Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Czech athletic festival Brna a Jihomoravského kraje 2008

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

17. a 18. 5. 2008 hostilo Brno jedno z největších mezinárodních sportovních a společenských setkání v Evropě s názvem Czech athletic festival Brna a JMK 2008. Při tomto setkání se pořadatelé starali o více než 1000 účastníků z více než 10 evropských a i mimoevropských států.

Turnaj v nohejbalu 2008

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

V sobotu 17. května 2008 se uskutečnil již 5. ročník Turnaje v nohejbale o trofej TK Sokoli, který pořádala Česká tábornická unie Tábornický klub Sokoli ve spolupráci s Biskupským gymnáziem Brno, na jehož hřištích se hrálo.

Akce se zúčastnilo celkem patnáct týmů. V týmech hráli hráči nejrůznějších věkových kategorií a ve čtyřech družstvech se objevila i děvčata. Pět týmů bylo oceněno jako rodinné týmy, poněvadž je tvořili rodinní příslušníci. Odehrálo se celkem 29 zápasů. Po napínavém klání se podařilo zvítězit týmu Oranges C. Díky spoustě sponzorů mohl dostat věčné odměny a občerstvení nejen vítěz, ale dokonce každý účastník, což všechny velmi potěšilo.

První Noc s Andersenem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

Historicky první Noc s Andersenem na naší škole se uskutečnila 28. 3. 2008. Tato akce byla určená pro třídy Primu A a Primu B. Pořadateli Noci s Andersenem byli paní profesorka Pavlasová, pan profesor Kubíček, pan profesor Plaček, paní profesorka Vrublová a paní profesorka Punčochářová.
Nejdříve jsme se v 19 hodin sešli ve vestibulu na Bigy a přemístili jsme se do gymnastického sálu, kde jsme měli spát. Rozbalili jsme si spacáky a karimatky a mohlo se začít. Pak přišlo na řadu představování všech zúčastněných. Poté nám páni profesoři přečetli několik pohádek od Hanse Christiana Andersena (např. O cínovém vojáčkovi).

Volejbalový turnaj církevních škol Plzeň 2007

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jakub Zatloukal

Můj milý deníčku, 13. listopadu jsme se zúčastnili volejbalového turnaje v Plzni za doprovodu paní profesorky Zatloukalové a pana profesora Zatloukala.

Vyrazili jsme ve středu kolem 14:00 hod od školy. Cesta trvala kolem pěti hodin, ale proběhla celkem bez problémů. Jediné, co nás trápilo, bylo málo zastávek na záchod, které se však i přes odpor pana profesora konaly. V autě jsme probrali taktiku, prospali se a doufali, že už brzy budeme na místě.
Po příjezdu jsme se ubytovali na zdejším církevním gymnáziu a připravovali se na nadcházející den turnaje. Samozřejmě menší večerní procházka pro lepší koncentraci se nevynechala.

Turnaj ve streetbalu 2007

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Již tradiční 7. ročník turnaje ve streetbalu se konal tentokrát netradičně poprvé na nově zbudovaném hřišti u ZŠ Pastviny v Komíně. Chladné nedělní ráno vítalo streetbalové nadšence a zima způsobila, že první zápasy byly ve znamení zmrzlých a ztuhlých prstů, kdy každá přihrávka bolí. Naštěstí s přibývajícími zápasy přibývalo i slunce, takže byla hra veselejší a uvolněnější. Náladu pozvedlo rovněž malé občerstvení, které každý účastník obdržel.

Fotbalový turnaj o Pohár Sokolů 2007

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

V sobotu 13. října 2007 se uskutečnil 8. ročník tradičního fotbalového turnaje O pohár Sokolů, který pořádala Česká tábornická unie Tábornický klub Sokoli ve spolupráci s Biskupským gymnáziem Brno. Tradičním heslem, které provázelo celé klání, bylo "rozdávej radost a góly".

Akce se zúčastnilo dvacet čtyři týmů z Brna a okolí, přičemž největší zastoupení mělo Biskupské gymnázium Brno s jedenácti družstvy. Na dvou hřištích tohoto gymnázia se vystřídalo 176 účastníků, které sledovaly spousty dalších diváků.

Virtuální prohlídka