Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Konverzační soutěž v anglickém jazyce, kategorie III.

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

 – 
5 fotografií

Dne 28.1.2011 se konalo školní kolo konverzační soutěže v ANJ pro kategorii III., ve které soutěžili studenti 1.-3. ročníku , kvint, sext a septim.

Ve velké konkurenci porota tvořená našimi rodilými mluvčími p. Vickerym a p. Aysonem určila vítěze této kategorie.

Umístění v III.kategorii

Zařazeno v kategoriích:

Anglický jazyk
Soutěže
Celý článek...

Zpráva z šikmé plochy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
12 fotografií

Za všechny lyžařské kurzy, zpráva alespoň z jedné šikmé plochy. 1.B, vedoucí kurzu K. Krumpholcová - zodpovědná za všechny (kteří jsou rostlinného, či živočišného původu), P. Vaněk - zodpovědný za všechny (kteří jsou rostlinného, či živočišného původu a mají na nohou sněžné prkno), H. Hrochová zodpovědná za všechny (kteří jsou rostlinného, či živočišného původu a komunikují německy), B. Růžička zodpovědný za všechny (kteří jsou rostlinného, či živočišného původu a jsou napadeni), A. Pavlačková - zodpovědná za všechny. A také mlha, tma, mokro. Slunce, zima a vrcholové palačinky. Zvuk mrazu a ticho sněhu. Zapomněla jsem na něco?

I láska k francouzštině prochází žaludkem II

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

 – 
26 fotografií

Na Tři krále celou Francii provoní tradiční „galette des rois“- tříkrálový koláč, na kterém si velcí i malí s velkou oblibou pochutnávají až do konce ledna. Jeho zvláštností je to, že v sobě skrývá „fève“ – tradičně bob (nebo velikou fazoli) nebo malou porcelánovou figurku. Takže při jídle si každý musí dávat pozor na zuby, ale stojí to za to: šťastný nálezce se stává králem nebo královnou večera.

Ocenění k 17. listopadu

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Jana Stará

 – 
4 fotografie

Představitelé Jihomoravského kraje každoročně zvou u příležitosti Dne studentstva studenty středních škol, kteří byli v minulém školním roce mimořádně úspěšní v naukových olympiádách a soutěžích.
Mezi 36 pozvanými a oceněnými byl i student naší školy Matteo Marchese z kvarty A. Získal 3. místo v celostátním kole anglické konverzační soutěže.
Setkání proběhlo dne 16.11.2011 v zasedacím sále zastupitelstva JM kraje na Žerotínově náměstí.
Děkujeme Matteovi za reprezentaci naší školy v soutěži a poděkování patří i zesnulé paní profesorce Monice Galuškové, která ho anglickému jazyku vyučovala.
Jana Stará, třídní profesorka
 

Školní výtah

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Vojtěch Maša

 – 
5 fotografií

Na podzim roku 2011 byl na našem gymnáziu vybudován školní výtah. Škola se tak stala bezbariérovou pro trvale i dočasně handicapované studenty a zaměstnance.

Virtuální prohlídka