Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Úspěchy

POETRY NIGHT

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Petra Hanušová

Titulní obrázek článku
 – 

Join us for a magical evening at Poetry Night!

When: December 12, at 5:30PM

Where: Místogalerie at Skleněná louka

We would like to invite you to our Poetry Night, a celebration of words, emotions and creativity. Whether you´re an aspiring poet or just love listening to beautiful verse, this night is for you.

The host of the evening will be our dear colleague Andrew Haydock

 

Zařazeno v kategoriích:

Anglický jazyk
Úspěchy
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Dějepisný tým Bigy potřetí vítězem česko-slovenské dějepisné soutěže!

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel

27 fotografií

Dějepisný tým Bigy ve složení Šimon Janík (OkA), Oliver Šimíček (OkA) a Vojtěch Lata (SpA) se stal ve čtvrtek 23. listopadu 2023 potřetí vítězem v česko-slovenské dějepisné soutěži.

Charitativní akce pro Mary´s Meals

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

45 fotografií

16. 11. se na Bigy konal druhý ročník sbírky pro charitativní organizaci Mary´s Meals, kterou organizovali žáci SxA. Zde je pohled jednoho z hlavních organizátorů Honzy Hájka. Fotografie poskytla Magda Kapitánová.

Bigy Players are back – Auditions Open!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Petra Hanušová

Titulní obrázek článku
 – 

Attention Upper Gymnazium Students! 

Join the Bigy Players – Auditions Open! 

Hi everyone! 

Are you an upper gymnazium student looking to dive into the world of theatre? We’re thrilled to announce the revival of our school’s renowned Bigy Players! Whether you are a seasoned actor or new to the stage, we welcome you to join us. No prior theatre experience is necessary, and there is no need to worry about singing or dancing. 

This is your chance to shine in a classic play and be a part of something truly special. Don’t miss out on this opportunity to showcase your talents and help bring our English Theatre Festival 2024 to life! 

 

Audition details: 

Date: Monday, November 27 

Time: 9:40 AM 

Location: Room B5 

 

 Let’s get the show on the road! 

 

If you have any questions or need more information feel free to reach out to English department at jarmila.sedlakova@bigy.cz or petra.hanusova@bigy.cz 

 See you at the auditions! 

Zařazeno v kategoriích:

Anglický jazyk
Úspěchy
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

OKNO SVOBODY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
5 fotografií

Výročí 17. listopadu

Výuka rozdělování směsí – praktická hodina TA

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

 – 
8 fotografií
2 videa

Studenti tercie A měli v tomto týdnu první možnost se nejen podívat do chemické laboratoře, ale formou jednoduchých experimentů (filtrace, krystalizace a chromatografie) si i vyzkoušet tyto pracovní postupy vedoucí k rozdělování různých typů směsí. Dále byla v rámci praktické hodiny vyhlášena i soutěž o nejlepší laboratorní fotku a krátké video z experimentu. Podívejte se na výsledky jejich práce.

Tvar atomového jádra – praktická hodina TA

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

 – 
3 fotografie
video

Studenti tercií na BIGY začínají v tomto školním roce se studiem chemie, a to základními pojmy a teoriemi. Jedním z úvodních pojmů je atom a jeho vnitřní uspořádání. Studenti tercie A si v praktické hodině na modelu vyzkoušeli tzv. Rutherfordův experiment interakce částic (záření) s modelem jádra atomu a pokusili se dle výsledků odhadnout jeho tvar. Praktická hodina jim mimo jiné umožnila využít své znalosti z IT, a to nejen při zpracování výsledků v MS Excel, ale i ve formě digitální fotografie a její úpravy nebo tvorbě krátkých videí. Podívejte se na výsledky jejich práce. PK Chemie děkuje Prof. Renatě Fojtů za 3D tisk modelů atomů využitých v tomto experimentu.

Přílohy

 Lab. návod [669 kB] Příklad vyhodnocení vytvořené studenty [16 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Chemie
Žáci
Celý článek...

Krev - esence života

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

13 fotografií

TB v pátek navštívila Bioskop, vědecké výukové centrum MU. Během kurzu “Krev - esence života” se studenti seznámili s jednotlivými složkami krve, s problematikou dárcovství a s nemocemi, které mohou krev postihnout. Prakticky si žáci vyzkoušeli křížovou zkoušku či mikroskopování a základní diagnostiku z krevních nátěrů.

Virtuální prohlídka