Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Tvorba

Návštěva velvyslance SRN

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

2 fotografie

Již léta spolupracuje předmětová komise němčiny s Německým kulturním spolkem sdružujícím německou menšinu v Brně. Navštěvujeme je pravidelně v jejich setkávacím centru na ulici Jana Uhra vždy s menším kulturním programem, reprezentujeme je na Dni menšin Jihomoravského kraje, před 5 lety jsme se účastnili soutěže, kterou centrum spoluorganizovalo a dva naše týmy se umístili na prvních místech.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...

VYHRAJ ČTYŘDENNÍ POBYT PRO DVA VE STUTTGARTU!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

JIŽ POTŘETÍ se nabízí studentům/studentkám němčiny Biskupského gymnázia bezplatný čtyřdenní pobyt v hlavním městě Bádenska-Württemberska, Stuttgartu.
Tuto akci organizuje Ackermann-Gemeinde se sídlem ve Stuttgartu. Jedná se o katolickou organizaci usilující o dobré německo-české sousedské vztahy.
Už v uplynulých dvou letech měli 2 studenti naší školy možnost využít tuto nabídku. Strávili krásné 4 dny s bohatým a zajímavým programem.
Členové společnosti se jim velmi věnovali. Ubytování bylo v luxusním hotelu v centru města. Dojem a zážitky našich žáků byly jednoznačně pozitivní.

Zařazeno v kategoriích:
Německý jazyk
Soutěže
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

Prezentace z projektového týdne kvart

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku

V pátek 26.9. 2014 v aule prezentovali studenti kvart své výstupy z projektového týdne. Každá skupina kromě prezentace vytvořila i poster, který je k vidění na nástěnce u auly ve 3. patře. Skupina FYZ vytvořila v rámci svého projektu model Sluneční soustavy, který si během příštího týdne můžete prohlédnout ve 3. patře u auly.

Anglické minihry sekundy B

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Drahoslava Bušinová

Titulní obrázek článku
2 videa

Třída SB v loňském roce nacvičila a posléze premiérově představila na ŠVP dvě anglické minihry. Ukazuje se, že máme mezi sebou nesporné herecké talenty. No posuďte sami!

Spolupráce se španělskou školou (projekt eTwinning)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Od konce loňského kalendářního roku probíhá spolupráce mezi studenty španělštiny 1. ročníku Biskupského gymnázia a španělskou partnerskou školou IES Cardenal Pardo Tavera, která leží ve městě Toro, přibližně 220 km severozápadně od Madridu. Společně realizujeme projekt s názvem  Emotici, který vznikl spojením španělského výrazu emoticonos a jeho českého ekvivalentu smajlíci. Cílem projektu je seznámit se s nejpoužívanějšími příslovími v obou jazycích. Na samém počátku splupráce jsme se vzájemně seznámili prostřednictvím videí, která jsme nahráli ve škole a poslali elektronicky. Poté jsme si vyměnili vánoční přání a od února začínáme pracovat na zmíněných příslovích. Ve čtvrtek 6. února proběhla videokonference, během které jsme španělské škole předložili tři česká přísloví vyjádřená obrázky, která měli Španělé za úkol rozluštit. Poté jsme předvedli další tři přísloví pantomimou. Studenti z partnerské školy pro nás připravili tři španělská přísloví, tentokrát ve formě komiksu, která jsme rovněž měli "dešifrovat". Přísloví z této videokonference budou rozmístěna na stěnách učebny španělštiny. O dalším průběhu projektu budeme informovat na webových stránkách.

Běžkařský závod Bigy Skilauf a filmový festival Berlinale na BIGY!

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Už jste někdy viděli na chodbách Bigy běžce na lyžích neúprosně zápolící o každý metr? Nebo jste potkali J. Bartošku, M. Freemana či C. Schifferovou? Pokud jste ještě neměli to štěstí, podívejte se na následující videa vyrobená septimou B!

Běžkařský závod Bigy-Skilauf: http://youtu.be/LJ9HUiaO9GM

Septima B iene Maja im Deutschen Kulturzentrum

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Naši kulturní spolupráci s Německým centrem sídlícím na Jana Uhra tento rok podpořila SPB jednou klasikou (Včelka Mája) a jednou třeskutě moderní písní (Wise guys). V rámci vystoupení se odehrála rovněž světová premiéra dvou krátkých filmů natočených pod vedením kolegy Koutného v německém jazyce. Předsedkyně Německého kulturního centra, a jistě nejen ona, byla unešena a dovoluji si zde citovat její reakci:

Jak prezentovat svou školu?

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

10 fotografií

V hodinách občanské výchovy se studenti a studentky třídy tercie A zamysleli nad otázkou jak nejlépe prezentovat naši školu. Výsledkem jsou návrhy propagačních plakátů školy, jejichž výběr můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Divadlo ve francouzštině

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

V úterý 18. a ve středu 19. června představí ve Slévárně Vaňkovka studenti Pedagogické fakulty MU divadelní představení a pásma poezie, na kterých letos pracovali. Mezi herci je i několik bývalých a jeden současný student Bigy. Přijťe si i vy poslechnout, jak zní sladká francouzština na scéně.