Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Soutěže

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Vojtěch Maša

Titulní obrázek článku

Studenti naší školy se mohou každoročně účastnit mnoha soutěží. Tato celá sekce shrnuje soutěže, které se konaly nebo konají.

Bezprostředně následují pravidelné každoroční soutěže:

Soutěž o nejlepšího vědce Bigy

(pravidelná každoroční soutěž – organizuje Mgr. Jitka Tarabová)

Věnujete se ve volném čase nějaké zálibě, která souvisí s vědou? Či dokonce vědecky pracujete a něco nového objevujete? Máte nějaký nápad, jak zlepšit výuku některé části biologie, chemie, fyziky či matematiky (třeba vhodnou výukovou pomůckou, experimentem atd.)? Nebo jste pouze někde objevili nějaký pokus, který stojí za to, aby si ho vyzkoušeli i ostatní?

Pokud ano, tak určitě neváhejte a zúčastněte se naší soutěže.

 

Požadavky na práci:

Formát práce: A3 – A1 (tvrdý papír)
Zpracování: Ručně nebo na počítači

Soutěžní podmínky hodnocení:

  1. originalita (fantazii se meze nekladou)
  2. kvalita provedení
  3. použitelnost ve výuce
  4. počítačové či interaktivní zpracování

Průběh soutěže:

každoročně září – únor

Způsob hlasování:

  • hlasuje se vždy v březnu,
  • každý student může odevzdat pouze 1 hlas svému favoritovi,
  • hlasuje se před učebnou chemie.

Předání práce:

osobně Mgr. Tarabové v papírové či digitální formě

Vítězové budou odměněni zajímavými cenami.

Nejnovější články v kategorii Soutěže

Soutěž nižších gymnázií - Den v ZOO Brno

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

 – 
2 fotografie

Ve čtvrtek 11.10.2018 se konala již tradiční přírodovědná soutěžv ZOO Brno. Letos poprvé zvlášť pro nižší stupeň gymnázií a zvlášť pro základní školy. A poprvé byla soutěž zaměřena více na fyziku než na biologii. BIGY vyslalo 3 družstva. Z K.A nás reprezentovali: Josef Hynšt, Jakub Julínek, Alex Mašek, Martin Zouhar, Michaela Lunzarová a Liliana Kubíčková, z K.B: Veronika Kulhavá, Vladislava Siegelová a Johana Indrová.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

Informace k soutěži - SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 

Milí studenti,

nabízíme vám možnost účasti na podzimním semináři k SOČ. Podzimní seminář SOČ se -  pod názvem Mezinárodní soutěže, příprava, prezentace a medializace výsledků -  koná 7.- 9. listopadu v Brně. Seminář je sice určen pro pokročilé SOČkaře, rozhodně na něm ale bude jedna až dvě skupiny (tj. 25 - 50 lidí) naprostých začátečníků, kteří nemají se soutěží v podstatě žádné zkušenosti. Účast na semináři je pro žáky zdarma,včetně stravování. Můžete se přihlásit mailem paní Mgr. Moškvanové - viola.moskvanova@jcmm.cz, nebo telefonicky: 735 75 90 87. Podrobnosti najdete v letáčku v příloze.

Přílohy

 Informace k semináři [107 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

Turnaj ve frisbee

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

Titulní obrázek článku
 – 

Dne 17. 10. se v Brně konal podzimní turnaj Středoškolské ligy v ultimate frisbee. Akce se zúčastnilo dvanáct týmů z Brna a okolí. Bigy vyslalo dvě sestavy, Bigy A a Bigy B, a to ve složení:

 

Bigy A:

 

Šimon Vantuch (3.C)

Vojtěch Kundera (3.B)

Sběr starých baterií a vysloužilého drobného elektra – kampaň Recyklohraní

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
2 fotografie

Máte doma v šuplíku staré baterie? Ve skříňce či sklepě staré spotřebiče, které už nefungují nebo jejich zbytky?  Udělejte si doma pořádek a přineste tyto cenné odpady do školy! Recyklohraní vyhlásilo kampaň na sběr těchto dvou položek a nabízí za ně při odevzdání vyšší bodový zisk. A proč byste měli nosit tyto věci zrovna do školy? Právě kvůli bodům, které může škola vyměnit za různé pomůcky – v loňském roce např. basketbalové míče a sadu tkáňových preparátů živočišných tkání do biologie.

Soutěž ve sběru papíru!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

 

POZOR!  Připravte se na letošní sběrovou soutěž!

Mnozí z vás na ni již nedočkavě čekají, obzvlášť někteří učitelé, kteří už od června skladují papír ve svých kabinetech :-) Máte možnost se s vaší třídou zapojit a vyhrát různé ceny – míč, dort nebo menší finanční částku na nějaku třídní aktivitu.  Nebo nemusíte soutěžit a jen přineste do školy papír, který by třeba jinak skončil v popelnici. Spousta starého papíru se skrývá právě i v kabinetech, jídelně, je třeba se jen poptat... Pokud máte ve třídě krabici na papír, do které průběžně odkládáte papírový odpad, tento lze také přidat do soutěže. 

53. ročník BIOlympiády

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Dnes byla zveřejněna témata letošního ročníku BIO. Bližší informace k aktuálnímu ročníku najdete zde: https://biologickaolympiada.czu.cz/cs/r-11830-aktualni-rocnik

Studijní materiál pro kategorii A, B: Mládí vpřed!   https://biologickaolympiada.czu.cz/cs/r-11835-aktuality/studijni-text-53-rocniku-bio-pro-kategorie-a-b.html

Matematická olympiáda a Logická olympiáda 2018/2019

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

 – 

Pro zájemce o řešení matematické olympiády přikládáme zadání úloh domácího kola pro nižší i vyšší gymnázium.

Zájemci z řad studentů vyššího gymnázia se mohou zúčastnit seminářů pro řešitele. Termíny seminářů najdete také v odkazu.

Dále připomínáme možnost přihlásit se na logickou olympiádu, která probíhá online.

Soutěž: VĚDA JE KRÁSNÁ „Chemie tvýma očima“

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Tarabová

Titulní obrázek článku
 – 

Věda je všude kolem nás. V souvislostech, které si často neuvědomujeme, v předmětech, které bereme denně do rukou, v dějích, které považujeme za běžné. Stačí se jen dívat. Tak se chopte fotoaparátu, mikroskopu nebo jen tužky a zvěčněte její půvab.

Příjem soutěžních příspěvků: 10.10. 2018 od 10:00
Uzávěrka soutěžních příspěvků: 31.10. 2018 ve 23:59

Projekt EDUGARD – soutěž Pěstuj, zkoumej, vyprávěj - získali jsme cenu!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
23 fotografií

Poslední květnový den jsme odevzdali projektovou dokumentaci k našemu projektu Pěstujeme se zahradou i bez zahrady. V průběhu projektu studenti primy B společně zaseli semínka různých rostlin, starali se o ně, některé rostlinky či klíčící semena záhy snědli (řeřicha a sója mungo) a další rostliny pak poté, co trochu vyrostly, přepíchali do kelímků a dál se o ně starali. Mezitím jsme vymýšleli, jak pěstovat zeleninu bez zahrádky. Inspiraci jsme čerpani na internetu – chtěli jsme vtvořit co nejjednodušší zařízení, nejlépe z recyklovaných materiálů, ale jedna trojice kluků si vymyslela a vyrobila i svůj vlastní zavlažovací systém řízený elektronicky (jak ho vyráběli – video zde).

Virtuální prohlídka