Kontakt
Nové příspěvky
Zádušní mše svatá za pana Františka Hermana

Vydáno: 12. listopadu 2020, 22.53

 | 

Autor: Jiří Janalík

V pondělí 16.11.2020 bude v 18:00 v kapli Biskupského gymnázia v Brně sloužena mše svatá za zemřelého pana Františka Hermana. Vzhledem k současným opatřením není možné se jí účastnit osobně. Rozhodli jsme se tedy zprostředkovat přenos na této adrese: https://www.youtube.com/watch?v=7hIc7FwoPCQ

Všichni jste srdečně zváni k modlitbě za našeho dlouhodobého vedoucího školní kuchyně a skvělého člověka, který 10.11.2020 odešel na věčnost.

Jiří Janalík

školní kaplan

Celý článek...
Smutná zpráva

Vydáno: 11. listopadu 2020, 12.46

 | 

Autor: Karel Mikula

Titulní obrázek článku

Přátelé,

včera ráno po statečném boji zemřel pan František Herman. Muž velkého srdce, laskavý, obětavý, vždy veselé mysli. Skvělý kolega, kamarád, milovaný manžel a otec velké rodiny, poctivý křesťan. Nikdo nespočítá, kolika lidem uchystal skvělou oslavu, rodinnou svatbu či jen setkání nás – učitelů. Šťastné chvíle, které si budeme pamatovat celý život. Byl tím, kdo sloužil. Nezištně, kdykoli a jaksi samozřejmě. Samozřejmé to však nebylo. Říká se, že nikdo není nenahraditelný. Ale ono se to jenom tak říká. Ve Františkově případě to neplatí. Byl a je totiž nenahraditelný.

Další slova rdousí tento smutný a hloupý čas bezčasí. V této těžké chvíli, řečeno s básníkem, je slov míň než stébel, jež utrousí žebřiňák. A marné všecky řeči, když jde nebem mrak.

Naše modlitby směřují, Františku,  k Tobě i ke Tvým blízkým.

R.I.P.

 Za Biskupské gymnázium i za školku, kterou jsi měl tak rád

 Karel Mikula

ředitel

 

V knize Moudrosti lze nalézt text: "Vždyť Bůh neudělal smrt a nelibuje si, když hynou živí, ale všechno stvořil, aby to bylo." (Mdr 1,13.14). To je možná důvod, proč každé úmrtí je zraňující a vyvolává otázku: proč? Tím spíše, když odejde někdo, kdo nám byl blízký, s kým jsme se denně potkávali. Pan František Herman byl ale naprosto výjimečnou osobností. Těžko bych ve svých vzpomínkách hledal člověka, který by s takovým nadhledem dokázal řešit všechny požadavky, které na něho v jeho životě - nejen profesním - byly kladeny. Jako bych stále slyšel jeho: "Ne, to není žádný problém...", kdykoli byl o něco požádán. Konstruktivní, profesionální, a přitom stále veselý. Pan František Herman byl jedinečnou osobností, která na Bigy měla své místo a utvářela, v tom nejlepším slova smyslu, atmosféru této školy. Bude tu hodně chybět. Ale nechci toto zamyšlení končit jako ten, kdo nemá naději. Pokračování veršů uvedených na začátku dává jistotu, která je nesmírně povzbuzující: "Spravedlnost smrti nepodléhá." (Mdr 1,15), a naprosto nepochybuji, že se na našem drahém Františkovi bezezbytku naplní.

Jiří Janalík

školní kaplan Bigy

Celý článek...
Online třídní schůzky

Vydáno: 4. listopadu 2020, 14.46

 | 

Autor: Jiří Vondra

Vážení rodiče,
ve středu 11. 11. 2020 se v 17 h konají online třídní schůzky. Bližší informace o způsobu připojení vám prostřednictím mailu nebo Komensu sdělí třídní učitelé. V případě, že jste odkaz neobdrželi, kontaktujte třídního učitele.
Vedení školy
 

Celý článek...
Zápis ke zkouškám DELF SCOLAIRE

Vydáno: 20. října 2020, 6.58

 | 

Autorka: Martina Tinková

Titulní obrázek článku
22. října 2020, 22.00 – 23. října 2020, 21.59

Pro všechny studenty francouzštiny, kteří si chtějí složit Mezinárodní zkoušku DELF SCOLAIRE na naší škole:

Vážení a milí, 
rádi bychom vás informovali, že přijímáme registrace žáků škol (2. stupeň ZŠ + střední školy), kteří by si chtěli složit letos v listopadu mezinárodní zkoušku z francouzštiny DELF scolaire. Jsme si vědomi, že situace kolem koronaviru se vyvíjí každým dnem, nicméně na doporučení Francouzského institutu v Praze (= centrální komise DELF) nebudeme registrace rušit - v průběhu následujících týdnů se uvidí, zda bude možné zkoušku realizovat.

Registrace ke zkoušce probíhají do 23. 10.

Samotné zkoušky se konají v těchto termínech v měsíci listopadu: 

úterý 24. 11. - úroveň A1
středa 25. 11. - úroveň A2
čtvrtek 26. 11. - úroveň B1
pátek 27. 11. - úroveň B2

Na našich webových stránkách je ke stažení přihláškový formulář (v PDF) a další informace o zkoušce DELF scolaire:

https://www.alliancefrancaise.cz/brno/Terminy-2020-2021-a-zapisy-ke-zkouskam-392


Samotná registrace ke zkoušce je jednoduchá, stačí vytisknout registrační formulář, ten pak vyplnit, podepsat a naskenovaný dokument poslat e-mailem na adresu info@afbrno.cz. Až budeme vědět, že se zkouška bude moci reálně uskutečnit, teprve potom bychom uchazečům zaslali údaje k platbě.

Děkuji a zůstávám se srdečným pozdravem

Jiří Votava (ředitel Francouzské aliance v Brně)

Zařazeno v kategoriích:
Jazykové zkoušky
Francouzský jazyk
Celý článek...
Titulní obrázek článku

V pátek 16. 10. 2020 jsme společně s kolegy a kamarády z partnerských škol v Rakousku, Německu, Francii, Itálii , Dánsku a Turecku oslavili ErasmusDay. Sešli jsme se na on-line konferenci, kde jsme si promítli krátká videa na téma Useful Corona Time, vytvořená studenty jednotlivých škol. Můžete se na ně podívat i vy. Odkaz v článku.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Projekty
Biologie
European Challenges in Modern Genetics and Epigenetics
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno