Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

A School English Cup

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Javora

 – 

A SCHOOL
ENGLISH CUP

V lednu a únoru tohoto roku se někteří žáci tercií, kvart, septim, oktáv a třetích ročníků zúčastnili soutěže A SCHOOL ENGLISH CUP, která testovala znalosti angličtiny na jednotlivých úrovních v souladu s Evropským referenčním rámcem pro jazyky. Školní kolo proběhlo v kategorii KET (A2), PET (B1) a FCE (B2). Vítězové postoupili do finálového kola, kde soutěžili ve všech uvedených kategoriích:
na úrovni KET Klára Enžlová (TB) – 5. místo
v kategorii PET Anna Viktorinová (KB) – 6. místo
Velkého úspěchu dosáhl Jakub Lédl (SPA), který zvítězil v nejvyšší kategorii – FCE. Blahopřejeme!
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili této soutěže a těšíme se na příští rok.

Zařazeno v kategoriích:

Anglický jazyk
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Věda je FAJN!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Děcka, věda je fajn!
JCMM (Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu) připravilo sérii diskuzí s lidmi, kteří se pro vás mohou stát inspirací i zdrojem zkušeností, jaký jinde nenajdete.
Všichni tito lidé pracují v oblasti biologie, chemie, IT, fyziky nebo techniky, všichni jsou úspěšní v praxi a jejich práce je baví. Mnozí z nich už se studenty dlouhodobě pracují jako vedoucí stáží nebo školitelé SOČ a nyní se jich budete moci zeptat na cokoli a oni vám povědí všechno tak, jak to sami vidí.

Zařazeno v kategoriích:

Fyzika
Chemie
Biologie
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

XIV. Akademické triduum

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 
94 fotografií

V termínu 20. - 22. 2. 2012 se na Bigy konalo  XIV. Akademické triduum, tradiční třídenní cyklus přednášek pozvaných hostů, většinou vysokoškolských pedagogů nebo osobností kulturního a společenského života. Akce je určena pro druhé a třetí ročníky vyššího gymnázia (2. a 3. ročníky, sexty a septimy).

Přílohy

 Program XIV. Akademického tridua [47 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Akademické triduum
Celý článek...

Biologická olympiáda, kategorie A a B

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 

Kategorie A,B (kvinty – oktávy, 1. – 4. ročníky)

  • Školní kolo BIO olympiády pro zájemce se koná 27. 2. 2012, 2 – 3 hodinu v učebně 331.
  • Zájemci se přihlásí u prof. Reiterové v kabinetě 333.
     

Městské finále ve futsalu děvčat

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

Dne 15. 2. 2012 naše dívčí futsalová reprezentace ve složení

Martina Doležalová (4. A)

Gabriela Chaloupková (4. B)

Marie Brothánková (4. C)

Kateřina Junáková (OkB)

Adéla Doležalová (SxA)

Barbora Jeřábková (SxA)

Veronika Vaňková (1. B)

vybojovala v městském finále při silné konkurenci dvanácti týmů bronzové medaile. Individuální technická vyspělost, bojovnost a pohoda v týmu patřily k hlavním trumfům našich pohledných fotbalistek. Díky a GRATULUJEME !
Zvláště bych chtěl poděkovat našim maturantkám, které nás ve futsalu reprezentovaly po celou dobu svého studia. Budeme za vás těžce hledat náhradu.
 

Vyhlášení výsledků literární soutěže

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Dobrovolná

Titulní obrázek článku
 – 

Vyhlášení výsledků literární soutěže!!!

Přijďte ve středu 15. února ve 14.30 do studovny. Uslyšíte ukázky z nejlepších prací přihlášených do školní literární soutěže. Zazní poezie i próza, vyslechnete verdikt poroty, ale zároveň budete moct projevit i vlastní vkus v soutěži o cenu publika.

Malování v Opatově

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Miloš Winkler

Titulní obrázek článku
 – 

To, co si všichni z nás přáli, se konečně stalo realitou. Poté, co bylo v roce 2009 vymalováno první patro naší opatovské fary, dočkalo se koncem roku 2011 nové výmalby i schodiště a celé přízemí. Konec je tak dnům, kdy se každý bál na schodech dupnout, aby na něj nespadl kus omítky. Konec je tak dnům, kdy se po instalaci nových topných těles říkalo, že vůbec není vidět, jak jsou nová a pěkná, když je za nimi ta drolící se zeď. Doufáme tedy, že se případní zájemci o pobyt nenechají odradit venkovním vzhledem fary, ale že s radostí uvítají teplo domova, které jim stále více opravená fara nabídne. Zároveň však doufáme, že to, co obětavé ruce na faře tvoří, o faru se starají a na faře opravují, první vandalské ruce nezničí.

Brigáda v Opatově

Vydáno:

 | 

Autorka: Jana Vrbacká

 – 
2 fotografie

O víkendu 1. a 2.října se pár věrných, kteří na faře v podstatě vyrůstali, vydalo čelit pralesům farní zahrady s dobrou náladou, úsměvem na rtech, buchtami od maminky v batohu a sekačkami v autech. Měli pouhé dva dny na to, aby z toho, co kdysi bývalo zahradou, udělali plochu vhodnou k všemožné činnosti, zábavě a potřebě ubytovaných hostí. Za cenu vlastního vyčerpání a zničení nejedné sekačky se jim podařilo vrátit zahradě takovou tvář, jakou měla v dobách, kdy sem jako malí sami jezdívali. Spokojeni s odvedenou prací se vrátili zpět do Brna, s myšlenkou, že udělali něco pro ostatní. Posuďte sami...

Virtuální prohlídka