Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Tvorba

Do práce na kole

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Do práce? Ale proč ne?

Vyžehlit košile, utáhnout kravaty, naleštit topánky, sladit sukni s blůzkou a punčoškami, zateplit se šátkem a elegantními botkami, nastavit vhodný převod a vyrazit! Kam? No přece do práce! A jak? No přece na kole!
Součástí třetího ročníku kampaně „Do práce na kole“ se nyní můžete stát i VY!!! VYUČUJÍCÍ, ZAMĚSTNANCI, ale i STUDENTKY a STUDENTI BIGY. Kampaň má za cíl podpořit udržitelnou mobilitu ve městech a motivovat k co nejintenzivnějšímu pohybu „na vlastní pohon.“
Vždyť v autě je člověk tak sám!!!
Už jste v tramvaji někdy cítili vzduch?
Existuje trolejbus, ve kterém je někdy méně lidí, než je na světě fanoušků a fanynek Komety?
Každá stezka je tak trochu cyklo... http://www.dopracenakole.net/chci-slapat

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Soutěže
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Tvůrčí psaní s Bernardem Friotem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

 – 
12 fotografií

V úterý 19. března k nám na Bigy zavítal francouzský spisovatel pro děti a mládež Bernard Friot, který pro studenty sexty A připravil minidílnu tvůrčího psaní.

Kvůli sněhové kalamitě sice nepřijel v pondělí večer, ale až v úterních časných ranních hodinách, ale odpoledne už na něm únava nebyla vůbec vidět...

Den Frankofonie

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

Ve středu 20. března se o velké přestávce určitě zastavte ve druhém patře!!!

Proč? Protože francouzštináři ze sexty A tam pro vás budou mít připravené lahodné sladké i slané a nádherné sluchové zážitky!

Proč? Protože to je náš způsob, jak oslavit Den Frankofonie!

Výroba ptačích budek

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

14 fotografií

I když to tak nevypadá, je tady jaro. Když zrovna nefučí severák, z lesa se ozývají hlasy ptáčků zpěváčků. A právě pro ně jsme se rozhodli vytvořit budky. Výroba budek je součástí projektu Ptáci ve městě, který byl finančně podpořen z dotačního programu Společně pro Brno Nadace Veronica. 

Vánoční dárek skoro za babku

Vydáno:

 | 

Autor: Mons. Ing. Pavel Konzbul, Dr.

Titulní obrázek článku

Sbírka školních kázáníček z BiGy za pouhých 70,- Kč opatřená skvělými ilustracemi Michala Šťasty je k dostání na sekretariátě školy. Neváhejte s nákupem, k dispozici je jen omezené množství.

Romeo und Julia

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

6 fotografií

13. 11. 2012  se v Německém kulturním centru na Jana Uhra 12 uskutečnila derniéra našeho skoromuzikálu "Romeo und Julia". Muzikál vznikl v rámci spolupráce PK německého jazyka s Německým kulturním centrem v Brně. Děj muzikálu je inspirován nesmrtelným kusem kolegy Shakespeara  a byl dotvořen společnými silami (jednalo se především o síly prof. Hrochové, OKB a SPA) a hudební doprovod zajistili studenti a studentky výše zmíněných tříd. Bohužel však Julie chořela, museli jsme tak pouze zapět, zato z plných hrdélek. Ochutnávku naleznete na níže uvedeném odkazu:

QB – konverzace

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
2 videa

V rámci hodin konverzace v německém jazyce a tématu média si QB vyzkoušela natočit reklamu na libovolný produkt či službu. Nejprve měli za úkol zpracovat scénář a pak přistoupili k vlastnímu natáčení. Nyní u nové reklamy přibyly i české titulky, aby se mohli pokochat i neněmecky mluvící.

Komunisti na hrad

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Dobrovolná

3 fotografie

Dne 8. 6. 2012 jsem se setkala s PhDr. Zdeňkem Papouškem, pedagogem Biskupského gymnázia a kandidátem na prezidenta České republiky, v jeho pracovních prostorách ve sklepě domu, ve kterém bydlí. Během asi 45minutového rozhovoru jsem se pro vás snažila zjistit informace právě o jeho kandidatuře na post prezidenta. Posuďte sami, zda se vám tento kandidát i se svým programem líbí, nebo naopak vás svými názory nezaujal a budete hledat jiného, toho pravého.

Co vás přimělo ke kandidatuře na prezidenta České republiky?
Byl to zejména dobrý nápad.

Kdy asi se tento dobrý nápad zrodil a z čí hlavy vlastně vzešel?
Byl to samozřejmě můj nápad. Vznikl poměrně dávno. Je tomu osm let, co jsem se na popud prezidentských voleb rozhodl pro svoji kandidaturu. V té době však přímá volba prezidenta neexistovala, takže až teď mám možnost účastnit se klání o prezidentské křeslo.

Zařazeno v kategoriích:
Český jazyk a literatura
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...

21. červen = svátek hudby

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

21. červen je ve Francii už třicet let nejen prvním letním dnem, ale také svátkem hudby. Profesionální i amatérské hudebníky si můžete poslechnout téměř všude, na ulicích, v parcích, na zahrádkách barů a restaurací... Letos se k této tradici přidá i Bigy... Přijďte si o velké přestávce poslechnout francouzštináře a do B5! Těší sa na hojné a nadšené publikum...

Poeti(sti)cká 3.B se těší na prázdniny aneb Lichými čísly si vyčistím mysl!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Dobrovolná

Titulní obrázek článku

Lichými čísly si vyčistím mysl
Někde v Brně… kde tě bere?...
Tichý příliv sílí
Malá Magda mává v dál

V temném lese se štěně třese
Třese se jelen v lese vřes nese
Tam krásná dáma sama vstala
Malá lámavá krása a baladná láska blázna
Chmýří svítí v bílých lžích
Křiví chmýří víří dřív víš sníš vinicí