Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Tvorba

Předpověď počasí

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Nejžhavějším tématem každé nezávazné konverzace je bezesporu počasí. SpB pro Vás proto natočila několik univerzálních předpovědí v německém jazyce. Jedna z nich vždycky vyjde. Vyberte si.

Animace sexty B

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Vojtěch Maša

V druhém pololetí letošního školního roku jsme se v hodinách informatiky se sextou B mimo jiné zabývali tvorbou jednoduchých animací. Studenti si animaci políčko po políčku nakreslili a převedli do digitálního formátu. Výsledek posuďte sami.

Zařazeno v kategoriích:
Tvorba
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...

Animace sexty A

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Vojtěch Maša

Také sexta A vytvořila v rámci hodin informatiky a domácí práce pěkné animace. Jak je patrné z prezentovaných "velmi krátkých filmů", téma bylo zadáno volně.

Zařazeno v kategoriích:
Tvorba
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...

Odry 2012

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Dobrovolná

 – 
24 fotografií

V březnu jsme byli v Odrách. Schola, Bára Sádlíková s Davidem Rausem, Dream in the Magma a Univers. Na 19. ročníku přehlídky umělecké činnosti studentů církevních škol jsme opravdu zabodovali, ačkoliv o reálných bodech nemůže být řeč. Myslíme tím publikum. Bára uhranula barvou svého hlasu, podle porotců i hudebním souzněním s Davidem, doprovázejícím ji na kytaru. Schola předvedla rozmanitý repertoár, byl precizně secvičený a měl výborné aranže. A jistou dirigentku. Skupina Dream in the Magma si získala fanoušky až na Slovensku. Univers přišli s profesionální hrou a technickou virtuozitou.
Příjemné tři dny.

Fotografická zadání pro nerozhodné známky

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Vojtěch Maša

13 fotografií

Na konci prvního pololetí dostali někteří studenti a studentky zvláštní úkoly. Jejich vypracování rozhodlo o výsledné známce z informatiky. K prezentovaným výsledkům jsme se dostali po pečlivých konzultacích na mnoha úrovních. Každému bylo zadáno téma a technika, které odpovídaly individuální profilaci a osobnostním charakteristikám daného studenta / studentky, s přihlédnutím k aktuálním tendencím v současné informatice i umění. Vzhledem k tomu, že hlavní téma prvního pololetí byla digitální fotografie, omezili frekventanti své projevy na toto médium až na jedinou výjimku, která potvrzuje pravidlo.

Zařazeno v kategoriích:
Tvorba
Informatika a výpočetní technika
Žáci
Celý článek...

I láska k francouzštině prochází žaludkem II

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

26 fotografií

Na Tři krále celou Francii provoní tradiční „galette des rois“- tříkrálový koláč, na kterém si velcí i malí s velkou oblibou pochutnávají až do konce ledna. Jeho zvláštností je to, že v sobě skrývá „fève“ – tradičně bob (nebo velikou fazoli) nebo malou porcelánovou figurku. Takže při jídle si každý musí dávat pozor na zuby, ale stojí to za to: šťastný nálezce se stává králem nebo královnou večera.

Pernicky - hausgemacht im Deutschunterricht

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
48 fotografií

Vedeni touhou vnímat jazyk všemi smysly, staly se nám blížící se Vánoce výbornou příležitostí k vlastní tvorbě. Třída sexta A v rámci německé rodinné výchovy (francouzsky se učící část se zapojila pouze konzumací), která je zakomponována v ŠVP NJ upekla VPPDR (výborné perníčky podle domácího receptu). Jak celá procedura vypadala, se můžete přesvědčit v přiloženém fotokomiksu. Nutno také zmínit, že aktivního pečení se zúčastnili jak dívky, tak chlapci, čímž jsme zvlášť citlivě akcentovali mezipředmětové vztahy, a sice genderovou výchovu, která je zase součástí ŠVP ZSV. To vše se nám podařilo ve třech předvánočních hodinách. Konzumace se omezila na tři předvánoční minuty. Ochutnejte.

Galerijní animace

Vydáno:

 | 

Autorka: Bc. Kateřina Hrušková

 – 
5 fotografií

Studenti výtvarného kroužku spolu s dalšími studenty Biskupského gymnázia navštívili i letos 8. a 9. listopadu 2011 výstavy spojené s galerijními animacemi. Galerijní animace dává divákovi možnost nejen zhlédnout výstavu, ale především lépe výstavu pochopit, příležitost tvořit v galerii a zúčastnit se připraveného programu. Tentokrát měli studenti možnost vidět instalaci Vřídlo od Václava Pelouška a výstavu Měsíc nedělí absolventky pařížské akademie Amande In.

Zařazeno v kategoriích:
Volitelné předměty a kroužky
Tvorba
Výtvarná výchova
Žáci
Celý článek...

Výstava k 111. výročí narození J. Préverta

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

Titulní obrázek článku

Letošní 111. výročí narození francouzského básníka a výtvarníka Jacquese Préverta oslavila kvinta A opravdu mezipředmětově.

Od 13. června se o tom můžete na vlastní oči přesvědčit v prostorách Francouzské aliance, kde budou vystaveny práce, které studenti vytvořili během hodin výtvarné výchovy.

Oktáva B spielt Puppentheater

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

3 fotografie

Mezi jedny z úspěšných vyučovacích metod patří dramatizace. Oktáva B si v loňském školním roce vyzkoušela napsat krátký scénář k maňáskovému divadlu, které si posléze ve skupinách zahráli v jedné z hodin. Tvorba to byla o to obtížnější, že se jednalo o hru pro čtyři hrochy (různý materiál) a jednoho psa (plyš). Každá skupina pojala hru po svém, někteří měli svého přiznaného vypravěče, v jiné skupině si zase každý jednotlivec vychutnal svůj hroší, potažmo psí part sám.