Turnaj ve streetbalu 2010

Vydáno:

|

–

Sešli jsme se opět po roce na hřišti v Komíně. Letošní rok byl zajímavý nejen tím, že to byl 10. jubilejní ročník, ale také tím, že se hrál 10. 10. 2010. Turnaj pořádala Česká tábornická unie ve spolupráce s městskou částí Brno-Komín.
Ráno bylo chladné a mlhavé, ovšem během dne se počasí vyjasnilo do krásného slunečného dne. A tak se v 9:00 zahájil streetbalový turnaj, kterého se letos zúčastnilo celkem jedenáct týmů. Byla tu opět družstva, která už známe z dřívějška: Kings of Blackfield, AND 1 (, který letos nastoupil pouze ve dvou) a Pouliční směs, která přijela až z Olomouce. Nejmladším týmem byl MTČ, zastoupen čtyřmi žáky 9. třídy CMcZŠ.
Herní systém byl sestaven ze tří tabulek, kde hrál každý s každým ze své tabulky. Z každé tabulky postupovali dva vítězové, mezi kterými postoupila do finále tři nejlepší družstva.
Finále bylo vskutku velmi napínavé. Na 3. místě se umístili Křováci z Kyjova, stříbrní byli jako loni Pouliční směs z Olomouce a vítězný pohár jubilejního desátého ročníku vybojoval tým No name v čele s domorodkyní Jitkou Olbortovou z Komína. Nikdo neodcházel z turnaje s prázdnou, každý tým si odnesl cenu. Věcnou cenu také získali nejlepší hráč, nejlepší hráčka a dále nejzkušenější a nejmladší hráč. Pro všechny účastníky bylo také zajištěno občerstvení.
Jubilejní ročník se opravdu vydařil a zásluhou skvělého fotografa Vítězslava Berana můžete shlédnout fotky z tohoto turnaje na www.tksokoli.cz

Memoriál Pepy Cepáka

Vydáno:

|

–
3 fotografie

Dne 9.12.2010 se konal volejbalový turnaj církevních škol v Plzni, který od letošního ročníku nese název Memoriál Pepy Cepáka.
Naše škola – Bigy Brno – se tohoto turnaje zúčastnila v sestavě: Verča Šromová, Míša Dudáková, Markétka Kopecká, Anička Odstrčilová, Monča Dobešová, Míša Hájková a Kristýna Cívková. Doprovázela nás paní profesorka Horáková jako trenérka a pan profesor Snopek, který skvěle řídil školní auto.
Soutěžilo zde 8 družstev, každé z jiného města v republice.
Náš tým statečně bojoval a vydřel 2. místo. S vítěznými českými Budějovicemi jsme neměly v úmyslu za žádnou cenu prohrát. Poslední rozhodující zápas jsme dotáhly až do tie-breaku, a ten o pár bodů rozhodl o prvním a druhém místě.
Avšak nezvládly bychom se dostat do finále bez našich psychických opor (p. profesorky a p. profesora), kteří nám celý turnaj dodávali sílu a bojovnost.
Nadšeni, vyčerpáni, a plni dojmů jsme všichni večer dorazili zpět do Brna.

Silový čtyřboj základních škol a víceletých gymnázií 2011

Vydáno:

|

Titulní obrázek článku
 –

Dne 9. února 2011 se konala silová soutěž žáků v kategorii 14 – 16 let. Tým BIGY-siláků ve složení - Jiří Vejmělek T.A, Ondřej Nováček T.A, Daniel Šimek T.A, Karel Fintes T.B bojovali do posledních sil a v konkurenci 30 závodníků Jiří Vejmělek obsadil výborné 4. místo a Karel Fintes pěkné 16. místo. Vzhledem k věku našich závodníků (patřili k nejmladším) a studijnímu zaměření BIGY, jsou tyto výsledky mimořádné!
Děkuji všem chlapcům za skvělou reprezentaci naší školy a přeji mnoho dalších sportovních i životních úspěchů.

Středoškolské hry ve volejbale děvčat

Vydáno:

|

–
4 fotografie

V úterý 1. března 2011 se družstvo děvčat z vyššího gymnázia zúčastnilo městského kola středoškolských her ve volejbale – první skupiny.

Utkalo se s družstvy:
SPŠ Stavební
SOŠ Obchodní Jánská
SOŠ a SOU Charbulova

Výsledek 2:0 s Jánskou, 0:2 s Charbulovou a 1:2 s Kudelovou nás dostal na 3. místo ve skupině, takže dále nepostupujeme.