Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.
učitelka
KSJSSJKsjnSPJSsjn
 dle domluvy
 161

Nejnovější články

Navštěva vyučujícího ze Španělska

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.

11 fotografií

V týdnu od 18.3. do 22.3. jsme měli návštěvu profesora z Alcalá la Real (Španělsko). Diego měl příležitost zúčastnit se různých jazykových, fyzikálních a chemických hodin. Také projevil zájem o náš Ekoklub a projekty udržitelnosti a biochemie. Proto se setkal s koordinátorkami a studenty zapojenými do těchto projektů, aby získal inspiraci. Aby jeho návštěva nebyla pouze pracovní, jeli jsme s Diegem na výlet do Moravského krasu a naši studenti ho provedli po městě. Diego odjel v pátek s touhou se vrátit. Proto bych chtěla nejprve poděkovat učitelům, kteří ho ochotně přijali ve svých hodinách a používali nové výukové metody nebo CLIL, dále studentům, kteří se o Diega během jeho pobytu starali, a také všem, kteří se s ním při různých příležitostech setkali. Všichni jste tak přispěli k tomu, že si odváží krásné vzpomínky.

Zařazeno v kategoriích:

Španělský jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Hasta la vista Alba!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.

4 fotografie

Ve čtvrtek 16. listopadu skončil pobyt naší španělské studentky Alby. Vrací se domů s mnoha novými zkušenostmi. Děkujeme všem, kteří jste přispěli k tomu, aby byl její pobyt nezapomenutelný.

Olympiáda ze španělské jazyka

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.

5 fotografií

V pondělí 5. června jsem doprovázela do Prahy naši studentku Kateřinu Soukupovou z Qvinta B na převzetí ceny ze španělské olympiády. Skončila 1. ve své kategorii. Gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci!

Návštěva ze Španělska

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.

12 fotografií

V týdnu od 17. do  21. dubna jsme na naší škole v rámci programu Erasmus+ přivítali tři učitele ze střední školy Instituto Alfonso VIII ve španělské Cuence. Na tuto naši partnerskou školu jsme již vyslali dva studenty na tříměsíční studijní pobyt a tímto způsobem jsme jim jejich pohostinnost s radostí oplatili.

Projekt Reklamy SpB :)

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.

Titulní obrázek článku
3 videa

Vážené studentky a studenti, milí profesoři,

ráda bych s Vámi sdílela projekt zpracovaný našimi studenty španělštiny SpB, který se vztahuje k reklamě. Jak můžete vidět, studenti prokazují nejenom svoje lingvistické znalosti, ale také svoje kreativní a herecké schopnosti a schopnosti spojené s prací s multimédii. Všechno na jedničku:-)!
 

Doufám, že se Vám video bude líbit!

Ještě jsou volná místa v zájezdu do Španělska – nenechte si ujít tuto skvělou příležitost!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.

 – 
2 fotografie

Opět připravujeme čtrnáctidenní studijně-poznávací zájezd do Španělska, který se bude konat na začátku školního roku 2012/2013, pravděpodobně v termínu 22. září- 6. října 2012.

Plánovaná trasa (mohou nastat změny): Barcelona (Sagrada Familia, Gaudího stavby, Las Ramblas, tržnice), Madrid (obrazárna Prado, prohlídka města, královský palác), Toledo (město tří kultur, katedrála, mešity, synagogy, El Greco), Córdoba (největší mešita, islámská architektura), Sevilla (maurský Alcázar, moderní Plaza de España), Granada (palác La Alhambra - perla islámské architektury, katedrála, arabská čtvrť), přírodní rezervace Cabo de Gata (moře, útesy), Valencia (moderní čtvrť i historické jádro), templářský hrad v přímořské Peñíscole, Figueres (muzeum Salvadora Dalího).

Virtuální prohlídka