Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Út
 163

Nejnovější články

MATURITA 2012

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

MATURITA 2012

Letos poprvé maturovali studenti a studentky "státně" i z německého jazyka. Z celkového počtu 15 jich bylo 12, kteří si zvolili základní úroveň státní maturity. V tuto chvíli ještě nejsou známy výsledky písemné části, ale ústní zkouška a didaktický test dopadl pro všechny velmi dobře.

Zařazeno v kategoriích:

Maturita
Německý jazyk
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Výměnný pobyt v Prümu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
47 fotografií

VÝMĚNNÝ POBYT – PRÜM – JAK TO VŠECHNO BYLO?

PRAVDIVÝ PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA ČTYŘ TŘÍD A DVOU VYUČUJÍCÍCH – VIZ FOTOGRAFIE

Dle aktuální informace jsme obdrželi grant z Jihomoravského kraje, čímž se předpokládané náklady odhadují na cca 1050 Kč. Konečný obnos bude ještě upřesněn po návratu. Tento grant jsme obdrželi především díky iniciativě Pavla Niedermayera ze septimy B, který vyplnil a doručil všechny nutné doklady na JMK. Tímto mu velmi děkuji.

Přílohy

 PROGRAMM [22 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Rakouský jazykový diplom

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Österreichisches Sprachdiplom (ÖSD) - 2012

Aktuální rozpis

Termín zkoušek pro školní rok 2011/2012 je 2. duben 2012. Dovolujeme si upozornit na aktualizaci cen certifikátu, kterou nám zaslala centrála ve Vídni. Obnos je nutno zaplatit nejpozději v pátek 30. 3. 2012 prof. Hrochové

Pernicky - hausgemacht im Deutschunterricht

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
48 fotografií

Vedeni touhou vnímat jazyk všemi smysly, staly se nám blížící se Vánoce výbornou příležitostí k vlastní tvorbě. Třída sexta A v rámci německé rodinné výchovy (francouzsky se učící část se zapojila pouze konzumací), která je zakomponována v ŠVP NJ upekla VPPDR (výborné perníčky podle domácího receptu). Jak celá procedura vypadala, se můžete přesvědčit v přiloženém fotokomiksu. Nutno také zmínit, že aktivního pečení se zúčastnili jak dívky, tak chlapci, čímž jsme zvlášť citlivě akcentovali mezipředmětové vztahy, a sice genderovou výchovu, která je zase součástí ŠVP ZSV. To vše se nám podařilo ve třech předvánočních hodinách. Konzumace se omezila na tři předvánoční minuty. Ochutnejte.

Vánoční Salzburg

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
15 fotografií

Provázeni dešťovými kapkami, které město nečinily zdaleka tak romantickým, jako závěje sněhu na téměř všech pohlednicích, vdechovali jsme vánočním punčem, skořicovými Kaiserschmarren a vanilkovou omáčkou vonící historii a současnost Salzburku. Na pouti za těmi úplně původními Mozartovými koulemi (v modrostříbrném alobalu!) jsme procházeli barokem (Rezidenční náměstí s Rezidencí a Dómem), vystoupali až do středověku (pevnost Hohensalzburg) a vrátili se prostorem zpět do současnosti (festivalové budovy - Hofstallgasse). Zlomek té  "vůně soli" můžete shlédnout na přiložených fotografiích.

Das Filmfest

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

3 fotografie

Každý rok na podzim, se v kině Art koná festival německy mluveného filmu. Snímky, které se zde promítají, se do české distribuce většinou nedostanou, proto je to jedinečná příležitost k zaposlouchání se do rakouských, švýcarských a pochopitelně i německých přízvuků.

Slavnostního zahájení se 24.10. kromě několika exemplářů z oktávy B zúčastnila i režisérka úvodního snímku Ziska Rieman. Kromě toho, že svolila ke společnému fotu, ochotně odpovídala na zasvěcené dotazy milovníků a milovnic kvalitního filmu z výše již zmíněné oktávy B. Tyto byly kladeny, k velké libosti H. Hrochové, velmi dobrou němčinou.

Oktáva B spielt Puppentheater

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

3 fotografie

Mezi jedny z úspěšných vyučovacích metod patří dramatizace. Oktáva B si v loňském školním roce vyzkoušela napsat krátký scénář k maňáskovému divadlu, které si posléze ve skupinách zahráli v jedné z hodin. Tvorba to byla o to obtížnější, že se jednalo o hru pro čtyři hrochy (různý materiál) a jednoho psa (plyš). Každá skupina pojala hru po svém, někteří měli svého přiznaného vypravěče, v jiné skupině si zase každý jednotlivec vychutnal svůj hroší, potažmo psí part sám.

Přehlídka národnostních menšin Jihomoravského kraje

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Romeo a Julie pro menšiny

Po úspěšném uvedení divadelního „kousku“ na motivy Romea a Julie v Německém kulturním centru v Brně, jsme byli osloveni s prosbou o reprezentaci brněnské německé menšiny na přehlídce národnostních menšin Jihomoravského kraje, která se konala 30. dubna 2011 v Hodoníně.

Návštěva z partnerské školy v německém Prümu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Již několik let probíhá partnerská výměna mezi Biskupským gymnáziem a gymnáziem v německém Prümu. Jeden jarní týden tráví vybraní studenti a studentky z gymnázia v Brně a napřesrok jsou očekáváni zase oni v Prümu. Výměnné pobyty patří mezi oblíbený způsob zdokonalování se v jazyce, ať už je jím angličtina, či němčina. Pro mnohé je to zároveň první zkušenost s delším odloučením od rodinného pohodlí.
2. - 7. května 2011 pobývalo v rodinách našich studentek a studentů 31 hostů, kteří přijeli v doprovodu dvou vyučujících. Od pondělí do pátku pro ně byl připraven program zahrnující například prohlídku města a školy s divadelním představením, výlet na Macochu a na zámek Lednice nebo návštěvu lanového centra Junglepark v Pisárkách. Rozloučili jsme se pak v pátek na společné „Abschiedsparty“, kterou si studenti a studentky připravili ve škole. Stejně jako každý rok trvalo nastupování do autobusu déle, než byl řidič ochoten snášet. Některé dvojice se od sebe odloučily jen velmi nerady a za hlasitého troubení klaksonů se ujišťovaly, že už se moc těší na cestu do Prümu.

Rakouský jazykový diplom

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

23 ÚSPĚŠNÝCH

Jako každý rok se i letos 18. 4. 2011 na naší škole skládaly zkoušky Rakouského jazykového diplomu (ÖSD ) úrovně B1 – Zertifikat Deutsch. Úspěšně je složilo 23 studentek a studentů ze tříd 3A, SPB, OKB a 4A. Všem gratulujeme!

Virtuální prohlídka