES Cardenal Pardo Tavera, která leží ve městě Toro, přibližně 220 km severozápadně od Madridu. Společně realizujeme projekt s názvem  Emotici, který vznikl spojením španělského výrazu emoticonos a jeho českého ekvivalentu smajlíci. Cílem projektu je seznámit se s nejpoužívanějšími příslovími v obou jazycích. Na samém počátku splupráce jsme se vzájemně seznámili prostřednictvím videí, která jsme nahráli ve škole a poslali elektronicky. Poté jsme si vyměnili vánoční přání a od února začínáme pracovat na zmíněných příslovích. Ve čtvrtek 6. února proběhla videokonference, během které jsme španělské škole předložili tři česká přísloví vyjádřená obrázky, která měli Španělé za úkol rozluštit. Poté jsme předvedli další tři přísloví pantomimou. Studenti z partnerské školy pro nás připravili tři španělská přísloví, tentokrát ve formě komiksu, která jsme rovněž měli "dešifrovat". Přísloví z této videokonference budou rozmístěna na stěnách učebny španělštiny. O dalším průběhu projektu budeme informovat na webových stránkách.

Přílohy

 Článek ze španělských regionálních novin o spolupráci s Bigy - str.2 (Toro) [299 kB] Komiks – španělské přísloví: [98 kB] Komiks – španělské přísloví: [78 kB] Vánoční přání (Toro) [117 kB] Prezentace studentů Bigy [6 MB] Česká přísloví v obrázcích (Bigy) [728 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Španělský jazyk
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Běžkařský závod Bigy Skilauf a filmový festival Berlinale na BIGY!

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Už jste někdy viděli na chodbách Bigy běžce na lyžích neúprosně zápolící o každý metr? Nebo jste potkali J. Bartošku, M. Freemana či C. Schifferovou? Pokud jste ještě neměli to štěstí, podívejte se na následující videa vyrobená septimou B!

Běžkařský závod Bigy-Skilauf: http://youtu.be/LJ9HUiaO9GM

Seminář COMENIUS - Individuální mobilita žáků

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
2 fotografie

Ve středu 9. listopadu se na Biskupském gymnáziu uskutečnil seminář Národní agentury určený budoucím žadatelům o projekt COMENIUS - Individuální mobilita žáků. Naše škola se projektu zúčastnila v loňském školním roce, kdy celkem čtyři studenti vyjeli na tříměsíční studijní pobyt do Madridu. Projekt je určen pro školy, které již v minulosti spolupracovaly se zahraničními školami v rámci projektů COMENIUS - Partnerství škol. Semináře se zúčastnilo přibližně dvanáct pedagogů z moravských škol a také několik zájemců z řad studentů. Program semináře byl následující:

Studijní pobyt v Madridu (program COMENIUS) – ohlédnutí účastníků projektu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

Ve spolupráci s partnerskou školou v Madridu IES Marqués de Suanzes se naše škola zapojila do projektu COMENIUS – Individuální mobilita žáků. Na základě konkurzu byli na jaře roku 2010 vybráni čtyři studenti, kteří ve školním roce 2010/2011 na partnerské škole v Madridu absolvovali . Projektu se zúčastnili tito studenti:

Projekt COMENIUS - studijní pobyt v Madridu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
5 fotografií

Dne 16. září začali svůj tříměsíční studijní pobyt na partnerské škole IES Marqués de Suanzes v Madridu Veronika Čeňková (4.B) a Dominik Pejchar (4.A). Tento pobyt je realizován v rámci programu COMENIUS - Individuální mobilita žáků. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročník se zaměřením na humanitní vědy. Již v den příjezdu se uskutečnila přátelská schůzka v hostitelské škole, které se zúčastnili ředitelé obou partnerských škol, koordinátoři projektu, studenti a také jejich hostitelské rodiny. Hned následující den začal na madridské škole nový školní rok a oba naši studenti se tak ihned zapojili do výuky. Přejeme jim hodně úspěchů a příjemně strávený studijní pobyt!

Virtuální prohlídka