Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Návštěva Jihomoravského inovativního centra JIC - podnikatelský inkubátor

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Snopek

2 fotografie

Víte, že Brno je světovým hráčem na poli elektronové mikroskopie, herního průmyslu, vesmírných technologií a kyberbezpečnosti? Víte, že podnikání dává smysl? 

Zařazeno v kategoriích:

Zeměpis
Celý článek...

MASO

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Obdržálková

2 fotografie

Ve čtvrtek 2. listopadu se tým Telegrafy.K. ve složení Anežka Buchtová (KB), Jakub Jandora (KB), Václav Caha (SB) a Michal Klapetek (SB) zúčastnil matematické soutěže MASO a vybojoval krásné 3. místo. 

V celkovém pořadí skončili v konkurenci 305 týmů z celé ČR na 14. místě. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pozvánka na soutěž v programování Tour de App – Není to jen o kódu!

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku

jménem studentského spolku Student Cyber Games bychom Vás a Vaše studenty rádi pozvali k účasti na letošním 2. ročníku Tour de App, týmové soutěže v programování! Žáci se v ní mohou naučit nejen jak vytvořit fungující webovou aplikaci, ale také jak pracovat s potenciálním klientem, řídit projekt či jak správně komunikovat v týmu.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

Soutěž Kraje pro bezpečný internet

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku

Tématem soutěže je jako každý rok bezpečné chování v prostředí internetu a při využívání informačních a komunikačních technologií. Online část soutěžního kvízu bude ukončena 29. února 2024.

Přílohy

 3_plakat soutezni kviz KPBI 2023-1.pdf [818 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

Cesta do hlubin studia chemie – konference na Karlově Univerzitě

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

 – 
10 fotografií

Studenti vyššího gymnázia se společně s vyučujícími chemie v době podzimních prázdnin zúčastnili již osmého ročníku celonárodní odborné vědecké konference pořádané Přírodovědeckou fakultou Karlovy Univerzity v Praze.

Rozezlení trollové v Rudolfinu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Dobrovolná

6 fotografií

Letošní sezonu nabízí edukační oddělení České filharmonie velké příběhy evropské hudby. Hraje Česká studentská filharmonie, řídí Marko Ivanović, slovem provází jednak pan dirigent, jednak Petr Kadlec. Studentky a absolventky našeho semináře z hudební výchovy byly při tom. V úchvatné budově Rudolfina!

Nechali jsme se provést příběhem španělské Carmen (G. Bizet), která obětovala svůj život ve jménu svobody (v lásce), či německého Tannhäusera (R. Wagner), který - prý jako typický muž - těžce volil mezi láskou nadpozemskou a láskou smyslnou. Prožili jsme také jednu krušnou noc na hřbitově při tanci kostlivců (C. Saint-Saëns) či veselí při českém smetanovském tanci.

Všichni diváci, víceméně studenti a žáci pražských škol, pak velmi obratně norsky skandovali trollí zaklínadlo, kterým se chtěli tito vznešení skřítci zbavit nežádoucího egoistického nápadníka jejich princezny Peera Gynta (E. H. Grieg): Šlágt ham! Kristenmands sön hár dóre. Dovregübens véneste mü!

Na vlnách dopolední vrcholně romantické hudby jsme pak prodlévaly i odpoledne: navštívily jsme Muzeum Bedřicha Smetany, nechaly si tam nadšenou kustodkou odvyprávět skladatelův života běh, a abychom jí udělaly  ještě větší radost, využily jsme místní technickou vychytávku a pouštěly dálkovým ovládáním ukázky ze Smetanových děl. My jsme naopak velmi zaujatě studovaly rodokmen Smetanových potomků…

V Praze bylo nádherně! Všude slunce, krásná architektura, hudba a milé spolucestující.

(Za fotografie děkujeme Terezii Schnirchové a Alžbětě Šedové.)

Zařazeno v kategoriích:

Maturita
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Hudební výchova
Celý článek...

Virtuální prohlídka