Kontakt
Profilová fotografie
R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík
spirituál, učitel
NVPrgn
 dle domluvy
 221
Nejnovější články
Vezmi svůj kříž a následuj mě…

Vydáno: 22. března 2021, 17.00

 | 

Autor: Jiří Janalík

4 fotografie

Blíží se velikonoční svátky. Ještě jsi nebyl na křížové cestě a uzavřené okresy ti komplikují kamkoliv se dostat?

Pokud jsi z Brna, můžeš využít naší křížové cesty, kterou jsme vytvářeli ve Wilsonově lese a připomenout si tak, co pro nás Pán Ježíš udělal.

Zařazeno v kategoriích:
Náboženství
Celý článek...
"Furt doma - o škole a vztazích"

Vydáno: 22. února 2021, 8.19

 | 

Autor: Jiří Janalík

2 fotografie

Díky nabídnuté spolupraci s neziskovou organizací Young Life Brno máme možnost na dnešní odpoledne nabídnout on-line program a povidání o této těžké době s Vendy Loo na Zoomu:

Už Vám online škola leze krkem, v rodině máte na sebe ponorku a zároveň se cítíte sami? Povede skvělá adiktoložka a terapeutka Vendy Loo, která se v Praze zaměřuje na práci s teenagery a můžete ji najít na Instagramu i Tik toku ➡️ vendula_loo. Bude prostor pro otázky. Kdokoli zván! 

Celý článek...
Děkovná mše svatá on-line

Vydáno: 7. února 2021, 18.54

 | 

Autor: Jiří Janalík

Titulní obrázek článku

Ve čtvrtek 11. 2 .2021 bude v 17:00 v kapli Biskupského gymnázia v Brně sloužena mše svatá na poděkování všem, kdo jakýmkoli způsobem podpořili rodinu zemřelého pana Františka Hermana. 

Zařazeno v kategoriích:
Školní kaple
Celý článek...
Křesťanské spolčo studentů Bigy

Vydáno: 7. ledna 2021, 23.26

 | 

Autor: Jiří Janalík

6 fotografií

Chybí Ti společenství a cítíš se teď, kvůli lockdownu, sám? Rád by sis našel kamarády, se kterými se nemusíš bát mluvit o svojí víře v Boha? Tak neváhej a připoj se k nám do KSB (Křesťanského spolča studentů Bigy).

Zařazeno v kategoriích:
Náboženství
Volitelné předměty a kroužky
Celý článek...
Zádušní mše svatá za pana Františka Hermana

Vydáno: 12. listopadu 2020, 22.53

 | 

Autor: Jiří Janalík

V pondělí 16.11.2020 bude v 18:00 v kapli Biskupského gymnázia v Brně sloužena mše svatá za zemřelého pana Františka Hermana. Vzhledem k současným opatřením není možné se jí účastnit osobně. Rozhodli jsme se tedy zprostředkovat přenos na této adrese: https://www.youtube.com/watch?v=7hIc7FwoPCQ

Všichni jste srdečně zváni k modlitbě za našeho dlouhodobého vedoucího školní kuchyně a skvělého člověka, který 10.11.2020 odešel na věčnost.

Jiří Janalík

školní kaplan

Celý článek...
"Úkol" na prázdniny

Vydáno: 30. června 2020, 18.34

 | 

Autor: Jiří Janalík

Titulní obrázek článku

"Všechno má svou dobu, každá činnost pod sluncem má svůj čas," říká Kazatel ve stejnojmenné biblické knize (Kaz 3,1). 

 

Zařazeno v kategoriích:
Náboženství
Celý článek...

Tak jako v letošním roce i příští školní rok bude možné navštěvovat nepovinný předmět Objektové programování v jazyce Java. Pro ty, kteří tento předmět již absolvovali je možné zapsat se do nepovinného předmětu Využití jazyka Java v grafických aplikacích, který studentům, jímž programování v jazyce Java vyhovuje, umožní rozšířit možnosti Javy pro 2D a 3D aplikace.

Kapacita obou předmětů je 16 studentů.

Zařazeno v kategoriích:
Školní kaple
Celý článek...
Vodácký kurz septimy A a B

Vydáno: 4. července 2019, 7.17

 | 

Autor: Jiří Janalík

26. května 2019, 22.00 – 31. května 2019, 21.59
24 fotografií

Pravda, je to už měsíc, co jsme se vratili z Vltavy, ale zážitky byly hluboké, takže stojí za to se podělit i s takovým zpožděním. 

Septimy letos zahajovaly vodáckou sezónu Bigy a byl to skutečně nevšední podnik. Kromě studentů septim se na vedení kurzu podíleli profesoři Jakub Zatloukal, Martina Punčochářová a Tomáš (Grizly) Vaňek. K nim se připojil i jako noční dozor spirituál Jiří Janalík. Zdravotní péče se ujala čerstvá absolventka Lékářské faktulty v Brně Dominika Matysková (též absolventka Bigy, ale když maturovala, tak se ještě jmenovala Coufalová). Kromě těchto lidí jsme dostali ještě dva zkušené vodáky jako profesionální instuktory. Dalo by se říci, že když máte takové složení vedoucích (včetně lékařky a kněze), tak jste připraveni na všechny eventuality, které mohou na vodě nastat. Ovšem nebylo tomu tak. Rozhodujícím a neovlivnitelným faktorem se nakonec stalo počasí, které bylo – mírně řečeno – nevšední...

Zařazeno v kategoriích:
Náboženství
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo